Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek a mai világban...

Szerintetek a mai világban általánosságban mit jelent, ha sokan felkérnek keresztszülőnek?

Figyelt kérdés
Megtiszteltetés vagy inkább "hülyének nézzük a másikat"?
2017. okt. 30. 17:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kevesen vannak, akik vállalják, ill. megfelelnek a feladatnak.
2017. okt. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%
Keresztszülőnek lenni minden alkalommal : egy lépcső a mennyekbe. Tehát megtiszteltetés.
2017. okt. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagyok keresztény, de én pozitív gesztusnak tartom. Főleg, ha rokonságon kívül kérnek fel rá.
2017. okt. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%
Megtiszteltetés, de nagy felelősség is. Ha a szülőkkel történik valami, a keresztszülőnek kell átvenni a helyüket a gyerek életében. Ennek tudatában kell eldönteni, vállaljuk-e.
2017. okt. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Magamból kiindulva én olyan embert választanék a gyerekem keresztszüleinek, akikkel jó viszonyt ápolok. Kábé ennyi. De gondolom arra gondolsz, hogy esetleg anyagi megfontolásból gondolnak egyesek erre. Ebben semmi kötelezettség nincsen, akkor fogadd el ha tényleg szeretnéd, ha meg ezt érzed akkor ne. Egyébként a mai világban szerintem nincs sok jelentősége.
2017. okt. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Miért néznének hülyének??? Nálunk az a szokás, hogy azt kérjük fel, aki közel áll hozzánk.

Egyébként, mit jelent a sok felkérés??? Én nem lennék sok különböző gyerek keresztszülője. Nem is állok olyan közel sok családhoz.

2017. okt. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Én úgy tapasztalom, hogy sokan anyagiak miatt választanak keresztszülőket. Évekig míg otthon éltem senki nem kért meg, hogy legyek keresztszülő, ahogy a férjemet sem. Amióta kint élünk Spanyolországban már 6-an írtak, hogy vállaljuk el a keresztszülőséget. Nem vállaltuk. Jobban mondva a férjem tesójánál elfogadta, hogy keresztapja lesz a kis unokahúgának. A kislány aranyos, de azóta másról sem szól az egész csak arról, hogy mit szeretnének a kislánynak. Szóval mi senki keresztszülei nem leszünk..Mert az egész a pénzről, ajándékokról szól.
2017. okt. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Valószínűleg annyit jelent, hogy sok vallásos ismerősöd van. Én nem vagyok vallásos, az ismerőseim se azok, de ha fel is kérne valaki, nem tudnám becsülettel vállalni, mert álszentség lenne megesküdnöm arra, hogy segítek a gyerek keresztény nevelésében, ha egyszer nem hiszek benne. Megtiszteltetésnek venném a felkérést, de elutasítanám.
2017. okt. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

"Ha a szülőkkel történik valami, a keresztszülőnek kell átvenni a helyüket a gyerek életében. Ennek tudatában kell eldönteni, vállaljuk-e."


Ezt nem teljesen értem, hogy gondolod. Ha közeli rokonod a szülő, akkor mindenképpen megkérdez a gyámhivatal, vállalod-e, de keresztszülőnek nem csak a családból kérnek fel embereket, így őket a gyámhivatal sem kéri meg.

2017. okt. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
Legyünk őszinték, ez azt is jelentheti a mai világban hogy jól keresel. :(
2017. okt. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!