Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Lakásöröklés. Tényleg hálátlan...

Lakásöröklés. Tényleg hálátlan lennék?

Figyelt kérdés

Örököltem egy lakást Budapest belvárosában, a bulinegyed szívében, aminek természetesen nagyon örülök, hiszen hitel és albérleti díjaktól mentesen tudom elkezdeni az életem. A lakás rettenetes állapotban volt, a félretett pénzemből lassan elkezdtem felújítani és ha kész akkor szeretném eladni. Amikor ezt a családom megtudta nagyon kiakadtak, mert hogy milyen hálátlan vagyok... De egyszerűen képtelen vagyok a belvárosban élni. Mocskos, büdös, zajos és tömegiszonyom van, még nappal sem érzem magam biztonságban. Nem tudom elképzelni, hogy itt neveljek gyereket, sem én sem a párom nem ilyen környéken nőttünk fel. Rokonok szerint csak meg kell szokni, de soha senki nem élt ilyen környéken közülük, és még hozzá teszik, hogy ők megbolondulnának ha ilyen helyen kéne élniük. Nem értem miért hálátlanság az ha eladom és egy, olyan környéken veszek lakást/házat, ahol eltudom képzelni a jövőmet és, ahol szívesen nevelnénk a gyermekünket.


Már sokszor annyira bűntudatom van, hogy azon gondolkozok, hogy inkább egy albérletet választok, mert itt élni utálok, de a lelki terrort is nehezen viselem. Tényleg hálátlan lennék? Hogyan tudnám kezelni ezt a helyzetet? Legyek önző és bántsam meg a rokonaimat azzal, hogy eladom?



2017. dec. 2. 14:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%

Én csak simán visszakérdeznék hogy "tiétek a lakás vagy az enyém"?


Mélységesen leszarnám ki mit gondol ha a saját életemről van szó. Na meg szerintem szimplán irigykednek mert neked "grátiszban" lett egy házad.

2017. dec. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
98%

Uhh, rokonom lakik ott, elviselhetetlen, most akar elköltözni.

Amúgy meg csomó cikk volt, hogy az ott lakók tüntettek, stb. a zaj, a bulizók gátlástalansága és szemetelése miatt. Odahugyoznak hánynak a kapu elé stb. Mutasd meg nekik a cikkeket legalább.


[link]

2017. dec. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Semmi közük hozzá mit csinálsz azzal a lakással. Ne törődj a hisztijükkel. Mjad megbékélnek. Nem ők élik az életedet, neked pedig egyáltalán nem kell pár hülye rokon miatt megragadnod egy olyan környezetben amit nem szeretsz (egyébként teljes mértékben egyetértek veled, én vidéken lakom kisvárosban, de itt sem laknék a belváros részen....)
2017. dec. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Ne is mondd, reggelente úgy ugrálok a hányásokon keresztül, mintha én lennék Super Mario :D.

Látják a cikkeket, a tv-ben is hallanak róla, de szerintük el van túlozva és, hogy ez egy elit környék (:D), örülnöm kéne, hogy itt élhetek. További érveik:

-Ha eladom az mindenképp anyagilag egy bukás lenne, mert az általam kedvelt környékeken és településeken nem lesz ilyen értékálló ingatlanom.

-Minden közel van. (Ezt soha nem értettem mondjuk, bolt van mindenhol, bulizni, moziba, stb. pedig ritkán járok)


Ha ellentmondok, vagy elmondom a tapasztalataimat akkor hálátlan vagyok, hazudozok.

2017. dec. 2. 14:58
 5/28 A kérdező kommentje:
Sajnos valamilyen szinten van beleszólásuk, mert az egyikük haszonélvező maradt az öröklés után.
2017. dec. 2. 15:01
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Az szívás, mert akkor nem fogod tudni eladni. Már mint nem jogilag, hanem mert legtöbbször nem azért vesznek az emberek lakást, hogy még x évtizedig egy vadidegen rendelkezzen felette.
2017. dec. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
97%
Az eladásba nincs beleszólása a haszonélvezőnek sem, annyi a probléma, hogy ilyen joggal terhelten nehezen találsz rá vevőt. Meg kéne vele egyezni, hogy mondjon le róla. Amíg a joga fennáll, addig ő szabhatja meg, ki lakhat ott és ki nem, ha az új tulaj kiadná bérbe, azt csak a beleegyezésével lehet, és az övé a bérleti díj. Ezért tudjátok nehezen eladni, épeszű ember nem vesz ottlakásra ingatlant a bulinegyedben, csak befektetésre, a kiadásból bőven visszajön az ára néhány év alatt. Haszonélvezővel viszont ez nem megy.
2017. dec. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább átok rövidtávon. Egy rakás örökösödési illeték, eladni lehetetlen, karban kell tartani hogy ne érje töredékét az ára, amikor végre elpatkol a haszonélvező.
2017. dec. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
96%

Azt javasoltam volna, hogy ne add el, add ki inkább albérletbe és terheld be egy hitellel, amiből veszel magatoknak egy új lakást - az albérleti díjból pedig bőven kifizetnétek a hitelt.


Viszont úgy, hogy haszonélvezeti jog van rajta...

2017. dec. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Albérletbe nem szeretném kiadni, mert albérlőkkel örököltem és kirakni egy rémálom volt őket, képtelen lennék újra végigcsinálni, főleg úgy, hogy a felújításába ment minden pénzem.


A haszonélvező azt mondta le mond ha eladom, csak sokszor félek, hogy meggondolja magát, mert, hogy hibát követek el...Nem érdekli a pénz, meg a lakás csak nekem akart jót mindig is, de most nem értünk egyet abban, hogy mi a jó.

2017. dec. 2. 15:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!