Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg hálátlan, rossz...

Tényleg hálátlan, rossz gyerek/ember vagyok?

Figyelt kérdés

Apámmal nem beszélek. Nem vázolom a helyzetet, de sokáig megkeserítette az életemet és anyáét is. Aztán (hála nekem) elköltözött, jártam le hozzá. Anya is látogatta, vittem neki sok kaját, meg ajándékot meg mindent, próbáltam neki segíteni, ahogy anya is próbált. De minden alkalommal részegen hőbörgött, nekem egyszer se köszönt meg semmit. Részeg volt a ballagásomon, a szalagavatómon. Nem keresett soha, csak ha akart valamit.

Meguntam, betelt a pohár pár hónapja végleg. Minden kapcsolatot megszakítottam vele, ami azt jelenti, hogy én nem megyek többet hozzá és nem is hívom fel.

Anya megy hozzá néha, vvitt neki kaját stb. Anyát hívja, neki megköszöni, ha kap tőle valamit. Pedig mindig azt mondta, hogy anyát ki nem állja, engem szeret ( egyetlen gyereke vagyok).

Sorra kapom a kocsmabarátoktól, ismerősöktől, anyától, bárkitől, hogy milyen rossz ember vagyok, amiért így viselkedem apámmal. Hiszen ő csak az apám... De én azt vallom, hogy megcsinálni megtudott, de felnevelni már nem igazán. Kezd nagyon a lelkemre menni, hogy mindenki ezt mondja. Tényleg rossznak érzem magam. De mégsem vagyok képes felhívni, hallani, hogy megint be van rúgva. Nem tudok lemenni hozzá, hogy lássam. Nem érdekel, ahogy én sem őt.

Ebben a helyzetben mi a jó döntés? Kire érdemes hallgatni?

21/L


2016. jún. 17. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól teszed, hogy békén hagyod... próbáltál segíteni, de nem használt. .. ha ő nem akar változtatni, te nem fogsz tudni. ..
2016. jún. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

mondjuk leírhattad volna,hogy mégis mit csinált apukád.anélkül elég nehéz válaszolni.

de szerintem ha úgy érzed,hogy nem akarod tartani vele a kapcsolatot,akkor ne tartsd. másnak semmi köze hozzá, nem értem miért szólnak bele.

2016. jún. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Alkoholista. Elég erősen.

Szóval volt itt minden, ami ezzel jár.

2016. jún. 17. 11:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem vagy rossz. Ha egyszer eljut odaig hogy leteszi a poharat, es belatja mit rontott el, es megprobal tiszta lappal uj eletet kezdeni, az mas, akkor talan lehetne adni egy eselyt, de igy nem.
2016. jún. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 acelsziv ***** válasza:
100%

Nyugodtan fogd meg mindenki véleményét és dobd ki az ablakon. Semmi közük a döntésedhez és semmi joguk nincs beleszólni.

Te döntöttél amikor azt mondtad, hogy nem érdekel az az ember akit te sem érdekelsz és ráadásul egy koszos alkoholista. Aki legközelebb beszól ezért neked, annak mondd meg, hogy vegye magához és pátyolgassa.

2016. jún. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem vagy rossz.

Egyszer még felkeresném apámat, megmondanám neki: szeretem, de ezt a fajta viselkedését, az alkoholizmusát nem támogatom. Ha hajlandó megváltozni, leszokni az alkoholról, akkor újra felvehetjük a kapcsolatot. Határozottan elmondanám ezt. Ugyanis ha valakit támogatunk egy fajta viselkedés módban, akkor azzal csak "megerősítést" adunk és nem fog változtatni rajta, de ha értésére adjuk, hogy ez így nem jó, akkor még van esély arra, hogy változtasson, változzon.

2016. jún. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

14 éves koromban kezdett nagyon inni. 4 éven át mindenhogy segítettem, kértem, hogy fejezze be, mellette voltam. Sokszor anyával vesztem össze, csak hogy apát védjem.

Aztán elköltözött. Utána is mindig mellette voltam. Tudja jól, hogy nem bírom az alkoholistákat és nem egyszer megbeszéltem vele, hogy segítek neki, mellette vagyok, csak ne igyon. Mindig volt rá valami "jó" oka, hogy mégis igyon.

Meg őszintén, eljön a szalagavatómra részegen és utána a sárga földig leissza magát és mindenkinek azt meséli, hogy azért iszik mert MIATTAM el kellett jönni az avatóra és azt józanul nem viselte volna el....

Szóval én ezeken a körökön túl vagyok...

Csak bánt, hogy mindenki ezzel jön. És hogy anyával mégis milyen jóban van. Miközben anyával sokkal rosszabb volt itthon a kapcsolata, mint velem...

2016. jún. 17. 12:15
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz gyerek, nem te hagytad el az apádat, hanem ő téged, amikor az alkoholt választotta.
2016. jún. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jól tetted.


Sokan nem tudják felfogni, hogy hiába család, igenis van az a pont, ahol elég, ahol már nincs mit próbálkozni, javítani, a legjobb döntés kizárni egy ilyen embert az életedből. Az okoskodók pedig menjenek, töltsenek el vele x évet, majd ha őket is kikergeti a világból, talán elkezdenek gondolkodni.


Magadra hallgass, tojd le magasról, hogy azok, akik nem látnak bele a valós helyzetbe, mit szólnak hozzá.

2016. jún. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám is alkesz, persze kikeri magának, de még anyám is homokba dugja a fejét ha ez a téma elöjön... ó is kb csak megcsinálni tudott, de egy jó szava nem volt soha, nem egyszer eljárt a keze, volt hogy hurkásra vert a kutya pórázával! Mert csak. Mert elitta azt a kevés kis eszét is!

Mióta a 1.5 évemnek olyanokat mondott, hogy kitaposom a beled te kis g*ci, (mert elejtett egy müanyag poharat!) na azóta az ajtót se nyitjuk rá! Anyám jöhetne ha akarnak, de nem jön.

Anyám ugyanezt nyomja hogy de az apád, el kell fogadni, ö ilyen... blablabla

Hányok ettől a dumától! NEM! Nem KELL elfogadni, és nem érdekel ki mit mondd. Ö a piá választotta, piáljon csak, de énbelém, meg föleg a fiamba ne kenegesse a taknyát!


Nyugodtam mondd meg anyádnak is, hogy az ilyen ez nem apa, és a rossz ember az az apád, nem te! Akinek a szesz fontosabb mint a gyereke, családja, élete.

2016. jún. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!