Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A helyemben ti se költöznétek...

A helyemben ti se költöznétek az anyós jelölt közelébe, vagy én lennék a hálátlan és a rossz?

Figyelt kérdés
A párommal évekig távkapcsolatban voltunk, mert nagyon messze laktunk egymástól. Aztán kis ideig laktunk az én szüleimnél is, kis ideig náluk is. Dolgoztunk külföldön is, és most gyűlt össze a pénz egy saját kis lakásra. Az anyós jelölt ragaszkodik hozzá, hogy az ő közelükbe költözzünk, de nekem valahogy ehhez semmi kedvem. Amíg nálunk laktunk, kellett haza adnunk, fizetnünk a saját dolgainkat, de cserébe békén hagytak. A párom szülei konkrétan megsértődtek, ha pénzt adtunk nekik, de utána meg hallgathattuk, hogy mi eltartottak vagyunk szóval fogjuk be, egy szavunk se legyen semmi miatt. Lehet, hogy én vagyok a hálátlan, de nekem már elég volt belőlük, és semmi kedvem hozzá, hogy beleszóljanak az életünkbe. Csak mert már tök jól eltervezték, hogy mi hogyan lesz, hogy majd ők állják az esküvőnket, és meg is szervezik nekünk, hogy majd mennyire elkényeztetik a gyerekünket, pedig még nem is tervezünk gyereket, hogy ez így lesz az meg úgy... Én ezt egyszerűen nem akarom, persze mikor finoman utaltam a dologra, halálosan megsértődtek.
2016. nov. 24. 11:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Nem, Isten őrizz az ilyen szervezkedő mamától. Inkább a sajátjaid közelébe, de azért tisztes távolságra.
2016. nov. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Az anyóstól olyan távolságra kell költözni, hogy ne tudjon hozzátok menni papucsban és pongyolában.
2016. nov. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Ne ragaszkodjon semmihez. Ne hagyd, hogy beleszóljon az életetekbe. Most kell leállítani, amíg még nem tesz tönkre mindent. Ha megsértődik, avval te ne foglalkozz. Felnőtt ember. Párod amúgy melletted áll?
2016. nov. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

Mndd h a kettö szülöpár közé költöztök hogy egyik se legyen messze :)

Amugy isten ments. Nekem is kb ilyen anyósom van.

2016. nov. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Odáig olvastam, hogy a kedves mama ragaszkodik. Nos, menjen a fenébe, ez a ti életetek. Oda költöztök, ahova nektek tetszik. Ha a párodnak (miért nem lehet rendesen kiírni, hogy barátom/barátnőm?) van saját akarata, akkor ez nem is kérdés. Ha a mama szzava számít, akor meg gondold át ezt a kapcsolatot!
2016. nov. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Ebben az esetben nem szabad túl közel költözni hozzájuk szerintem,mert sokat fgsz stresszelni. Egyébként én egy normáis anyóssal ellaknék egy udvarban is, nincs azzal semi baj, lehet normális kapcsolatot tartani, csak az a lényeg hogy tartsuk tiszteletben egymás életét.

e aki bármilyen ellentmondásra halálosanmegsértődik, azzal még mebeszélni sem leheta dolgokat. Ha a párod is támogat, akkor egy egészséges távolság jobb lesz mindannyiótoknak.

2016. nov. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%
Mi a PÁROD véleménye a dologról? Mert erröl nem írtál semmit
2016. nov. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
En a helyetekben vennek egy lakast kb egyforma tavolsagokra toluk. Egyelore azonban kiadnam, kozben dolgoznek meg par evet kulfoldon, mondjuk 2-3evet, gyujtenek tovabb v egy kesobbi nagy lakasra /hazra, v csak ugy.
2016. nov. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A párom eléggé pártatlan, nem akar senkit sem megbántani. Azt mondta bárhova szívesen költözik velem, de nem akarja hogy rosszba legyek a szüleivel, viszont álljak ki magamért, ha úgy gondolom nekem van igazam.

kb. szó szerint így mondta, de nem is kérem, hogy válasszon közöttem és a szülei között.

2016. nov. 24. 12:36
 10/16 acelsziv ***** válasza:
94%
9: Ez nem pártatlanság, hanem töketlenség. Ne keverd a kettőt. Nem nem akar, hanem nem mert konfrontálni a szüleivel.
2016. nov. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!