Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért ítéli el mindenki a...

Miért ítéli el mindenki a barátnőmet?

Figyelt kérdés
Adott egy 24 éves, dolgozó nő, aki stabil párkapcsolatban él. A párjával lakást szeretnének, ezért a férfi szüleinél laknak, hogy tudjanak gyűjteni. Két utcára vannak a kollégiumtól, ahol én lakom, így gyakran találkozok velük. Most az a helyzet náluk, hogy össze jött a terhesség tabletta mellett. A barátnőm teljesen ki van készülve. Fáj neki, hogy ketten, jó szakmával sem keresnek annyit, hogy teljen egy albérletre és a babára együtt. Anyósjelöltékhez sem szülhet, mert a párjának testvérei is vannak, nincs ott már hely. Mindenki az elvetetést pedzegeti, de a barátnőm nem akarja. Nekem azt mondta, hogy 24 éves, felnőtt, dolgozó nőként nem fog abortuszra menni, nem bírná elviselni. Rá menne a lelki egészsége és lehet idővel a párkapcsolata is. Nehéz helyzet, én arra gondoltam, hogy majd csak dönt valahogy, ha a kezdeti sokkon túl jutott. És döntött is! Elhatározták a párjával, hogy irány külföld. Azt nem tudom, hogy a barátnőm szülei hogyan fogadták, róluk nem szokott mesélni, de a párja családja borzasztóan kiakadt. Mi az, hogy odakint akarnak unokázni, távol a családtól? Nem hogy várnának még pár évet és telepednének le valahol a közelben? Meg hogy még fiatalok, még várni kéne... stb. Teljesen kikészítik a barátnőmet. Nem rég sírt, hogy már barátoktól is megkapta, hogy el kéne vetetnie. Mire jó ez?
2017. dec. 17. 14:55
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
88%
Ebbe a helyzetbe nincs jó megoldás se jó döntés.Bármi is lesz nehézségekkel és fájdalommal fog járni.
2017. dec. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
65%

1) Amivel ketten nem tudják fenntartani magukat az nem jó szakma, vagy nagyon szarul csinálnak valamit.

2) Aki itt épp tengődik, annak külföldön sem lesz ám sokkal jobb. Nagyon kihasználják a képzetlenebb kelet európaiakat, akiknek nincs stabil nyelvtudása. Persze, arányaiban több pénzért, de nagyon kemény az eleje. Nem egy ismerősöm dolgozott heti 6 nap 12 órában az első 1-2 évben, amíg meg tudták vetni a lábuk egy kisit jobb pozícióban. Egy fizuból ott sem egyszerű fenntartani akkora albit, hogy 3-man legyenek benne. Nem lesznek sokkal előrébb.

3) Aki nem tudja fenntartani magát, az tényleg gondolja át, hogy szül-e még egy gyereket is erre. Valahol jogosak ezek a kérdések.

2017. dec. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
A jó szakma alatt ezekszerint mást értünk. Mindketten jól értenek ahhoz, amit csinálnak, több éves gyakorlat van mögöttük és mindkét hivatás felelősseget kíván. Viszont mindketten közalkalmazottak és nem diplomásak.
2017. dec. 17. 15:17
 4/22 anonim ***** válasza:
71%
Valóban nehéz kérdés, és jó döntés valószínűleg nincs. Egyébként nekem nagyon tetszik ez, hogy a babát nem akarja elvetetni. Lehet, hogy ez a külföldi ötlet sem lenne jó, de megpróbálni meg lehet. Sajnálom a barátnődet, amiért ennyire ellenzik a döntéseit.
2017. dec. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
44%
A barátoknak igaza van. Miből akarja felnevelni a gyereket? Miből akar külföldön megélni szakma nélkül? Felelőtlen, ha megszüli.
2017. dec. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Olvasd el még egyszer a kérdést. Van szakmája, sőt gyakorlata is
2017. dec. 17. 15:44
 7/22 anonim ***** válasza:
57%

Magyarul NEM jó a szakma.


Érettségivel mégis mit vártak?!


Egyébként megértem, ha nincs pénz lakásra, a gyerekre honnan lesz?!

Remek életkezdés terhesen költözködni, egyébként miből akarnak külföldön élni?!


Ennyire ostobák? Gyakorlatilag ebből az lesz, hogy csaj otthon babázik, a kedvese meg belepusztul a melóba, és lelép a teher miatt.

Nem kell azt hinni, hogy külföldön majd olyan jó élet vár rájuk, pláne nulla végzettség nélkül.

Nem, elmehet a srác ennek-annak és épphogy megélhetnek ott is.


Lakásuk nem lesz, az albérletek drágák, terhesnek sokan nem adják ki ott sem, plusz meg van határozva, mekkora a minimum, amit gyerekkel kivehetnek. Nagy, ergo mosogatásból nem fog rá tellni, plusz gyerekcuccok, kaja, biztosítás, melyek DRÁGÁBBAK, mint itthon.


Mérnök lenne a srác, azt mondom, menjenek, de így... ostobák.

2017. dec. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
45%

Mi a PONTOS szakma?


Mert egészségügyisként külöldön az OKJ-seket már nem szeretik, közalkalmazottként meg ha olyan szakmája van, ami ott nem kompatibilis, mehet mosogatni.


Sokan ápolónő/tanár diplomával nem tudnak kinn elhelyezkedni, mert külön képzésen kell részt venniük, addig nem kapnak munkát SEM.

2017. dec. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ez aggasztó hír. Sajnos pont eü-ről van szó. Okj-s ápolónő és okj-s fogászati asszisztens. Azt a választ ami úgy kezdődik, hogy érettségivel mit vártak, nem olvastam tovább. Szakmákról beszéltem.
2017. dec. 17. 16:01
 10/22 anonim ***** válasza:
82%

Na-na-na, álljon meg azért a ló. Német nyelvterületre például annyit keresnek, akár háziápolónak is, mint a csuda. És ehhez nyelvtudás sem kell, mert iskolát biztosítanak (van egy egész fb csoport erre tulajdonképpen, állandóan ajánlatok vannak benne). A fogászati asszisztensi lehetőségeket nem ismerem, de ápolóként, legyen az okj vagy diploma, igenis meg lehet élni külföldön. Persze gyermekkel nehezebb, várandósan főleg, de azért nem lehetetlen. Van ismerősöm, aki gépészmérnöki diplomával szezonokat mosogat Asuztriában, úgyhogy ennyit erről...

Úgyhogy igen, nem lesz nekik könnyű, de 24 évesen elég felnőtt ahhoz, hogy döntsön. Ha meg a párja szülei az abortuszt pedzegetik, aztán meg azon sír a szájuk, hogy külföldre mennek és nem lesz kéznél az unoka, hát elmehetnek a búsba.

2017. dec. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!