Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért ítéli el mindenki a...

Miért ítéli el mindenki a barátnőmet?

Figyelt kérdés
Adott egy 24 éves, dolgozó nő, aki stabil párkapcsolatban él. A párjával lakást szeretnének, ezért a férfi szüleinél laknak, hogy tudjanak gyűjteni. Két utcára vannak a kollégiumtól, ahol én lakom, így gyakran találkozok velük. Most az a helyzet náluk, hogy össze jött a terhesség tabletta mellett. A barátnőm teljesen ki van készülve. Fáj neki, hogy ketten, jó szakmával sem keresnek annyit, hogy teljen egy albérletre és a babára együtt. Anyósjelöltékhez sem szülhet, mert a párjának testvérei is vannak, nincs ott már hely. Mindenki az elvetetést pedzegeti, de a barátnőm nem akarja. Nekem azt mondta, hogy 24 éves, felnőtt, dolgozó nőként nem fog abortuszra menni, nem bírná elviselni. Rá menne a lelki egészsége és lehet idővel a párkapcsolata is. Nehéz helyzet, én arra gondoltam, hogy majd csak dönt valahogy, ha a kezdeti sokkon túl jutott. És döntött is! Elhatározták a párjával, hogy irány külföld. Azt nem tudom, hogy a barátnőm szülei hogyan fogadták, róluk nem szokott mesélni, de a párja családja borzasztóan kiakadt. Mi az, hogy odakint akarnak unokázni, távol a családtól? Nem hogy várnának még pár évet és telepednének le valahol a közelben? Meg hogy még fiatalok, még várni kéne... stb. Teljesen kikészítik a barátnőmet. Nem rég sírt, hogy már barátoktól is megkapta, hogy el kéne vetetnie. Mire jó ez?
2017. dec. 17. 14:55
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
A barátnőm és a párja angolul beszélnek jól, de úgy tudom nem vetik el a német nyelvterületeket sem. Most, hogy nagy a tét, eléggé bevállalósak, ami érthető. Remélem nem éri őket utol a balszerencse
2017. dec. 17. 17:21
 12/22 anonim ***** válasza:
71%

"a párja családja borzasztóan kiakadt. Mi az, hogy odakint akarnak unokázni, távol a családtól?"


ez vicces. abortuszt javasolnak, aztán meg mi az, hogy el akarnak menni a jobb élet reményében...

amúgy ne foglalkozzanak a többiekkel. majd lesz valahogy. tudod, Isten is megsegít :)

28/N

2017. dec. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
54%

Ez egyenesen agyrém nekem. Van egy felnőtt ember, akinek van párja, meg akarja tartani a gyereket, erre a környezete abortuszra akarja rádumálni??! Inkább segítsenek megoldani. Mondjuk a külföldöt sem értem: csak úgy elindulni, és gyerekkel a nagy semmiben külföldön próbálkozni? Bár, ha van valami konkrét hely ahova mehetnének, akkor esetleg, de a bizonytalanba terhesen biztos nem indulnék neki. Nincs semmilyen más rokon vagy barát aki tudna valami lakhatásban segíteni?

Ha semmi más megoldást nem látnak, legalább szülje meg és adja örökbe. Így nem ölte meg a saját gyerekét és segített egy olyan párnak akinek nem lehet.

2017. dec. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
80%
Ha itthon ketten nem tudtak megelni, akkor kulfold is kb orosz rulett kategoria.
2017. dec. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Fejér György ***** válasza:
53%

Tényleg nehéz helyzetbe kerültek a barátnődék! Ezért van, hogy a legtöbben az abortusz mellett voksolnak... De: Nagyon sok függ a barátnőd élettársától, mennyire áll ki a családja mellett!!! Ezért én a következőket javaslom:


1) A barátnőd helyében előszöris próbára tenném a pasit, tényleg ragaszkodik-e hozzá? Feltenném a kérdést: hajlandó-e feleségül venni őt, és végig kitartani mellette, és a gyerek mellett? Ha nem hajlandó ezt az elkötelezettséget vállalni, akkor sajnos kérdés, mennyire lehet számítani rá a későbbiekben...?


2) Sürgősen felkeresném a barátnőd helyében a Családsegítő Szolgálatot, és őszintén feltárnám a nehéz helyzetet. Ott elmondják, milyen segítségre számíthatnak...


3) Összehívnám a nagy családi kupaktanácsot, és megkérdezném, melyik szülő miben tudna egy kicsit segíteni... Itt nem arról van szó, hogy pumpolni kell őket, hanem pl. ki tud segíteni ruhákkal, ki tudna olcsó albérlet után menni, ki tudna egy kicsit besegíteni jobb állás keresésében, és bármiben, ami a közeljövőben megoldandó problémaként felmerülhet...


4) A begyűjtött információk birtokában a barátnődék üljenek le négyszemközt, és hányják-vessék meg a lehetságes alternatívákat. Bocs, de szerintem itthon is lehet boldogulni, ha ügyesek, és külföldön is tönkre lehet menni, ha ügyetlenek. Komoly hátránya a külföldi döntésnek, hogy végképp nincs ott senki, aki egy kicsit is segíteni tud...


Remélem, segítettem...

2017. dec. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
58%

A legjobb döntést hozta. Ott lesz jövőjük. Éhen halni nem kell majd. Nem véletlenül mennek annyian és élnek jobban...


Le kell szarni másokat. Nem ők cipelik a terhet, legyen az bármi is! Úgyhogy nekik pofa lapos.


Mi is előbb kezdtünk babázni, mert hamarabb jött. És tudod, 5 év alatt mennyit emelkedett az életszínvonalunk??? :) Le sem írom, mert nem hinnéd el. Így is mennek majd a piros kezek a sok károgótól. Ha akkor én is az ilyenekre hallgatok, most nincs két csodás gyerekem és valószínűleg pénzünk sem lenne ennyi, mert férjem soha nem hajtott volna ott és annyit, ahol vezető lett. Én is egyenesbe jöttem, nem szar munkát végzek. Egy babánál nagyobb motiváció NINCS. Csak az nem tud dolgozni, aki nem akar. Aki AKAR és szorgos, annak egy baba csak hajtóerő lesz. :)

2017. dec. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
7%

"Most az a helyzet náluk, hogy össze jött a terhesség tabletta mellett. "

Az ilyen véletlenek úgy születnek, hogy a csaj eldönti, hogy gyereket akar itt és most.

Az sajnos nem jó szakma amiben ketten nem tudják megkeresni a megélhetésükre valót.

2017. dec. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
22%

Külföldre menni veszélyes, pláne terhesen. Meg van benne ellentmondás is. Ha most is anyóséknál laknak, akkor mi az, hogy nincs hely? Hogy nem AKAR ott babázni, azt megértem, de ha még nem is akarnák őket külföldre engedni, akkor szinte biztos vagyok benne, hogy engednék a maradást. Gyerekkel is.


Nem vagyok külföldellenes, de így belevágni alapból lutri, gyerekkel meg pláne. Inkább a családot kéne összerántani (a csaj szüleit is, nemcsak anyósékat), hogy a megtartás nem kérdés, így abortuszról ne győzködjön senki, de egyéb tanácsot szívesen fogadnak, ki mit gondol, ki hogyan oldaná meg, főleg, hogy a külföldi ötlet nem tetszik nekik. Tutira lenne megoldás.

2017. dec. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
86%
Én csak egy valamit nem értek. Férjem 10honap minimálbér után januártól kap egy kis fizetésemelést mesteri fokú mérnöki diplomával. Kezdőként jelentkezett a céghez és csak részben jó a diplomája ehhez a szakmához. Áprilisban hazasodtunk es évfordulóra várjuk az első kisbabankat. Én eladó voltam amig nem tettek tappenzre. Mindketten minimalberbol albérletet tartunk fenn. Nem sporolunk túlzottan és ahogy számoljuk bőven belefer a kisbabank teljes nélkülözés zes nélküli ellátása. Tehát nem tudom elkepzelni hogy más hogyan nem tud ugyanennyibol kijonni. Minden hónapban az én fizetésem minimum felét félre tudtuk rakni. De ha ott ahol elnek a baratnodek ez nem lehetőség akkor ki kell probalni kulfoldot ha a rokonok nem segítenek.
2017. dec. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
80%

Ki lehet jönni, csak az emberek zöme nagyravágyó és ehhez még lusta is. Látom a környezetemben, nem kell károgni meg tagadni. :D Még az egyetemmel is kitörölheted ha amúgy üres a fejed és nem tudsz hajtani. :D Jajj, hány ismerősöm sír-rí szar helyeken... :D Mert noha végigszenvedték a sulit, ész és törtetés nulla. A sikert azért kisajnálják az emberből, de sokaknál amikor látja hogy pl. mennyit tanulok család mellett, az a reakció hogy "hát te hülye vagy :O" No comment. :D Én most kapásból irodára megyek dolgozni, más ugyanazon a helyen évek alatt nem jutott oda, fizikai munkát végez mindenféle ember között, akik sokszor kutyaként bánnak velük. Ennyit ért az önfejlesztés GYES mellett. :) Ami persze a GYK - s tudatos emberek szerint szintén lehetetlen.


Boldogulni fognak kint ha dolgosak. :D Én tapasztalatból írok. Aki akar, annak sikerül. Ez ilyen szimpla, nem kell bonyolítani. Csak mindig hajtani kell. A papír meg a tengi-lengi kevés. Lássák rajtad a hajtást meg hogy folyamatosan fejleszted magadat. Máris lesz normális munkád. :)

2017. dec. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!