Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha nekem van kocsim, de a...

Ha nekem van kocsim, de a vendégségbe hívott rokonnak nincs, illik elvinni kocsival egy darabig?

Figyelt kérdés
Kb 1,5 órás út tömegközlekedéssel, két gyerekkel jönne. Illik elvinni visszafelé egy darabig vagy nem gond, ha nem viszem el őket, nem okozhat sértődést szerintetek?
2017. dec. 28. 07:10
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem utazhat nyugodtan! :D Én az Egyetemtől 2.5 óra útra lakok, minden nap bejárok, 5 óra utazással is. Kibírja a vendéged is! :)
2017. dec. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
91%
Kocsival hány perc lenne hazavinni őket?
2017. dec. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
90%
Minket csak akkor szoktak elvinni, ha ők is eleve bemennek és akkor hazavisznek.
2017. dec. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
93%
Legfeljebb a vasútállomásra vagy buszpályaudvarig, az is kedves gesztus.
2017. dec. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
29%
Igen, szerintem illik.
2017. dec. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
22%

A gyerekekre való tekintettel szinte kötelező.

"Egy darabig"? Mive nem sürün fordul elő, akár hazáig is.

2017. dec. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem illene őket elvinni és nem egy darabig, hanem hazáig. Azonban ha a gyerekek kicsik és nincs gyerekülésed, akkor egy métert sem viheted őket.
2017. dec. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
34%

Hogy érted, hogy darabig elvinni? Kitennéd őket félúton?

Ha neked nem okoz gondot sem anyagilag, sem időben, akkor hazavihetnéd őket, biztos jól esne nekik.

2017. dec. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
87%
A legközelebbi normális tömegközlekedési pontig szerintem illendő.
2017. dec. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
83%

Ha hozott magával odafele gyerekülést kézben, akkor hazaviszem, de ez sosem lehet elvárás senki részéről, akkor sem, ha gyerekkel érkezik. A gyerekülés nem csak hosszű távra szükséges, persze el lehet slisszolni a vasútállomásig, de ha megállít a rendőr marhára nem fogja érdekelni, hogy csak kivételesen segítesz és koccanás, egyéb baleset a városban is történhet, nem azért rögzítjük a gyereket biztonsági ülésben, hogy ne büntessenek meg, hanem hogy biztonságban legyenek. Országúton meg aztán pláne feleleőtlenség, akkor is, ha kivételes eset, az udvariasság és a kényelem ezt sosem írhatja felül. (135 cm felett is csak akkor hagyható el a gyerekülés, ha a gyermek az autóban lévő biztonsági övvel a testméretéhez igazodva biztonságosan rögzíthető (magyarul beállítható a biztonsági öv a szükséges magassághoz igazítva), vagy ha a testmérete meghaladja a 150 cm-t.

Ebből következik, hogy ülésmagasító kizárólag 135 cm magasság felett használható, és csak akkor, ha az autó biztonsági öve az ülésmagasító használatával már beállítható a gyermek testméretéhez megfelelő magasságra. Ha ehhez az ülésmagasító még kevés, akkor kizárólag gyerekülés használható. -ezek az újabb 2016-os szabályozás alapelvei). Így elsősorban ez dönt az ügyben. Amúgy meg nincsen olyan, hogy "illik". Attól még, mert gyereke van (nekem is kettő amúgy), nem kötelessége senkinek sem fuvaroznia őket, ha megteszi oké, kedves tőle, de ha nem (mert nem esik útba, vagy nem akar erre benzint áldozni-igen, lehet sz@rrágásnak tűnik, de az is szíve joga, vagy csak nincsen kedve), akkor sem hányhatja senki sem a szemére. Elvárásokat szerintem mindenki saját magával szemben támasszon elsősorban. Idősnek, terhes nőnek stb...átadni a helyet a buszon, na az az, ami illik, nem pedig az autó nélküli rokonokat fuvarozni, csak azért, mert gyerekesek. Ha megteszi, megteszi, ha nem, nem. Ha a kérdés már eleve felmerül, akkor szerintem nem olyan közeli a viszony, hogy ezen lamentálni kelljen. Én a szűk családomat kérés nélkül bármikor bárhova, de az életben nem várnák el.

2017. dec. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!