Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátomhoz megyek vendégségb...

A barátomhoz megyek vendégségbe (már többször előfordult). Ilyenkor illik valamit vinni az anyukájának?

Figyelt kérdés

Szerintem nem, de anyukám erősködik, hogy de-de, kell. Több, mint 1 éve vagyunk együtt a barátommal. De én nem érzem úgy, hogy nekem kellene valamit vinni az anyukájának. Szerintem ezt így imkáb a fiúk szokták.

Különben is én úgy nem tudnék mit mondani, amikor odaadom...

Szóval... hogy is kell ezt, kell-e egyáltalán?


2008. jan. 18. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A baratod szokott a te anyukadnak valami ajandekot vinni?

Szerintem ha ebedre vagy hivatalos,egy uveg bor talan.

Udv:)

2008. jan. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szerintem nem kell vinned semmit, főleg hogy már 1 éve együtt vagytok és már voltál ott többször is. Szerintem szülinap, névnap esetén egy kis bonbon, de nem szükséges. Én sem vittem a párom anyukájának soha semmit csak ilyen esetekben, de ez attól is függ, hogy milyen a barátod anyukája, családja. Az anyukád meg azért mondja, mert az anyukák már csak ilyenek! :) Szerintem ezen ne görcsölj ennyit.
2008. jan. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek jól esik,ha meglepik néha egy kis aprósággal.Na nem minden alkalommal,de ha ott ebédelsz,vagy alszol,vagy akármi,akkor igazán megérdemli az anyuka néha az apró figyelmességed. Persze nem kötelező.
2008. jan. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Szerintem néhány szál virág bárkinek bármilyen alkalommal adható. Pl ilyen szöveggel: nekem nagyon megtetszett ez a virág, remélem szivesen fogadod (tetszik fogadni)tőlem.
2008. jan. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nagyon "nyalis" dolog. Ha kimondottan meghívott vagy vacsira vagy bármi alkalomra (családi szülinap, névnapi összejövetel, házassági évforduló, akármi) akkor vigyél, de akkor ne csak az anyósjelöltnek. Ha meg csak úgy ott alszol a barátoddal, akkor sztem nem kell semmit vinni.
2008. jan. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első találkozásnál illik valamit vinni, mégis csak vendégségbe mész, de aztán többször nem fontos, csak családi ünnepen,pl. az ő névnapján, vagy születésnapján az anyukájának egy csokor virágot. Ez nem nyalizás, hanem megmutatod, hogy jól nevelt vagy és nem csak beállítasz enni, hanem tiszteled őt...

Neked is jól esne, ha a név- vagy születésnapodon anyóspajtástól kapnál valami kis apróságot..

Ugyan így neki is.

2008. jan. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

anyukát le lehet szerelni --azzal, hogy igen vittem és elhallgat, régen ez volt a szokás..

kényszerből meg ne tedd főleg 1 év után, szivből és szeretetből tedd, ha kedveskedni akarsz neki, talán már ennyi idő után tudod mit szeret....

én is örülök, ha a párom gondol a szüleimre, elvégre neki köszönhetjük a gyermeket akit felneveltek számunkra, ezért örök hála nekik!!!

elvégre nekünk adták a legféltettebb kincsüket nem?

csak őszintén!!

2008. jan. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Szerintem válaszd az arany középutat! Süss otthon vmit, és vigyél a barátod családjának egy kis kostolót. Persze csak a kisebbik részét:) Nem kell már a legelején elkapatni:) Szerintem ez a legaranyosabb gesztus. A virág, bonbon, stb. már olyan snassz. Ebben benne lenne a két kezed munkája is....
2008. febr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!