Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek alkoholista a...

Szerintetek alkoholista a nagynéném?

Figyelt kérdés
Nemrég elromlott a kazánja és három hétig nálunk lakott. Nem minden nap, de minden második, harmadik nap este megivott kb. két felest, unikumot vagy konyakot. (Csak este és csak ennyit) Egyébként semmi nem látszott rajta, teljesen olyan volt mint máskor, nem dülöngélt, nem volt vidámabb, sem beszédesebb, stb. Egyébként 70 éves, nem is titkolja, azt mondja, hogy hetente 2-3x egy két ital őt lelazítja, egyébként is özvegy, egyedül él, nem tör zúz, kinek kel megfelelnie? Szerinte nem ő nem alkoholista. De aggódom érte, mert dohányzik is. Árthat ez az egészségének? (Máj, szív, stb.)

2018. jan. 18. 20:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Heti két-két feles még nem vészes, bár természetesen nem tesz jót. A dohányzás meg pláne nem.

Akkor alkoholista, ha enélkül képtelen élni, nem bírja ki, hogy ne igyon.

2018. jan. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%

igen, az alkohol rákot okoz, de már élt 70 évet, szóval igyon csak,ha lelazítja.


És igen, alkesz, vagy kezdődő alkesz.


Senki nem iszik heti "csak" 2-3 felest esténként.

2018. jan. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Alain Delon ***** válasza:
47%
Szerintem inkább az az érdekes, hogy mitől van befeszülve, hogy le kell magát lazítania.
2018. jan. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
62%
Akkor lenne alkoholista ha minden nap inna. Egyébként az is alkoholista aki napi egy sört iszik,de anélkül nincs meg.
2018. jan. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi, két éve halt meg a férje, szerintem azóta tarthat. Ha így marad, nem is gáz, de félek, hogy esetleg fokozódni fog. Majd igyekszem gyakrabban meglátogatni.
2018. jan. 18. 20:53
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szép kort megélt, s még éljen is sokáig! Rendes tőled, hogy aggódsz érte. De ha idős koromra egyedül maradnék, lehet én is betolnék egy-két felest, meg mást is. Nem árt vele senkinek, nem kéreget másoktól, ha neki jól esik...
2018. jan. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a választ! Felfelé pont ment, nem pontoztam le senkit, nem tudom, ki csinálja.
2018. jan. 18. 21:10
 8/13 anonim ***** válasza:
28%

Az alkoholista az, aki függ tőle.

De! Egy este két feles, és nem látszik rajta semmi, még idős is, nő is, tehát esetleg jobban kiüthetné, ez olyan emberre utal, aki azért elég jól hozzászokott a piához.

Két feles után én elkezdtem dumálni. Éltem alkoholistával, és a nagynéném is az volt, csak későn derült ki számomra, és az alkesz élettársam után kezdtem csak rá is gyanakodni. Szóval aki gyakran nyomja, azon nem látszik.

Jó, ha aggódsz, szerintem van miért. Tartsd szemmel, tegyél érte, ha tudsz.

2018. jan. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A rendszeres alkoholfogyasztó is alkoholista, nem csak az, aki minden nap hányásig issza magát. Elhiheted, hogy 2 naponta 2 feles nem "lelazítja", mert annak a hatásából pár óra múlva semmit nem érez, hanem egyszerűen megszokta már. Még mondjuk 2-3 naponta egy-egy deci rozsét vagy vörösbort megértenék, azt még az orvosok is szokták ajánlani, de a felest semmiképp.
2018. jan. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát köszi, sejtettem. Beszélek majd apukámmal (a testvére), hátha ő tud rá hatni.
2018. jan. 19. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!