Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen rokonsággal, ha folyton az ember nyakára járnak?

Figyelt kérdés

Nővérem nem rég (1,5 hete) szülte meg a második gyerekét és a nagyobbik most lesz 2 éves. A sógorom rokonságáról tudni kell, hogy állandóan a nyakukra járnak. Nővéremék tőlünk 80 km-re élnek, a sógor rokonai viszont 5-10 percnyi kocsi útra a házuktól. Nővérem megmondta a rokonságnak, hogy hétvégétől látogatási tilalom van, mert szeretne picit csak a férjével és a két gyerekkel lenni. Valójában azért, mert már elege van, hogy a rokonság előzetes bejelentés nélkül állít be hozzájuk, akár este 9-kor mikor a nagyobbikat lefektetné. Ami miatt az unokahúgom állandóan felpörög és csak 11-kor alszik el. Volt persze arra is példa, hogy a nővérem aludt még reggel fél 9-kor az unokahúgommal, mikor após írt neki Viberen, hogy ébren vannak-e, mert a ház előtt állt éppen, anélkül, hogy szólt volna előtte. Nem kelt fel rá nővérem, utólag látta az üzenetet, utána még az após volt megsértődve.

Anyós pl. megkérdezte tőle párszor mikor nálunk voltak, hogy mikor érnek haza, mert ő már a ház előtt vár rájuk.

Sógor bátyjának a családja is átjött szó nélkül és este 10-ig még ott voltak.

Nővérem már többször szólt a sógoromnak, hogy legyen erélyesebb, de nem akarja, mert nem akarja őket megsérteni.


2018. jan. 21. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
ezt nem is fogod sértődöttség nélkül megoldani, ha csak megértőek lennének legalább ők. el kell küldeni őket, hogy gyertek holnap 4-kor ,ha nektek nem jó ,akkor holnap után 6-kor ,ha az sem jó ,akkor ne gyertek ,mert fektetni kell a gyereket. ennyi
2018. jan. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Hát, te nem tudsz mit csinálni, mert nem a te dolgod. Ha titeket zaklatnak, nem engeded be.

A sógorodnak kéne a sarkára állnia, de ő úgy néz ki, jobban szereti a rokonságát, mint a feleségét. Gyermekágyasként persze nincs itt az ideje veszekedni az ember férjével, mert amúgy is van elég baja. De jól beválasztott a nővéred! Nem lesz hosszú a házassága, vagy ha nem lesz képes kilépni belőle, boldogtalan lesz.

2018. jan. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Irtad, h látogatási tilalmat rendelt el. Akkor már megtette az első lépést.
2018. jan. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A legdurvabb az volt mikor nálam volt az unokahugom és hirtelen beállított hozzám a rokonság természetesen szó nélkül, én szóvá tettem hogy legközelebb szólni kéne, mondták jól van nem kell ennyire túlreagálni, mint utóbb kiderült megsértődtek, hátam mögött elmondtak mindennek. Sértődjenek csak.
2018. jan. 21. 20:42
 5/5 A kérdező kommentje:

Hál istennek, nem az én dolgom közvetlenül, mert nem élek velük. Annyiban sajnos közöm van, hogy emiatt a nővérem folyton rám, meg anyámékra akarja passzolni a gyerekeket, mert az anyósára nem bízná a gyerekeket és különben is egyedül van egésznap, mert a sógorom sokat dolgozik. Én megértem, hogy szülés után a hormonok felborulnak és ettől "meghülyül"-nek páran, de a párommal is szeretnék lenni.

Sokat dolgozom én is és nem akarok állandóan kölyközni, mivel a párommal is szeretnék lenni. Mi egyébként a párommal melegek vagyunk és kaptam már tőle a megjegyzést, hogy attól mert "nem lehet gyerekünk még kivehetném a részünket" mondtam 1) nem nekem szülted (akármennyire is szeretem az unokahúgomat és az unokaöcsém), 2) elküldtem, hogy gondolkozzon el miket mond.

2018. jan. 21. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!