Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehet megszabadulni...

Hogyan lehet megszabadulni egy ilyen alkoholista családtagtól?

Figyelt kérdés

Ismerek egy családot, ahol a következő a helyzet: adott az alkoholista férj, annak a felesége és a két 20 év körüli gyerekük egy saját, kertes házban. A férj már elvonókon is volt, természetesen teljesen hasztalanul, a gyógyszert folyamatosan piával keveri és keserűt reggelizik. Kb. egy tábla csokin él egész nap, mellette pia, pia és megint pia...


Semmi közöm hozzájuk és persze nem fogok beleavatkozni az életükbe, csak eszembe jutott, hányan mondják nekik, hogy rúgják ki otthonról stb., de mégis hogyan lehetne gyakorlatilag megszabadulni tőle?


(Ja igen, ma mondott fel a munkahelyén, mostantól szekálhatja a családját és ihat reggeltől estig békésen, otthon.)


Nem lehet kitenni otthonról, mert beki is tulajdonjoga van a házon. Annyira jól azért nem áll a család, hogy elmenjenek albérletbe előle, de te pl. ott hagynád a házadat azért, hogy aztán a bank elvigye a részeg feje felől, amiért olyan sokat dolgoztál? Nekem ez sem tűnik reálisnak.


Meg kell várniuk, hogy meghaljon a fickó? :/


2018. jan. 21. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Én hasonló helyzetből voltam a gyerek. Nem tűnik reálisnak, hogy ott hagyd a házat, csak azért, hogy nyugodt életed legyen? Nézőpont kérdése. Én inkább éheztem egy idegen városban és három helyen dolgoztam egyetem mellett, hogy megéljek.

Csak úgy lehet megszabadulni tőle, ha ők hagyják ott, máskülönben a nyakukon marad, amíg él. És sajnos az ilyenek túlélnek mindenkit, mert a villám se csap beléjük...

2018. jan. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Őszintén sajnálom, hogy így kellett felnőnöd. :( De csodállak, amiért saját erődből kiszakadtál abból a környezetből.


Igen, szerintem is nekik kell eldönteni, hogy bevállalják-e a költözést. Sajnos tudom, hogy nem fogják.

2018. jan. 21. 20:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen a családi viszony. Egy alkoholistával nem könnyű együtt élni, de van aki csendes, van aki agresszív ha iszik. Azért van különbség..

A volt szomszédunk is alkoholista volt és miután kirúgták az állásából, neki is csak annyi dolga volt hogy a családot piszkálja. Aztán az asszony kizárta a házból (3 tizenéves gyerek), volt ordítozás meg minden. Nem tudtak tőle élni, a pasi beköltözött a garázsukba, ahol kialakított egy kis lakrészt, de továbbra is ment a balhézás. Erre a nagyobbik fiú lekevert neki egy nagy pofont és megmondta, hogy ha még egyszer meglátja hogy az anyját vagy a testvéreit bántja, azt nem éli túl.

Végül eladták a házat és elosztották a pénzt. El is váltak.


Másik ismerős férje volt alkesz és ott a nő és a gyerek elment inkább albérletbe. A pasi pár éve alatt majdnem halálra itta magát, de a házból eltakarodott, mert nem fizette a számlákat és lekapcsoltak villanyt meg mindent, és étele sem volt...

2018. jan. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha beadják a válást, akkor a vagyonmegosztásnál ki lehet kényszeríteni, hogy megszűnjön a közös tulajdon. Persze ezzel nem fognak teljesen jól járni, de még mindig jobb, mint alkoholistával élni.
2018. jan. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az értelmes megoldás az, ha elöször is a feleség beadja a válókeresetet. A vagyonmegosztás során a ház fele értéke jár neki, ami több, mint ha 20 év múlva meghal a férj és közben felhalmozott egy csomó adóságot, mert akkor tényleg elveszik az egész házat. Most a mostani értékböl levonják a mostani adóságokat és a maradékot felezik. Szóval minél többet várnak, annál kevesebb marad meg mint érték, adott esetben így is viszo a bank a házat, csak még egy csomó adóság is marad, amit a nem-alkoholista félnek is fizetnie kell, mert a házasság vagyonközösség, azaz minden - az adóságok is - közösek, és mindkét fel felelös érte teljes mértékben.

Emellett sok esetben megítélnek kizárólagos lakáshasználatot az egyik félnek, és ez nem az alkoholista szokott lenni.


Szóval várni a lehetö legrosszabb megoldás.

2018. jan. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!