Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért olyan nehéz az alkoholtó...

Miért olyan nehéz az alkoholtól megszabadulni?

Figyelt kérdés
Haliho 26 éves fiú vagyok. Régebben volt dolgom fű stb könnyebb drogokkal de simán letettem pedig használtam rendesen de mikor éreztem hogy ennyi elég volt akkor végleg feladtam. Alkoholt régebben is fogyasztottam alkalomszerűen , buli kereteiben stb. Most egy pár éve történt pár rossz dolog az életemben nem részletezném de rákaptam az italra olyan megnyugvást menedéket nyújtott stb. Utána eggyre mélyebbre csúsztam eggyre többet rájöttem alkesz lettem mint az állat. Nagynehezen abbahagytam pár hétre utána beálltam pénteki sörözésre utána szombati , és most kezdődik mindig előröl kisebb mélypontok , pihenő sörözés újra napokig szesz mámor. Mikor belefáradok megint pihenő aztán kezdődik előről. Pedig tudom hogy ez nem jó , rengeteget olvastam utána , csak egyszerűen nem értem ha keményebb dolgokat simán abbahagyok ezt miért nem megy?? Családba nem iszik senki igaz a két nagyfater alkoholista volt keményen eggyik elhunyt , másik ágyhoz kötött beteg de am senki. Rendezett családban élek stb.. Érdekelne hogy szerintetek miért iszonyu nehez ezt a sz*rt letenni végleg , vagy csak megint szociális ivóvá válni?

2017. jan. 15. 13:12
 1/5 Phoney ***** válasza:

Nem hiszem, hogy sokra mennél azzal, hogy pontosan miért is nehéz letenni. Ezen a szinten még pszichés függőségről van szó, vagyis leegyszerűsítve azért nem tudod abbahagyni, mert „jó”. (Persze egyben rossz is.) Lehet, hogy már észre sem veszed, miért ennyire kielégítő az ivás, de ez nem is feltétlenül fontos. Ebből a szempontból nem a hatásmechanizmusa teszi „keménnyé” az alkoholt (ami szerint „csak” egy kettős hatású idegnyugtató), hanem a pszichológiai végeredmény.


Ebből a helyzetedből elég nehéz megint szociális ivóvá válni, sokak számára lehetetlen. A pszichés függőség nagyrészt tudattalan – ez azt jelenti, hogy nem a sóvárgás, hanem a kényszeresség teszi nehézzé a leállást. Nem azt nehéz legyőzni, hogy kívánod, hanem azt, hogy megfeledkezel magadról és egyszer csak megint részeg vagy, bár gondolom ezt már tapasztaltad is. Nem tudom, az Anonim Alkoholisták nagykönyvét olvastad-e (a honlapjukon elérhető magyarul), ott elég jól kivesézik ezt a problémát. Az „első pohárról” kell letiltanod magad, vagyis egyáltalán nem ihatsz, ha le akarsz állni, de ez is nehéz tud lenni, mert egyszer csak jön valami értelmetlen kifogás 1-2 pohár italra, ami arra a rövid időre teljesen logikusnak tűnik, és már újra is kezdted. Ha elég fiatal vagy, akkor később majd esetleg lehetsz „szociális ivó”, bár nem biztos, hogy érdemes lesz kockáztatnod.

2017. jan. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Azért nehéz leállni róla, mert az összes szer közül az alkohol a legaddiktívabb. Akinek egyszer problémája volt vele, soha többé nem lehet szociális ivó! Csak a teljes absztinencia a megoldás. Ha egyedül nem megy,kérj segítséget.10-15 év múlva megöl az alkohol, ha így folytatod. De ezt gondolom te is tudod. Az az első lépés a megoldás felé, hogy felismerted a problémát. Minden jót kívánok.
2017. jan. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommentjeiteket. Tervezem hogy hamarosan elmegyek AA-sokhoz , vna is a közelben 1 csoport. Csak hát kemény a szégyenérzet még erőt gyűjtök.. Igen tudom hogy problémás ivó vagyok fel ismertem 1 ideje. De olyan nehéz abbahagyni teljesen , szinte hihetetlenül hangzik most. Pedig ezt kellene :/
2017. jan. 16. 14:55
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
AA a francokat! Én masszívan ittam kb. 6 évig. Mindent elkövettem h pia közelben legyek.Az egész életem a pia köré volt felépítve.Családos emberként úgy hogy a feleségem már kínjában válással fenyegetett se voltam hajlandó letenni az alkoholt. Mindig találtam okot az ivásra,hétfőn a hétfőt szerdán a szerdát ünnepeltem,haveroknak is voltak ötletei hogy aznap miért ne legyünk józanok. Szóval katasztrófa volt az életem ilyen szempontból és ami fontos hogy semmi olyan okom nem volt amire foghatnám a sok piás évet. A részeges emberek simán dobnak egy raklapnyi okot hogy miért b@.znak be állandóan. Én simán csak azért ittam mert imádtam részeg lenni. A feleségem rendszeresen azt kérdezte tőlem hogy azért iszol mert bajod van vagy azért van bajod mert iszol??????? 2015-decemberében kaptam a páromtól egy fénykép albumot amiben csak az én fotóim voltak,az év januártól decemberig. Arról szólt hogy ilyen volt-ilyen lett.....és egy edzőtermi bérlet. B@zmeg!!!!!!!!!! Nekem ez kellet hogy észhez térjek ha ciki ha nem. Ez rázott fel, azóta sportemberként élem az életem heti 5Xedzem és verem nap mint nap a fejem a falba a 6 elvesztegetett évért! Kis feleségem köszönöm és nagyon szeretlek!!!!!!
2017. jan. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sztorid , hasznomra válhat még :)
2017. jan. 18. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!