Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mit csináltatok volna...

Ti mit csináltatok volna (családi összejövetel)?

Figyelt kérdés

Októberben odaköltöztem a barátomhoz. Azóta kb azt hallgatom, hogy hívjam meg őket. 100x elmondtam, hogy a lakás kicsi, nem fog ide beférni 12 ember, a fürdőszoba csak félig van kész, minden felújításra szorul, nem baj, csak hadd lássák... És én voltam olyan idióta, hogy meghívtam őket a szülinapomra szombaton. Szűk család, 2 tesóm, szüleim és nagyszülők anyai ágról (6 fő). A barátom nem szereti őket, ráadásul hajnalban behívták dolgozni, így még ott se volt.

Megérkeztek, első mondatuk köszönés után az volt, hogy milyen ocsmány a lakás; panelben ők képtelenek lennének élni, ott csak a csóró prolik élnek; barátomnak minek van ennyi "vacka" (xbox), mekkora egy f--sz, miatta halad lassan a lakásfelújítás. Ekkor megjegyeztem, hogy szívesen kinyitom az ajtót, menjenek most haza. Volt 10 perc nyugi.

Ebéd közben 3-an is visszaküldették velem az ételt, mert valakinek túl meleg volt (hűtsem ki!), valakinek meg már kihűlt (melegítsem meg!), megjegyzem, hogy nem volt velük baj, de ott röhögtek, hogy milyen jó engem háziasszonyként csicskáztatni. Mindenre húzták a szájukat, mindenbe belekötöttek, végül elkezdték a barátomat is szapulni, mikor kiderült, hogy nem ér haza mostanában :(

Mosolyogva kinyitottam az ajtót és első 5 alkalommal angyali türelemmel elismételtem, hogy távozzanak, a továbbiakban nem szívesen látott vendégek (kiröhögtek). Utána már torkom szakadtából ordítottam, hogy takarodjanak a fenébe, felejtsenek el engem, kihívom a rendőrséget, ha most azonnal nem hordják el magukat. Ekkor is kinevettek a szüleim, hogy "hogyan erőlködök már", nagyszülők ekkor sértődötten távoztak, nagyapám még visszaszólt, ha egy híd alatt éhezek, akkor se keressem őket. Bátyám megfogta az öcsémet (ők voltak az egyetlenek, akik "pártatlanok" maradtak és nem csináltak semmit) és távoztak. Anyámmal ezek után nagyon csúnyán összekaptam, végül ők is távoztak.

Nyilván nem ez volt a legjobb módja a konfliktuskezelésnek, ti mit csináltatok volna?


2018. jan. 25. 16:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Minek hivsz meg ilyeneket. Irigyek, szarrágok,rosszindulatuak,sapka van sapka nincs,tudod kinek kéne ilyen rokonság.
2018. jan. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
99%
Nézd a jó oldalát: egy életre letudtad a család látogatását.
2018. jan. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
99%
Az ilyen pereputtytól jobb egy életre megszabadulni akik kiröhögnek és csicskának neveznek. :(
2018. jan. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem a körülményekhez képest viszonylag jól kezelted a helyzetet :) Nekem ennyi türelmem se lett volna. Én úgy gondolom, hogy most szereztél tekintélyt a szemükben, van egy olyan sanda gyanúm, hogy pár nap/hét múlva ők fognak puncsolni nálad. Ilyenek után én valószínűleg megmondanám, hogy nem vagy rájuk kíváncsi a továbbiakban, csicskáztassák egymást, ha ez a hobbijuk :)
2018. jan. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
99%
Neked szükséged van ezeknek a mérgező embereknek a társaságára? Ne is keresd őket! Kivéve tesódékat, őket felhívhatnád és ecsetelhetnéd a meglátásodat. A többieket $z@rd le magasról!
2018. jan. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
99%
Szánalmas.. Kerüld őket..
2018. jan. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
18%
Kamu
2018. jan. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem f#sza volt.

Családot meg sosem hívunk vendégségbe, a lehető leghülyébb ötlet.

2018. jan. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
32%
Tiszta kamu ez az egész kérdés.
2018. jan. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Ketseg2017 ***** válasza:
91%

Mar miert lenne kamu? En abszolut aterzem a helyzetet, nalunk is eppen surolta ezt a hatart.

2017 aprilisaban talaltunk egy egyszobas lakast, ki is adtak nekunk gond nelkul (sot nem gyoztek eleget mondani hogy sikerult vegre egy rendes part talaljanak-az elozokkel csak baj volt, meg rendorsegi ugyuk is lett). A lakas ebben az esetben sem volt luxus, hiaba dolgozunk parommal mindketten irodan, attol meg nincs luxusfizetesunk, annyi hogy a munkakorulmenyunk jobb az atlagnal es flexibilisebb a progarmunk.

A lenyeg az hogy a lakas kinezete miatt olcson ki is tudtuk venni, es meg azon a par honapon felre is tudtunk tenni, ugy hogy kozben azert eltunk is.

A lakas a kovetkezokeppen nezett ki: szobaban uj nagy ablak, frissen ki volt festve sargaval, a falon egy regebbi de meg veletlenul sem rossz alapotban levo csillar, egy a Jysk-bol vasarolt kis ruhasszekreny -a legolcsobbik valtozat, ilyen cipzaros anyaggal- egy regi szonyeg, egy kanape meg kihuzhatos agy-ezek allitolag ki lettek cserelve mielott mentunk volna, de nem voltak uj allapotban persze, a padlo linoleum volt, az a regi tipusu, az erkely nem volt megcsinalva, a konyha regi butorokkal-de nem elromlott vagy valami- egy regi de jol mukodo aragaz meg huto, a hurdoszoba regi csempevel meg olajfestekkel (bevalloma furdoszoba kicsit atlagon aluli volt, de na, most annyi penzert...

Annyi extra volt a lakasban hogy az eloszoba meg konyha le volt parkettazva.


Lenyeg hogy mikor athivtam szuleimet le voltak torve hogy ilyen leadtam a minoseget es hogy ok nem erre szamitottak... Rosszul esett.

Tehat abszolut ertheto a kerdezo helyzete is, en pl siman elhiszek egy ilyen tortenetet.


Es ne aggodj kerdezo, vagyis na, ha nyugtat en is ugyanigy reagaltam volna, annyi kulonbseggel hogy en elsirtam volna magam es ugy tessekeltem volna ki oket.

Lehet a rendorseg kihivasa mondjuk tulzas volt... :D


KIvancsi vagyok hogy alakulnak itt tovabbra majd a viszonyok, de lehet megenyhulnek majd.


A baj az sok szulovel meg csaladtaggal, hogy ugye akinek nincs meg az anyagi tamogatasa, annak nincs is honnan hirtelen luxust teremtsen maganak.

Mert ugye sokkal konnyebb anyuci apuci penzen tancolni es abbol vergodni, mint a sajat keresetedbol gazdalkodni es boldogulni :)

2018. jan. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!