Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mit csináltatok volna...

Ti mit csináltatok volna (családi összejövetel)?

Figyelt kérdés

Októberben odaköltöztem a barátomhoz. Azóta kb azt hallgatom, hogy hívjam meg őket. 100x elmondtam, hogy a lakás kicsi, nem fog ide beférni 12 ember, a fürdőszoba csak félig van kész, minden felújításra szorul, nem baj, csak hadd lássák... És én voltam olyan idióta, hogy meghívtam őket a szülinapomra szombaton. Szűk család, 2 tesóm, szüleim és nagyszülők anyai ágról (6 fő). A barátom nem szereti őket, ráadásul hajnalban behívták dolgozni, így még ott se volt.

Megérkeztek, első mondatuk köszönés után az volt, hogy milyen ocsmány a lakás; panelben ők képtelenek lennének élni, ott csak a csóró prolik élnek; barátomnak minek van ennyi "vacka" (xbox), mekkora egy f--sz, miatta halad lassan a lakásfelújítás. Ekkor megjegyeztem, hogy szívesen kinyitom az ajtót, menjenek most haza. Volt 10 perc nyugi.

Ebéd közben 3-an is visszaküldették velem az ételt, mert valakinek túl meleg volt (hűtsem ki!), valakinek meg már kihűlt (melegítsem meg!), megjegyzem, hogy nem volt velük baj, de ott röhögtek, hogy milyen jó engem háziasszonyként csicskáztatni. Mindenre húzták a szájukat, mindenbe belekötöttek, végül elkezdték a barátomat is szapulni, mikor kiderült, hogy nem ér haza mostanában :(

Mosolyogva kinyitottam az ajtót és első 5 alkalommal angyali türelemmel elismételtem, hogy távozzanak, a továbbiakban nem szívesen látott vendégek (kiröhögtek). Utána már torkom szakadtából ordítottam, hogy takarodjanak a fenébe, felejtsenek el engem, kihívom a rendőrséget, ha most azonnal nem hordják el magukat. Ekkor is kinevettek a szüleim, hogy "hogyan erőlködök már", nagyszülők ekkor sértődötten távoztak, nagyapám még visszaszólt, ha egy híd alatt éhezek, akkor se keressem őket. Bátyám megfogta az öcsémet (ők voltak az egyetlenek, akik "pártatlanok" maradtak és nem csináltak semmit) és távoztak. Anyámmal ezek után nagyon csúnyán összekaptam, végül ők is távoztak.

Nyilván nem ez volt a legjobb módja a konfliktuskezelésnek, ti mit csináltatok volna?


2018. jan. 25. 16:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
98%

Én nem hívtam meg volna őket, kis lakásba tényleg nincs értelme ennyit, ráadásul gondolom, idegenek voltak, mert ha ismered őket, csak kiderül valamikor, hogy ekkora taplók, vagy jól titkolták?


Szerintem ez így OK volt, máskor nem jönnek és nyugi lesz. Remélem, hamar kihevered, engem elég sokáig kísértene a dolog...

2018. jan. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
96%

Hihetetlen, hogy milyen tuskó családod van:(

Nálunk a lányom összeköltözött a vőlegényével, de eszembe nem jutna provokálni, sőt felszólítani, hogy mikor hív meg minket. Nekem egyszer úgy hozta az élet, hogy a városukban voltam ügyintézni, akkor mondta, hogy ugorjak fel, meg szeretné mutatni a lakást (bérlemény amúgy). Eszembe nem jutott volna semmit lefikázni, bútorozva bérlik, hagyna maga után kívánnivalót, de dicsértem, hogy milyen helyes kis fészek, és hát úgysem ez lesz a végleges.

Annyira tapintatlan, böszme családod van, szerintem valamiért ki akarták ezt provokálni Nálad, hogy kivágd őket, és besértődhessenek. (De a jó hír az, hogy ilyen család mellett már nincs is szükséged ellenségekre.)

2018. jan. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
98%
Lemaradt, mert nem egy normál válasz kérdése, de csak fúrja az oldalamat, hogy mit csináltál a hűtési parancsokkal... Én megmondtam volna, mint egy hülyegyereknek, aki azért még talán felfogja, hogy a szoba levegőjén automatikusan hűl az étel s nyilván nem teszem be a hűtőbe, hogy lecsapódjon ott a pára... De persze ennek a lényeghez nincs sok köze, bár azért kidomborítja a dolgokat.
2018. jan. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
7%

"de csak fúrja az oldalamat, hogy mit csináltál a hűtési parancsokkal.."



Pont innen tudom, hogy a kérdés kamu. Senki nem küldi vissza az ételt hűtés céljából, de pláne nem viszi vissza senki hogy akárhogy hűtse a hőfokát egy meleg rántotthúsnak vagy akárminek. Kamu.

2018. jan. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
98%
Ilyen családot...taplóságból csillagos 5-ös! Velem művelték volna ezt, az lett volna az utolsó családlátogatás. Ahelyett,hogy támogatnának,nem feltétlen anyagiakkal, inkább lehúzzák az embert, kicsi a lakás...na bakker,de nagy kaland, két embernek gonolom elég, különben is valahol,valahogy elkell kezdeni a külön életet. A legbosszantóbb számomra az,hogy még ők voltak a taplók,utána meg nekik állt feljebb, menjenek az ilyenek a francba!
2018. jan. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 acelsziv ***** válasza:
43%
Holnap még iskola van hülyegyerek. Ne kamukérdéseket irogass, hanem csináld meg a leckédet
2018. jan. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
53%
Kifelejtetted a sztoriból, hogy se tortát, se ajándékot nem kaptál szülinapodra. Pedig úgy még szívszaggatóbb lett volna. Bizony.
2018. jan. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
92%
Háát igen.. valaki elnézi a csipkelődéseket, beszólásokat, baxogatásokat..más meg elzvarja őket a pitsába. Nagyon jól tetted, nagyapád meg kapja be a faxt, hogy vénember létére ennyire buta.
2018. jan. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
69%
ezt most nem nagyon értem. Hogy jött egyáltalán még az ebéd az addigi beszólogatások után? nem tetted őket ki már akkor? legyen már benned tartás..
2018. jan. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
90%
Istenem, mennyire hálás vagyok, hogy a szüleim és a párom jóban vannak, és bármikor hívhatom a családomat hozzánk, mert öröm és élmény, ha együtt vagyunk.
2018. jan. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!