Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Sógorom öccsének a barátnője...

Sógorom öccsének a barátnője nekem kicsoda?

Figyelt kérdés

Tehát nagyobbik lány testvéremnek a férje (sógorom), neki pedig az öccse (sógorom öccse), és neki a barátnője. (sógorom öccsének barátnője) Nekem ő kicsoda? :D


[+1 tegezőviszonyban valamint nagyon jó kapcsolatban vagyok a sógorommal, és sógorom öccsével is. Sógorom (25) Sógorom öccse (21) éves. De viszont sógorom öccsének a barátnője 48... Hogy köszönjek neki? XD]


15/F



2018. febr. 11. 10:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöd
2018. febr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A sogorod occsenek a barátnője. Nincs rokoni kapcsolat köztetek
2018. febr. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Köszönni napszaknak megfelelően, tehát Jó reggelt/napot/estét kívánok
2018. febr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát majdnem, hogy senkim. Külön kérdést nem akarok kiírni ezzel kapcsolatban.: Ha jönnek vendégségbe meg úgy amúgy is, hogy köszönjek neki? Jó viszony miatt gondoltam a sziára, de az egy 15 éves szájából most még sem megfelelő, vagy de?
2018. febr. 11. 10:22
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Magázzad, majd ő felajánlja a tegeződést. Tekintve, hogy anyád lehetne (meg a pasijáé is, de mindegy xD), az alapvető tiszteletet illik megadni az idősebbnek.
2018. febr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Tehát majdnem, hogy senkim.'

Nem majdhogynem, hanem konkrétan senkid. Köszönsz úgy, ahogy más ennyi idősnek köszönni szoktál és ő majd jelzi, ha mást szeretne.

2018. febr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#3-as köszönöm válaszod, ahogy a többiekét is. Családon belül nálunk igen közvetlen a viszony, szóval azért nem találok megoldást, mert az illető 48 éves én pedig 15. Nem is az illemről van szó, mert akivel 10-en xy éve együtt élek, de jóval idősebb nálam valamint jó ismerős (pl. Apa egy barátja) legyen most tegyük fel 50 éves neki is sziával/helloval köszönök. (esetleg szia/hello + név) ha úgy van kézfogás, ha nő akkor puszi-puszi. Ő pedig (sógorom öccsének barátnője) nincs még annyira közvetlen viszonyban velünk.
2018. febr. 11. 10:32
 8/18 A kérdező kommentje:

#5-ös valóban az anyja lehetne.:D Megadom a tiszteletet nem arról van szó, csak pont elakarom kerülni a cink helyzetet (mondjuk már túlreagálom), hogy ha esetleg úgy köszönök neki ahogy nem tetszik neki. (nem igazán ismerem még).


#Andizsuzsi lehet, hogy ez lesz a megfelelő. (Nem igazán van olyan lehetőség, hogy senkim. Vér szerint oké, és rokonilag valóban senkim. Azért nincs igazán ilyen lehetőség, mert összejövetelekkor, ünnepekkor IS sűrűn, és ezt leszámítva is sűrűn találkozunk majd egymással. Mint előző válaszomban írtam, kifog alakulni egy jó viszony ha jobban belegondolok nincs is min rágódni.)

2018. febr. 11. 10:41
 9/18 Bubuka508 ***** válasza:
100%
Senkid, már a sógorság sem rokonság. Egyetértek, hogy kezeld ismerősként, alapból köszönj neki az illem szerint, aztán majd ő megmondja, tegezd-e vagy sem. Kötelezettséged nincs vele szemben.
2018. febr. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Senkid, egy idegen. Semmiképpen ne tegezd le, egy ilyen korú embert nem illik ismeretlenül sziával köszönteni. Arról nem te tehetsz, hogy szinte az óvodából választott magának párt.
2018. febr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!