Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyukám folyton hazudik. Most...

Anyukám folyton hazudik. Most azt mondja, tulajdoni lap kell villanyszereléshez. El akarja adni a házat?

Figyelt kérdés
2018. febr. 28. 09:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
Kérdezd meg! Amúgy tulajdoni lap sok mindenhez kellhet, nem csak adás-vételhez.
2018. febr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
94%
Vagy fél, hogy más el akarja adni és szeretné tudni, hogy neki mennyi tulajdonrésze van? Bármi lehet.
2018. febr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
35%

Ha jól sejtem, nem az anyukádé a ház, hanem a tiéd....

Igen, szerintem az aggodalmad jogos. Tulajdoni lap eladáshoz, bizonyos esetekben kölcsönök felvételéhez is kell. Lehet, hogy valamire pénzt akar felvenni, vagy el akarja adni a házat. Amennyiben te vagy a ház tulajdonosa és elmúltál 18, semmiképp se engedd, hogy elvegye a saját tulajdonodat, ne írj alá semmit addig, amíg a te egyik megbízható ismerősöddel/barátoddal (olyat akit anyukád nem ismer)át nem olvastok és meg nem beszéltek.


Bocs a következő megjegyzésemért:


Érdekes édesanya, "valami/valaki" lehet a háttérben... kérdezz rá, hogy mit akar valójában, mert ezt a buta kifogását nem hiszed el.

2018. febr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%
3: Mégis hogyan adhatnál el az anyukája valaki másnak a házát? :D
2018. febr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ebből nem derül ki, hogy hazudna. Ha pl valami hivatalos szerelés szükséges, pl mérőóra csere, ahhoz kellhet tulajdoni lap, ha a mérőóra nem az ő néven van.
2018. febr. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
92%
DoZso, műgyanta áruld már el nekem, hogy egy tulajdoni lappal higybtudsz eladni egy ingatlant, ami nem az én nevemen van?
2018. febr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

A saját háza. Tudom, hogy folyamatosan kevés a pénze. Igyekszünk őt segíteni, de 200 km-re lakunk tőle.


Viszont folyamatosan eltitkol dolgokat. Én attól félek, hogy valami hitelt akar felvenni.


Tudom, hogy most tönkre ment otthon az áram, és azt mondja, hogy a villanyszerelőnek kell a tulajdoni lap. Árra tudok gondolni, hogy az áram megboldogult édesapám nevéről még nem lett átíratva. De közben rákérdeztem villanyszerelő ismerősömnél. Szerinte a villanyóráig az áramszolgáltató feladata megcsinálni, ha meghibásodott valami. Ekkor kellhet a tulajdoni lap az óra átírásához.

A ház többi részének javításához nem kell ilyesmi.

2018. febr. 28. 09:38
 8/28 anonim ***** válasza:
93%
Hát nem tudom, én nem kozolnem a gyerekemmel, hogy tulajdoni lapra van szükségem a villanyaszereleshez. ...
2018. febr. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
84%
7: akkor meg nem ertem a problemat, beballag a foldhivatalba es kikeri, gondolod ha hitelt akarna felvenni titokban akkor az orrodra kotne? Mellesleg a SAJAT hazara akkor vesz fel amikor akar.
2018. febr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
81%
A belső villanyszereléshez NEM KELL tulajdoni lap! A szolgáltató sem kéri ha mérőhelyi munka van, más adatok alapján azonosít.
2018. febr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!