Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Félig unokatestvér? Ilyen nem...

Félig unokatestvér? Ilyen nem létezik?

Figyelt kérdés

A balázs showban ugye kinevették a csajt,mert ezt a kifejezést használta.


Viszont pl az édesanyámnak van édestestvére és féltestvére is.


Akkor az édes testvérének a gyerekei nekem édes unokatestvéreim elvileg.

Viszont a féltestvérének a gyerekei,ezen logika alapján nekem nem "félunokatestvéreim"?


2018. márc. 16. 21:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ugye az egyik unokatesómmal mindkét nagyszülő közös,viszont a másikkal csak az egyik.
2018. márc. 16. 21:50
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Tök mindegy, ha valaki az uncsid,akkor nincs olyan,hogy felig. Vagy igen,vagy nem. Esetleg másodunokateso.
2018. márc. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A másodunokatestvérek azok már a következő generáció.

Az unokatestvérek gyerekei a másodunokatestvérek.


Nagyimnak két férje volt.

Az egyik a mi nagyapánk volt,a másik pedig a féltestvér gyerekeinek a nagyapja.

Így a nagyszüleink csak részben közösek.

2018. márc. 16. 22:08
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy ismerősöm, akinek az unokatestvére apai és anyai is egyszerre.
2018. márc. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Pedig kar volt kinevetni, mert ahogy van féltestvér(csak egyik szülő közös), úgy van félunokatestvér is. A "rendes" unokatestvéreddel, van egy közös nagyapátok és nagyanyátok. A félunokatestvéreddel viszont, csak egyik.
2018. márc. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
A kérdésben és a 6. válaszban kifejtett logika alapján, én is azt mondanám, hogy létezik ilyen kifejezés.
2018. márc. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A balazs showban azert nevettek ki, mert a rendes unokatesot irta le felunokatestvernek. Raadasul ott ez arra volt magyarázat, hogy miert nem gaz a kapcsolat unokatesoval.


Ott ami "teljes" unokatesora gondolt a csaj, az az lett volna, hogy anyukanak es apukanak is van testvere, es ok is osszejottek egymassal.


A felunokatesot ugy tudom elkepzelni, hogy a szulok nem igazi, csak feltestverek mondjuk (tehat nem ketto kozos nagyszulo, csak egy)

2018. márc. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki így utalna egy rokonára, hogy "félunokatestvér" én is a feljebb már kifejlett kapcsolatra gondolnék, hogy a szülők féltestvérek,csak egy közös nagyszülő van. DE pl. én anyukám testvérének a nevelt gyerekét is unokatestvérnek hívom, igaz nincs vérszerinti kapcsolat köztünk. Valahogy ez a félunokatestvér nem áll a számra.
2018. márc. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt a gyakorlatban nem szoktuk megkülönböztetni. Nekem is van ilyen értelemben "félunokatesóm", de igazából kb 18 éves koromig az se esett le, hogy azért különbözik az unokatesóm szülője és az én szülőm vezetékneve, mert ők féltestvérek...
2018. márc. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van ilyen rokonom (pont ugyanaz a szitu, mint a Kérdezőnél). Igen, ő szerintem is a "félunokatestvérem", bár a gyakorlatban soha nem tituláljuk így egymást, simán csak "unokatestvér"-t mondunk.
2018. márc. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!