Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért ilyen alattomos a...

Miért ilyen alattomos a sógornőm? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A bátyám felesége egy alattomos nő. A szemembe teszi a szépet mikor együtt a család meg alámtesz. Folyton rólam panaszkodik az anyámnak, páromnak, persze a hátam mögött aztán meg hív vásárolni meg hozza át a gyereket játszani.

Ami most nagyon kiakasztott az az, hogy szerinte én nem jól nevelem a gyerekeket, vagyis zsenipalantát akarok belőlük nevelni amiért hordom őket zenés angolra (13 hónaposak) meg itthon is angolozok velük. Anyának úgy adta elő, hogy szegény gyerekeknek 13hónaposan már tanulniuk kell. Anyám meg el is hitte neki. És motyog a többi családtagnak (végül keresztanyumtol hallottam vissza).

Sógornőmék itt laknak a másik utcában, kb minden nap találkozunk, az ő gyerkőcük 15 hónapos.

Mikor szembesítem, letagadja.



2018. febr. 9. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Jól értem, hogy alapvetően azért jópofizik veled csak, mert szeretné, hogy időnként vigyázz a gyerekére? Közöld vele, hogy ha szeretne továbbra is ingyen bébicsőszt, akkor hagyja abba a szardobálást.
2018. febr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Ne törődj vele.A te gyerekeid,neveld ahogy tetszik.Egyik füleden be,a másikon ki.Azt azért zárójelbe megjegyezném,hogy ha nem az anyanyelved az angol,akkor feleslegesen angolozol vele.Sok helyen leírták,hogy a szülő csak azona nyelven tanítson,amit anyanyelvi szinten beszél.
2018. febr. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

#2 egy magyar is beszélheti anyanyelvi szinten az angolt.

Én nagyon örülnék, ha engem is ilyen korán tanítottak volna idegen nyelvekre. A mai világban nagy hasznát fogja venni.

Ha játszva tanul, akkor semmi megterhelő nincs ebben.

2018. febr. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

5 évig éltem angol nyelvterületen. Van olyan angolom mint egy iskolai angoltanárnak aki csak az iskolapadban tanult angolul.

Nem én vigyázok rá. Hanem átjön. Ő is itt van. Beszélgetünk, elmegyünk ide oda.

2018. febr. 9. 12:34
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Off: az egyetemen a nyelvelsajátítás-kétnyelvűség az egyik fő területem volt. Bocsi, de ezzel a zenés angollal, oviangollal és társaival semmire nem mész, csak szivatod a gyereket.

A kétnyelvű gyereknevelésnek van egy főszabálya: egyik szülő csak és kizárólag x, másik szülő y nyelven beszél hozzá MINDIG. Ez a néha nyomatok neki egy kis angolt teljesen hiábavaló, mellesleg sok esetben lassítja az anyanyelvelsajátítást. És teljese mindegy hány évig éltél külföldön, meg milyen az angolod.

2018. febr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Nem muszáj jóban lenned vele, sőt elmenned sem ide-oda.Kérdés, h neked kell-e ez. Ha nem, mond meg, h nem mész.

Ennyi.Ha nem "teregeted", hogy mi van nálad, nem lát bele, nem viheti a szót.

2018. febr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5-ös. Barátnőmék is ugyan ide jártak, ugyan így tanították most harmadikos a kislány és nagyon szépen beszél angolul. Nemzetközi oviba és iskolába is jár. Ahogy az én gyerekeim is fognak.

De ezt hagyjuk is. A kérdés nem erre irányúlt.

6-os. A tesómat és a kicsit (keresztfiam) nagyon szeretem, nem akarom elveszíteni őket.

2018. febr. 9. 19:37
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki milyen okos hogy mikor lehet angolra tanítani a gyereket :'ddd... A kérdés rohadtul nem ez volt

Kérdező szerintem ülj le a tesóddal es a nőjevel. Mond el mi a probléma. De minden esetre ne turd tovább mert ez így nen lesz jó..

2018. febr. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!