Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ezek alapján én egy értéktelen...

Ezek alapján én egy értéktelen ember lennék?

Figyelt kérdés
Szépen indult az életünk a férjemmel. Közös albérletben kezdtük, és oda született a gyerekünk. Kényelmesen elfértünk, megfizethető volt az albérlet és ha lassan is, de tudtunk gyűjteni a saját lakásra. Nem sokkal azután, hogy visszamentem a gyesről, egy betegség miatt alkalmatlanná váltam a szakmámra. Ott kellett hagynom a munkahelyem, az újrakezdés pedig időbetelik. Ezalatt a férjem két állást vállalt és kaptunk az ő szüleitől is segítséget, hogy saját lakásunk legyen. Én pedig tanulok és itthon vagyok. A gyerek ovis. A férjem családja élősködőnek tart. Nem szólhatok hozzá egy beszélgetéshez, mert rögtön kapok valami csípős megjegyzést a helyzetemre vonatkozóan. Anyós folyton szekál azzal, hogy ha már úgyis otthon vagyok, mikor lesz kistesó? De két gyerekkel itthon már nem menne a tanulás. Szerintük az, hogy iskolába járok, annyit jelent, hogy én is egy gyereke vagyok a férjemnek, pedig én sem ezt akartam. Nem èrtem őket, nem az én hibám volt a betegség. Szívesen csináltam volna az eredeti szakmámat akár nyugdíjig, de nem lehet.
2018. ápr. 15. 18:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
32%
Mit tanulsz?
2018. ápr. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
73%

nem kell zokon venni. Közlöd ha ennyire értelmes, hogy nem fogja fel azért tanulsz, hogy új/jobb szakmád lehessen (mivel papírokkal igazoltan a mostanit nem űzheted) akkor az az ő szegénységi bizonyítványa. Épp ezért vagy próbálja ezt megérteni vagy szépen fogja be a kis száját. Élősködő akkor lennél ha nem tanulnál a jobb munkahelyért, ha nem nevelnéd az unokáját és ha folyton csak plázáznál a férjed pénzén. De ha ennyire ezt akarja rajtad ne múljon :D


Amúgy ez a te sarad is, mert ahelyett hogy már az leső ilyennél lehordta volna csak tűrsz, amivel alátámasztod a hülyeségét.

2018. ápr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%
Az ilyenekkel nem kell tartani a kapcsolatot.
2018. ápr. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%

Az a baj, hogy ez a kérdés egyáltalán felmerül benned, Anyóst meg már az első ilyen beszólásnál rendre kellett volna utasítanod. A férjeddel is bármikor történhet bármi. Mondjuk te már dolgozol, a férjed fekvő beteg lesz ( nem kell nagy dologra gondolni, elég egy térd csavarozás, műtét, vagy egy gerincsérv műtét) Akkor majd ő lesz az ingyenélő? Egyébként miután beolvastam neki, soha többé nem engedném be. És én sem lépném át a küszöbét.


Ja és a másik, képzeld el hány embernek kell 40 éves kor fölött szakmát váltaniuk, na az nagyon nehéz. Szóval, ha anyósodék normálisak lennének, örülnének, hogy még időben vagy és tudsz változtatni a sorsodon. Inkább támogatniuk kellene az helyett, hogy lehúznak.


Egyébként mit tanulsz?

2018. ápr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
31%
Párod ki áll meletted,mert ha nem,az rég rossz. Nem kell kapcsolatban maradni ilyen taplókkal. :( Én is jelengleg daganatos vagyok,én nem tudok dolgozni,de ha ezért közeli családtag v bárki megszólna elküldeném vigan kenyába kapálni.
2018. ápr. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
36%

“Az ilyenekkel nem kell tartani a kapcsolatot.”

Miután az “ilyenek” adták a fejük felé a tetőt... írta a kérdező, hogy a férje szülei adtak pénzt lakásra. Nagyon ízléses lenne a pénz elfogadása után megszakítani velük a kapcsolatot.

2018. ápr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
58%
Igen,és ha valaki segit utána ha beteg lesz a másik le is alázhatja cserébe,csodálatos. Csodálkozni se kell a sok utálom az Anyám,Anyósom,tesóm kérdésen az oldalon. :D
2018. ápr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
66%

“Igen,és ha valaki segit utána ha beteg lesz a másik le is alázhatja cserébe,csodálatos.“


Nem azért alázzák, mert beteg, hanem mert a férj duplán dolgozik, míg ő sehol. Értem, hogy kiesett a szakmájából, de valamit azért csak tudna vállalni, főleg így, hogy tele vannak adóssággal. Ez így tényleg nem fair. Munka mellett is lehet tanulni, sokan megoldják.

2018. ápr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
37%
Ilyen bolond rokonokat... Remélem, azért a férjed kiáll melletted. Tarts ki a tanulásban, mert az egy gyerek mellett sem könnyű. A második babáról pedig a férjeddel fogsz egyeztetni, nem az anyósoddal, ezt nyugodtan közölheted velük. Btw, száz éve még az számított normálisnak, hogy a feleség otthon volt, nem az, hogy ő is dolgozni jár. Ha egy párnak valamiért így jó, akkor nem kell megszólni.
2018. ápr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
67%
6-os, segitseget kaptak,hogy sajat lakashoz jussanak. Szerintem nem feltetlen azt jelenti ez,hogy ok vettek volna nekik lehet, hogy csak reszuk volt benne.. Es ettol fuggetlenul nem fair lehurrogni ot,mert beteg.. Ellatja otthon a gyerkocot es tanul,hogy jobb legyen. Szoval Kerdezo,en is 'izlesesen' megszakitanam a kovetkezo ilyen utan a kapcsolatot minek utan jol beolvastam !:)
2018. ápr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!