Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ettől miért vagyok sz@r,...

Ettől miért vagyok sz@r, értéktelen ember?

Figyelt kérdés
A szüleim a "seggem alá raktak" egy lakást és egy kocsit. (Nem egy palotát és egy limuzint kell elképzelni.) Sosem kértem, önként adták. Fiatal vagyok, most kezdem a karrierem, az életem. Azt mondták, így akarnak támogatni, hogy legyen egy szilárd alapom, hogy ne keljen eladósítanom magam. Azóta folyamatosan azt hallgatom, ismerősöktől (meg kevésbé ismerősöktől), hogy milyen semmirekellő vagyok amiért elfogadtam ahelyett, hogy magamnak teremtettem volna meg. Tényleg ennyire rossz vagyok? Vissza kellett volna utasítanom?
2014. jún. 12. 10:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Csak irigykednek! Ne foglalkozz velük!
2014. jún. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Ebben az országban ne várj más visszajelzést, mert a legtöbb ember nem teheti meg azt, hogy lakást és/vagy autót vásárol a gyerekének. Külföldön, ahol az emberek jól élnek, ott normális, hogy ilyen szinten támogatják a gyereket a szülők.

Itthon általában hitelből vásárolják meg az első lakást/kocsit a fiatalok. És nyilván savanyú a szőlő, amikor látják, hogy másnak anélkül is megy. Ez pusztán rosszindulat és irigység. Próbálj meg nem törődni vele. Valószínűleg itt is lesz majd olyan, aki köpködni fog rád, de annak ez a legnagyobb öröm az életében.

2014. jún. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez baromság!

Örülj,hogy szerencsés vagy és értékeld a kapott javakat!

Ha nem dolgoznál és nem is törekednél rá vagy elherdálnád,amit kaptál,arra azt mondanám,hogy gáz.a te helyzeteddel nincs semmi baj.Egy szerencsés fiatal vagy :)

2014. jún. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Bence_ ***** válasza:
100%

Irigység. Szülő mindig gondoskodik a gyermekéről a lehetőségeihez képest.

Amikor kellett akkor vacsorát adott, most lakást meg autót.

2014. jún. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsés vagy, örülj neki. Csak irigyek!
2014. jún. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, talán kicsit túl reagáltam, csak sokadszorra hallani már nagyon rosszul esik.

De ha xy megkérdezi, hogy honnan vannak akkor hazudjak? Csak nem mondhatom, hogy én vettem, mert mégis miből vettem volna... Rossz esetben majd leku.váznak...

2014. jún. 12. 10:46
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Valóban irigység. Egyébként én vagy témát váltanék vagy más ismerősöket/barátokat keresnék. Kellenek a fenének visszahúzó tényezők! Inkább örülnének veled...

Másik: nálunk a húgom kapott anyáméktól egy házat (én nem, nekem meg kellett érte dolgozni-szarul esik, igen), ő mindenkinek azt állítja, h a saját pénzéből vette. Nekem szülőként (van gyerekem) ez nagyon rosszul esne, olyan, mintha pucér seggel raktam volna ki a gyereket az életbe, pedig nem. Szóval ne hazudj és ne tagadd le, mert azzal a szüleidet köpöd szemen. Szerintem.

2014. jún. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
tuti irigység, utálom az ilyen embereket. Csak azért rossz a másik, mert nekik nem adatik meg.... nekem sincs külön lakásom, autóm de mégsem gondolom, hogy visszakellett volna utasítanod. Mondjuk, hülye lettél volna:D Jó neked:D
2014. jún. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Na majd ők vissza utasították volna mi?Kösz anya nekem nem kell semmi,mert én bele akarok rokkanni abba megteremtsem.Röhögd ki őket,had rágják a kefét.
2014. jún. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Bence_ ***** válasza:
100%

Ne tagadd le. Inkább legyél rájuk büszke, hogy képesek és meg is tették ezt.

5 évesen átélt balatoni nyaralásodat is irigylik ezek az emberek, meg a lefekvés előtti meséket is?

2014. jún. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!