Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ennyire értéktelen lennék?

Ennyire értéktelen lennék?

Figyelt kérdés

Úgy érzem senki sem szeret igazán. Szüleim és a család többi tagja folyton ugráltatnak, de nincs szavam...mindig mindent megcsinálok, ennek ellenére mindennapos kiabálásokban és szidásokban részesülök. Tényleg minden házimunkát elvégzek, ráadásul közel kitűnő tanuló vagyok, nem értem miért kell minden egyes nap bántani és a sírásba kergetni. A mai nap is reggel első dolgom az volt, hogy kitakarítottam a szobám, a többi szobában felporszívóztam, mostam, teregettem. És mit kapok? Azt, hogy apám idegesen beront a szobámba és elkezd velem ordítani, hogy "nem csinálsz semmit", ekkor éppen tanultam. Egyáltalán nem veszik figyelembe, hogy most érettségizem, húgomnak semmit sem kell csinálnia....

Barátomnak ha elpanaszolom a bajaimat, mindig lerendezi annyival, hogy "jó lesz minden"....kösz...de van, hogy még ennyit sem mond, csak simán félbeszakít, hogy "kussolj már"....Azt tegyük hozzá, hogy ritkán találkozunk és egyáltalán nem akarom a panaszkodásommal lehúzni...

Ami még nagyon bánt, az az, hogy a pasi ismerőseim is csak ezt az értéktelen érzetet erősítik bennem, mert általában az összes kijelenti, hogy "fuuu de megd*gnálak"...mintha semmi belső értékkel nem rendelkeznék és csak arra lennék jó....

Szinte semmiről nem tudok velük beszélgetni, nem tudnak a szex témától elvonatkoztatni. A barátnőim pedig elég felületes kapcsolatot tartanak fent velem.


Eddig tűrtem, de most már kvára elegem van...

Viszont, ha ilyen sok ember így viszonyul hozzám, akkor tényleg velem lehet a baj.



2016. ápr. 16. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:

A szüleid - ennyi információ alapján - egyszerűen rossz emberek, valamilyen okból nem szeretik a gyereküket, annyi kultúra meg nincs bennük, hogy akkor legalább korrektül bánjanak vele. Nem veled van a baj.


Annak érdekében viszont azért tehetnél, hogy a barátodat valamivel jobban válaszd meg, mert a jelek szerint ez most nem sikerült valami jól.


A 18 körüli fiúktól meg ne várj túl sokat, ez ilyen. Bár az ő esetükben is el lehet mondani, hogy azért kereshetnél kulturáltabb ismerősöket is.:)

2016. ápr. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem 18 körüli fiúk, hanem 25-27 évesek...
2016. ápr. 16. 21:12
 3/7 anonim ***** válasza:
25-27 éves fiúk közül sem az érzelmesebbek haverkodnak a 18 éves csajokkal, azt elhiheted.
2016. ápr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5%
Kérdező költözz hozzam !
2016. ápr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

".de van, hogy még ennyit sem mond, csak simán félbeszakít, hogy "kussolj már".."


Szerintem ezzel a mondattal mindent elmondtál a párkapcsolatodról. Ne érts félre, nem akarlak megbántani, de ezt a tahót úgy verném szájba, hogy fél fogsorát lenyelné. Paraszt.


""fuuu de megd*gnálak"" A férfiak ilyenek, szokj hozzá. Én is férfi vagyok, és a külső elég fontos nálunk. Amúgy ha nem nyitasz feléjük, hogy ismernének meg jobban, hogyan tárhatnák fel a belső értékeid?

2016. ápr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nyitok. Én pont, hogy próbálok más témákról, mélyebb dolgokról is beszélgetni vagy barátságot kialakítani velük, de egyszerűen nem tudnak elvonatkoztatni.....csak azon jár az eszük...
2016. ápr. 17. 21:07
 7/7 anonim válasza:

jaj te szegény..nem szokásom a hozzászólás de nem bírom ki..ebben a korban ez nehéz.

Ezekkel a fiúkkal ne foglalkozz, ha lehet találkozz velük minél kevesebbet. Semmi értéket nem adnak az életedhez. A pasidat( mert másnak nem lehet nevezni) dobd ki. Ha mikor találkoztok nem lesz tőle jobb kedved, akkor semmit se ér.. minek pazarolnád rá az időd?

joggal kérdezed hogy akkor viszont kivel barátkozz? hol ismerkedj?.. én javasolnám az aktív sportot. most nagy divat a futás pl.. az ingyen van. ha bp-i vagy. mehetsz a Margit szigetre kismillióan futnak ott. nagyon sok a sport rendezvény is.

Mehetsz táncolni (nem disco-t..) mondjuk latin-t v. salsat. Igaz a táncosokkal nehéz mert csak a tánc az életük. de határozottan kulturáltabbak mint akikről írtál. az önértékelésednek is jót tenne.

Ha az időd teheti keress önkéntes munkát ha szereted az állatokat, próbálkozz állatmenhelynél v. lovardánál, állatkertbe stb. ott is remek embereket ismerhetnél meg.

Ezeken a helyeken mind mind kapnál visszaigazolást arról h nem érdemled meg azt az emberektől mint, amit irtál.

Ha nem is fogadod meg a tanácsom, csak egyet tegyél meg, tanulj az én hibámból és jól jegyezd meg: Ne engedd h mások miatt kevesebbnek érezd magad! Nem te vagy a hülye!! Keress olyan környezetet ahol jól érzed magad, mert van ilyen!

remélem tudtam kicsit segyteni

2016. ápr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!