Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan szoktathatnám rá az...

Hogyan szoktathatnám rá az unokahugomat az igényességre?

Figyelt kérdés

A nővérem 11 éves lányáról van szó. Pár hónapja költöztek el tőlünk, de hetente 1-2 alkalommal itt alszik, ebből az egyik alkalom a kedd. Ugyanis keddenként jár torna edzésre, ami tőlünk kb. negyed órányira van gyalog és megbeszélték a nővéremmel, hogy ha már mi úgy is ilyen közel lakunk, ahelyett, hogy még este bebuszozik a városba, inkább hozzánk jön haza az edzésről és másnap innen megy iskolába.

És még amikor izzadtan, büdösen hazaérkezik az edzésről, akkor is úgy kell neki könyörögni, hogy menjen el fürdeni, de mindig csak halasztgat, hogy majd mindjárt elmegy. Ezen a héten is itt aludt szokás szerint és anyáék legalább egy órahosszáig mondták neki, hogy menjen el fürdeni, aztán feküdjön le aludni, de nem akart, szóval végül erőteljesebben szóltak rá, hogy hihetetlenül büdös a lába is, úgyhogy tényleg vonszolja fel magát a fürdőszobába és zuhanyozzon le, erre megsértődött és felrohant. Azt hittük, fürdeni megy.

Aztán másnap reggel feltűnt, hogy nem hallom, hogy készülődne, úgyhogy bementem felkelteni és akkor láttam, hogy még az előző napi utcai ruhája volt rajta, amiben hazajött az edzésről, abban aludt egész este és nyilván nem volt hajlandó megfürdeni se. Miután felkeltettem, kb. 5 perc múlva jött velem szemben a folyosón, az új utcai ruhájában és szerintem ennyi idő alatt lehetetlen lezuhanyozni meg minden, úgyhogy szóltam apámnak, hogy előző este se fürdött és most reggel se zuhanyzott le és így akar elmenni az iskolába, mire rászólt, hogy hogy lehet ilyen igénytelen, azonnal menjen el fürdeni és unokahugom még akkor is bizonygatta, hogy de ő fürdött..


És ez nem az első ilyen alkalom. De nem csak a zuhanyzással áll hadilábon, hanem a fogmosással is.

Amikor még nálunk laktak a nővéremmel, apa kb. minden reggel veszekedett vele, hogy irgalmatlanul büdös a szája és kérdezte, mosott-e egyáltalán fogat, mire mindig azt válaszolta, hogy igen, mosott.

Pár hete is összevesztek apámmal, mert apának mondott valamit, erre ő érezte, hogy tök büdös a szája és elkezdett vele kiabálni, hogy miért nem mossa meg a fogát, hogy lehet ilyen igénytelen, ő meg már sírva bizonygatta, hogy de tényleg megmosta. Aztán végül bevallotta, hogy mégse mosott fogat, mert elaludt és ha fogat mosott volna, nem lett volna ideje kimenni megsimogatni a macskáinkat indulás előtt...


Még a szennyeseit, szemeteit se képes elpakolni. A koszos ruháit sose viszi el a szennyeskosárba, mindig lehajigálja a földre vagy a székére dobálja. És pár napja anya ment összeszedni őket, amikor megtalálta a szennyes ruhát közé behajítva a használt egészségügyi betétét is...


Szóval tényleg hihetetlenül igénytelen, de a nővéremnek hiába mondjuk, hogy beszéljen vele, még ő sértődik be és azt állítva, otthon nincsenek ilyen problémáik, minden este rendesen lezuhanyzik a lánya, néha reggel is, a fogát is megmossa indulás előtt, stb...Mondjuk a nővérem nem igazán foglalkozik vele, úgyhogy el tudom képzelni, hogy otthon is csak azt hazudja, mint nálunk, hogy fürdött, de közbe nem is.

Szerintetek mit lehet csinálni egy ilyen gyerekkel? És mi lehet az oka ennek, hogy ennyire utál tisztálkodni?


2018. máj. 13. 14:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Én megoldanám annyival, hogy ezentúl nem alhat nálatok. Senkinek nem hiányzik a feszkó egy igénytelen büdös kis csitri miatt. A ti házatokban a ti szabályaitok érvényesek. Ha ezt képtelen betartani, mehet haza.
2018. máj. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
22%
Vasárnapi kamu :D
2018. máj. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
99%

Tuti nem fürdik otthon sem, biztos a tesód nem neveli ilyesmire. Mondjuk magától azért lehetne rá igénye.

Mondjátok meg neki, hogy ha nálatok akar aludni akkor tegye rendbe saját magát és a cuccait, ez így nagyon gáz amit csinál, nekem lesülne az arcomról a bőr ha valaki valaha azért szólt volna rám mert koszos és büdös vagyok.

37N

2018. máj. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem kamu,amit kétlek,első körben az Anyjával van itt gond.. Ő igényes ,v nem? Ha nem,nincs min csodálkozni.
2018. máj. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Jajj, éreztem, hogy ebbe a kategóriába egy kérdést se lehet kiírni anélkül, hogy ne kezdene el valaki fröcsögni, hogy kamu :D
2018. máj. 13. 15:07
 6/22 A kérdező kommentje:
Amúgy a nővérem se valami igényes, munka után ő se fürdik, még a sminket se mossa le az arcáról, úgy megy aludni...De ő legalább reggel megfürdik, ha emberek közé megy.
2018. máj. 13. 15:08
 7/22 anonim ***** válasza:
89%

Akkor most miért csodálkoztok,ezt látja otthon,sose fekszem le sminkkel,Jézus,meg ha izzadt vagytok,v tusolás v dezodor vmi.

35N

2018. máj. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%

Tuti nem kamu.

Annyi büdös ember van utcakon, boltokban, edzőtermekben, hogy hányás.

Szégyen, hogy egy ennyi idős kislány ilyen. Ebből lesz a bűzbogár felnőtt.

Kizárt, hogy otthon igényes lenne az ápoltságra. Tipikus elhanyagolt, neveletlen, igénytelen kamasz.

Hazudozik, büdös.

Én nem tűrném a házamban.

2018. máj. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
98%
Ebben szerintem benne van egy jó adag kamaszkori dac is, hogy csak azért sem fürdik meg. A nővéreddel kell elsősorban beszélni, feltételeket szabni. Elmondani, hogy nálatok mi a rend és kész. Másfelől a saját szaga nem zavarja? Fiatal lány. Sok kamasz kényszeresen, naponta többször fürdik az izzadekonysag srb miatt...
2018. máj. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%
Majd ha a neki tetsző srácok fogják neki mondani akkor fog tisztálkodni, ne félj. Kis türelem.
2018. máj. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!