Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék neki, hogy...

WiWell kérdése:

Hogyan segíthetnék neki, hogy ne közösítsék ki az unokahúgomat az iskolában?

Figyelt kérdés

Az unokahúgom 14 éves, a korához képest nagyon éretlen és önállótlan. A szulei nem engedik sehova, max. a házuk elott korcsolyázhat, nincsenek barátnoi és szerintem az is visszahúzza, hogy rengeteget vigyáz az óvodáskorú húgára. A gondolkodása nagyon gyerekes, meglepoen az, szerintem egyre inkább a húga szintjére sullyed.

Nemrégiben a tudomásomra jutott, hogy az iskolában kiközösítik, elkuldik az osztálytársai ha odamegy hozzájuk és a múlt héten egyikuk le is köpte.

Szeretnék neki segíteni, de nem tudom hogyan tegyem. Mondtam a szuleinek, hogy be kelleni iratni valami foglalkozásra, táncra vagy sportra, mert szerintem túl sokat van családi közegben és nem tudja hogyan kezelje a többi embert. Amennyire tudom, volt már pszichológusnál/pszichiáternél (nem tudom melyik, mert a szulei titkolják és csak véletlenul tudtam meg).

Arra gondoltam, hogy a nyári szunetben elvinném magamhoz és próbálnék bele nevelni egy kis önállóságot, meg kicsit kirántanám az állandó környezetéböl.

Mit gondoltok? Ez jó ötlet? Mit lehetne még csinálni?



2014. ápr. 19. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
"A szülei nem engedik sehova, max. a házuk előtt korcsolyázhat, nincsenek barátnői ", a gondok forrása itt van. A megoldást is itt kell keresni. Szülők alkalmatlanok a gyerek nevelésre!!!
2014. ápr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is ez szerettem volna kimásolni, amit előttem írtak.

Megértem, hogy a szülei féltik, de ennyire?

Ennek a túlbabusgatásnak meglesz a hátulütője, már most megvan. ( Magába zárkózott, önbizalom hiányos, szótlan...stb.)

Talán a szüleivel kellene beszélni, hogy már nem kislány ( tény nem nagylány sem), de több önállóságot kellene adni neki.

2014. ápr. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

" Arra gondoltam, hogy a nyári szunetben elvinném magamhoz és próbálnék bele nevelni egy kis önállóságot, meg kicsit kirántanám az állandó környezetéböl. "


Ez nem rossz ötlet, egy próbát megér. Viszont a szülőkkel is kéne beszélni.

2014. ápr. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Nahat az eros tulzas, h alkalmatlanok, de teny, sokat artanak ezzel, foleg, h mar 14 eves.

Szerintem jot tenne, ha kicsit foglalkoznal vele. Meg kell tudnia vedeni magat, mert akkor egesz eleteben hatranyban lesz. Pl. Kopes.

2014. ápr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nahat az eros tulzas, h alkalmatlanok, á nem, minta szülők.
2014. ápr. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mintha az én unokahúgomról írtad volna. Ő hetedik osztályos. Sehova se mehet egyedül, mert az apja szerint elrabolhatják a szervkereskedők. Sokkal éretlenebb a koránál. Az osztálytársai szóba se állnak vele. Mindig egyedül ül a padjában a szünetekben. És az a legnagyobb baj, hogy már semmire se motivált. Amikor megkérdeztem tőle, mit szeretne karácsonyra, azt válaszolta: Nekem mindegy, igazából semmire se vágyom. Én is próbálom őt sokat meghívni magamhoz, játszani az én gyerekeimmel, de nem igazán ér semmit. Az otthoni hatás sokkal erősebb.
2014. ápr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem mondom, hogy teljesen alkalmatlanok, de volna mit még tanulniuk. Néha úgy érzem mintha elfelejtenék, hogy van egy másik gyerekuk is. Mikor beszélek veluk akkor csak a kisebbikrol áradoznak. Ha a kicsinek kell valami, akkor a nagynak azt rogton oda kell adnia. Múltkor mentek valahova és megcsináltam az unokahúgom haját, tobben meg is dícsérték indulás elott, erre a kicsi annyira féltékeny lett, hogy el se akart menni... nagyon hozzá van szoktatva, hogy mindig o van elotérben, és mindent megkap amit akar, a nagyobb rovására is akár.


Utolsónak: Az én unakahúgom nagyon szívesen eljon bárhová velem, nem motiválatlan. inkább túlmotivált, minden lehetoséget megrahad, hogy ne kelljen otthon lennie. A szulei sem bánják, ha elhívom magammal, bárhova elengedik velem.


Félek attól is, hogy mi lesz ha kozépiskolába kerul. Mennyire fog ez a sulis dolog folytatódni.

2014. ápr. 19. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!