Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám úgy kezel, mint egy 5...

Anyukám úgy kezel, mint egy 5 évest, túlfélt. Hogy szoktathatnám le erről?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, Igazán talpraesett.

Anyukám viszont még több napos osztálykirándulásra se enged. Arra hivatkozik, hogy nem vagyok elég felelősségteljes a gyógyszereim egyedül való beszedésére (itt megemlítendő, hogy MINDIG magamnak veszem be, és nem kell szólnia). Viszont minap lebukott, mert kicsúszott a száján, hogy azért nem enged, mert akkor ő mit csinálna (apum hetekre jár dolgozni). Már elece ez is zavar. Erre rátesz egy lapáttal az is, hogy még a barátaimmal se enged. Pedig nagyon jól tudja, hogy nem maradnék kint hajnalig és engem lehetetlen belekeverni dolgokba. Amikor megemlítem, hogy a baráti társaságommal elmennék a moziba, rögtön elkezd nekem kocsmadiszkókról dumálni, pedig a kettőnek semmi köze egymáshoz. Úgy viselkedik velem, mint egy 5 éves kisgyerekkel, akinek anyuci szoknyáján túl nincs is élet, aki felelőtlenül hoz döntéseket és nem tud magára vigyázni.


Hogy szokassam le erről úgy, hogy ne sértődjön be?


2016. okt. 18. 23:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Ne legy gyerek, ne akarj egy "másik felnött embert" leszoktatni barmirol is. Beszelj vele felnott modjara.
2016. okt. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%
hat anyad nagyon onzo. szerintem ha elmulsz 18 vagy ha elobb is teheted talald meg a modjat hogy elmenj otthonrol es szakitsd meg vele a kapcsolatot. gonosz. es csak art neked a felnottevalasban konkretan nem hagyja. o a gyerek te a felnott.
2016. okt. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
36%

Milyen betegseged van es milyen gyogyszereket szedsz?

Beszelni vele, es osztalyfonoktol segitseget kerni meggyozni anyudat?

2016. okt. 19. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
Tanároktól ne kérj segítséget.. Megvan kötve a kezük. MAx a gyámügyet tudnák értesíteni de azok meg körbe röhögnek, hogy az a problémád, hogy nem engednek el.
2016. okt. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Beszélj vele, hogy tudsz magadra vigyázni, szükséged van a veled egykorúakra társaságára, mert már depis leszel attól, hogy folyton a szoknyája alatt üldögélsz.
2016. okt. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 cnp ***** válasza:
66%
Egy jó tanács! A # 2/5- ost el se olvasd!
2016. okt. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 cnp ***** válasza:
59%
A "machka"-ra gondoltam
2016. okt. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%
Vagy beszélsz vele, vagy ha nem hat rá semmi az engedélye nélkül elmész... Az utóbbitól mondjuk lehet csak rosszabb lesz a helyzet. Amúgy, apádnak nem mondtad, hogy anyád ezt csinálja? Hátha ő tud rá hatni...
2016. okt. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
35%

Te nem igazán tudsz rá hatni. Lázadni tudsz, de az lenne a legrosszabb lépés, minden romba dőlne.


Amit tehetsz, az az, hogy bevonsz egy gyermekpszichológust, aki már hiteles lehet (kell hogy legyen) anyukád szemében.


1. Keress a neten olyan ismeretterjesztő cikkeket, amelyek az ilyen esetekről szólnak.

2. Akár emailben kérdezz gyermekpszichológust, hogy ajánljon ilyen cikkeket. Itt találtam ilyet: [link]

3. Elvben elérhető a suliban iskolapszichológus, ingyenesen. Őhozzá is fordulhatsz segítségért.


A lényeg, hogy bármi amit te egyedül próbálnál tenni, az vagy hatástalan lenne, hiszen anyukád épp téged nem kezel a helyén, vagy pedig csak rontana a helyzeten, mert csak igazolnád, hogy igaza van.


Persze nyilván egy pszichológus bevonását is megfontoltan kell intézni, mondjuk az iskolapszichológus esetében elmentél tanácsot kérni, és az iskolapszichológus beszélni szeretne vele (feltételezem, hogy arra jut, hogy a pszichológus, hogy tényleg beszélne).

2016. okt. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
43%
Ha ugy viselkedsz mint egy gyerek akkor ugy is fog kezelni mint egy gyereket. Nem kell leszoktatni majd megbaratkozik a helyzettel, ha Te is ugy viselkedsz. Kicsit sz@rd le mar elnezest. Ha Te el akarsz menni moziba, a Te dontesed, menj. Majd puffog de lenyugszik.
2016. okt. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!