Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A keresztszüleim miért akadtak...

A keresztszüleim miért akadtak ki így?

Figyelt kérdés
A keresztszüleim anyukámnak a nagybácsia/nagynénie, és a keresztnevükön szólítom. Meg vannak ezvégett sértődve, és nem tudom, hogy miért. Szerintetek mi lehet az oka?

2018. máj. 15. 17:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
9%

Tudod kit szólíts a keresztnevükön?

A haverjaid meg a csajod.


Legyél már kicsit több tisztelettel az idősebbek felé!

2018. máj. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Én a távolabbi rokonokat mindig a keresztnevükön szólítom, de akkor most mindenkitől kérjek bocsánatot, vagy mi?? Anya mindig azt mondja, hogy a keresztnevükön szólítsam.
2018. máj. 15. 17:53
 3/28 anonim ***** válasza:
74%

én is tegezem őket, van hogy a kerszt nevükön szólítom őket, vagy csak kerianyu, keriapu és kész

családtag, nem egy idegen hogy ne tegezzem őket

2018. máj. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
26%
Feltételezem, eddig nem így szólítottad őket. Ha normálisan kiírnád a kérdést, normálisabb választ lehetne adni.
2018. máj. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Én is tegezem őket:

Szia Ági!

Szia Zoli!

de ebben mi a különös? Már gyerek korom óta így hívom őket.

2018. máj. 15. 17:55
 6/28 anonim ***** válasza:
25%
Idősebbeket csak akkor tegezheted, ha ők erre felszólítanak. Különben bunkóság.
2018. máj. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
95%

Hat az idosebb csaladtagjaimat en is tegezem.. Soha nem kellett erre engedely..Pl. mamam tesoja nekem nenje.. Sose haragudott erte hogy nem magazom.. Szoval ezt en se ertem.

Kerdezo! Talan azon sertodhettek meg hogy nem keresztanyunak meg keresztapanak szolitod oket

2018. máj. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
#7 valószínű, de én már így szoktam már meg. :(
2018. máj. 15. 18:06
 9/28 anonim ***** válasza:
19%
Szia Ági! helyett inkább Szép Jó Reggelt Ágnes asszony!
2018. máj. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
87%
Én csak azt nem értem, hogy eddig miért nem szóltak? Bár 2 opciót el tudok képzelni. Az egyik, hogy most esett le nekik hogy ők kereszt szülők, és igénylik a nekik járó megszólítást a részedről, vagy nem rég kereszteltek meg téged, és ezentúl neked őket már nem a nevükön kell szólítanod szerintük.
2018. máj. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!