Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nektek milyen anyós (vagy...

Nektek milyen anyós (vagy anyósjelölt) és após (vagy apósjelölt) jutott? Milyen a párotok családja és rokonsága? A tiétek hogyan viszonyul a kapcsolatotokhoz?

Figyelt kérdés

2018. máj. 28. 06:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

5 éve szingli vagyok, de előtte 15 évig volt párom.

Após nem volt, évekkel előtte meghalt.

Anyós? Nem voltak olyan közhelyes dolgai, hogy ki mennyit takarít, meg mit eszik, hogy öltözik stb. Ezek a tipikus anyós sztereotípiák nem jellemezték. Inkább afféle haverommá vált, (ffi vagyok) összetegeződtünk, mivel a párom majd 9 évvel volt nálam fiatalabb, az anyós csak 14-gyel idősebb, tehát még közös buli és hasonlók is belefértek. Inkább olyan laza haverság volt köztünk.


Na eddig a szép oldala.


Anyósom rávette a páromat egy közös hitelfelvételre, aminek a felvett összeg kb egyötöde ment a páromra, a többi az anyós sok sok tartozásának a kiváltására stb.

És zsarolta érzelmileg a páromat, hogy a hitel felét fizesse. Ennek pont 10 éve, nekem is betett a válság. Külön éltünk az én kis házamban, a párom meg a fél fizuját hazahordta anyucinak. A vállalkozásom tönkrement, sajnos számított minden fillér. A ház hitel nélkül, kpsen véve az enyém volt, anyós meg húzta a lányát pénzzel, meg nálam is bepróbálkozott.

De a folyamatos félfizu hazahordás, méltánytalan és igazságtalan terhet rótt a páromra, aki nem mert nemet mondani az anyjának. Inkább nekem.

Meg is romlott a kapcsolatunk. Bár én nem akartam véget vetni, inkább megbeszélni akartam a dolgokat, mégi ő ment el 15 év után 5 éve.


De hogy ne offoljak. A jófej laza, haveri jellegű anyós sokkal veszélyesebbnek bizonyult, mint a tipikus, fakanalakon meg felmosóvödrökön vitatkozó közhelyes sztereotíp társai.

2018. máj. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szép kis történet :/

Sosem értettem, hogy emberek miért vesznek fel hitelt mások miatt, én senki miatt nem tenném, tőlem ríhatna bárki ahogy akar.

2018. máj. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
És azt sem értem, hogy a pároknak miért ilyen fontos, hogy bárki más mit gondol vagy hogy áll az ő kapcsolatukhoz. Nem kell senkit beengedni a magánéletbe, ez a lényeg. Csak az emberek birkák nemet mondani.
2018. máj. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az anyos jelöltetkre nem volt panasz neha jobban kijöttem velük mint a lányukkal :-D az após jelöltek is jofejek voltak de most szingliken nincs egyik sem, nem volt problema eddig ...
2018. máj. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Apósomat sajnos nem ismerhettem,pedig a férjem szerint nagyon jól kijöttünk volna egymással. Anyósommal jelenleg semleges a viszonyom, volt egy időszak, amikor kimondottan gyűlöltem-okkal- mara rájöttem hogy nem szándékosan gonosz, csupán egoista és mivel 70 felett van, nem fog megváltozni. A sógorommal nem sok kapcsolatom van, ő konkrétan idegengyűlölő. Anno amikor a párommal bejelentettük ag eljegyzést közölte, hogy mindenkinek a saját fajtajabelivel kellene házasodnia, így aztán nem rajongunk egymásért. A távolabbi rokonsággal kimondottá jó a kapcsolat, az egyik nagynénjével pl kölcsönösen imádjuk egymást
2018. máj. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

3,


Mondjuk azért, mert a partnerem szülei, az ő családja és elvileg így az enyém is.

2018. máj. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Tubarózsa ***** válasza:
100%

10éve vagyunk együtt 7éve házasok. Anyost kb elso perctől kezdve ismerem. Szeretem nagyon, nem akart minket szétszedni soha, elfogadott ugy ahogy vagyok. Jó a kapcsolatunk szerencsére. Sok tanácsot kapok tőle, gyereknevelés, főzés, háztartás stb. Ha ott vagyok nála mindig kapok vmit. Anyagilag is segit picit. Pl nemrég vettünk hűtöt azt ő vette nekünk, igaz mi havi reszletbe visszaadjuk neki(áruhitelt nem kapunk a férjemmel) Viszonylag közel lakik minden hétvégen megyek hozzá (van a gyerekkel, férjem nem mindig jönn velünk. Férjem nagyjábol naponta hivja telon. (Nem nem zavar, nem anyuci pici fia, anyukaja már idős és egyedül él ezert hivja mindennap kb 5p re h jolvan-e kell e vmi ilyesmi) de hetente 1-2-3x en is felhivom miujsag vele :)

Aposomat később ismertem meg, mert férjemmel nem voltak jóba, de végül kibékültek igy lementünk hozzá, ő 150km re lakik szoval vele ritkán találkozunk évente párszor, de fb-n tartjuk a kapcsolatot. Vele sincs gondom, szeretem, kedves ember :) (ő is idősebb és a sogorommal győztük meg férjem béküljenek ki vagy legalabb eselyt adjon apjának, mert ha meghal örökre bánni fogja)

Nagyjábol ennyi. (Az esetleges helyesírási hibákért, mellégépelésért elnézést. Bevan törve a tabletem a kijelzője, a csìkok közt probálom nézni a kijelzőt :D )

27N

2018. máj. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Anyósom és apósom teljes értékű családtagnak tekint. Nem mondom, hogy minden tökéletes, de hát hol az. Én felmegyek anyósomhoz, és simán benyúlok a hűtőjébe. Ezt pl. a saját anyámnál nem tehetem meg. Mert a szülői házból elköltöztem, ott már csak vendég vagyok. Anyósom meg ugyanúgy bánik velem, mint a saját gyerekeivel és ott jobban érzem azt, mintha haza mennék.
2018. máj. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Tubarózsa ***** válasza:
80%
#8 én is igy vagyok annyi különbséggel, hogy anyukám és nagyim hűtöjébe is benyulhatok :)
2018. máj. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
Anyós-após borzasztó, 9 ève nem tartjuk velük a kapcsolatot, tavaly gyámhatóságra rángattattak nagyszülői láthatásèrt, pedig 5 èvig nem èrdekelte őket a gyerekünk, de jó indok volt, hogy zaklassanak. Csúnya eljárás volt. A többi rokon normális, jó velük a kapcsolatunk. Az èn szüleim fiukkènt szeretik a fèrjemet.
2018. máj. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!