Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti elmondanátok a 12 éves...

Ti elmondanátok a 12 éves unokahúgotoknak, hogy nem létezik Mikuslás, Jézuska, stb?

Figyelt kérdés
Igen ez egy kicsit érdekes kérdés és nagyon messze vagyunk még az ünnepektől. Viszont most jutott eszembe, mert ma voltunk náluk látogatóba és megláttam egy listát amit nem rég írt össze a Mikulásnak, hogy most elküldje neki, mert hogy legyen ideje beszerezni a dolgokat. Igen, még mai napig hisz minden ilyesmibe, még a húsvéti nyúlban is. Alapjáraton nem zavarna, ha nem úgy viselkedne, mint egy 3 éves dedós karácsonykor. 12 éves volt karácsonykor is (ősszel van a szülinapja) és ugye a gyerekek várják a Jézuskát. Szülei nem akarják elmondani neki, hogy nem létezik, sőt megtiltották a nagycsalád tagjainak, hogy elmondják neki mert elrontanánk a gyerekkorát. Na de ugye ilyenkor mindig kivágja a hisztit, vergődik a földön, csapkod mint egy őrült, őrjöng miatta. Mert ilyenkor elterelik a gyerekeket a mosdóba vagy elfoglaltak ételkészítés közben. De már sokszor annyira kíváncsi, hogy folyton elszalad ha valami zörejt hall, hogy meglássa a jézuskát. Majdnem le is buktak de úgy visszarántotta nagymama szegényt, hogy majdnem kitörte a nyakát, úgy hátravágódott. De hát nembaj, legalább nem buktak le, mondják.... (pont szülei hozták akkor be az ajándékot, és ők mondták ezt utána). Ezután akkorát hisztizett, hogy az őrültekházában sem lehet ilyrt látni már. Húsvétkor is ugyanez van, folyton kitekint az udvarra, ezért függönyöket szereltek fel, amit minden húsvétkor letép, így elég nehéz kirakni a fűbe a tojásokat neki. Elvileg (ő mondta) sokat csúfolják ezért suliban, mert már mindenki tudja egy ideje, hogy ezek nem léteznek, de ő nem akarja elhinni, ő tudja, hogy léteznek. Mivel kapptt egy okostelefont, fel fogja szerelni a karácsonyfa köré hogy vegye fel karácsonykor a jézuskát. Szülei nagyon félnek tőle, hogy kiderülnek a dolgok. Azt mondják, kb 16 éves koráig bírja már ki, akkor lesz húga 12 éves és addig nem szeretnék, ha kiderülne a dolog, mert akkor húga is megtudná, meg a másik hogy olyan hisztirohamba menne a dolog, hogy azt nem lehet elviselni majd. De mindig ezért rosszak a családi ünnepek, mert a lány elrontja az egészet teljesen ezzel a hülyeségével. Alapjáraton utálja az egész nagycsalád egymást, csak pofavizit az egész, de azt sem kéne rosszabbá tenni, mert alapjáraton is vannak veszekedések akkor és csak rátesz egy lapáttal az unokahúgom hisztije, mindenki megőrül tőle és egymásnak esik jobban az egész nagycsalád. Mit tennétek ebben az esetbe

2018. jún. 6. 20:28
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%
Beteg egy család...
2018. jún. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%
Mert gondolod, hogy neked elhinné? Nem fogja.
2018. jún. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
97%
Én unokahugomnak véletlen mondtam el. Benyögtem h én csomagoltam az ajéndékot. Megkérdezte h nem a Jézuska? Szóltak de nem esett le'igy mondtam h nem én otthon. Jo volt már bennem pár feles.. Nem lett nagy gáz. Minden csoda három napig tart.
2018. jún. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
2-es hát szerintem meg tudnám vele beszélni. 3-as akkor lehet titkoban elmondom neki :D hátha nem lesznek hisztik végre.
2018. jún. 6. 20:38
 5/31 anonim ***** válasza:
94%
mi elviselhetetlen hisztik miatt mondtuk nagynénéméknek hogy bocs de ne látogassatok túl sűrűn. azóta volt pár olyan év, hogy még a sátoros ünnepeken se találkoztunk. szerintem beszélje meg a család, hogy ez így nem mehet tovább, vagy éljenek ők a saját mesevilágukban, vagy ha együtt akarnak ünnepelni a nagycsaláddal, akkor sürgősen változtassanak. 12 éves gyereket ilyennel etetni röhejes. ezzel csak ártanak, már csúfolják is az iskolában. soha nem lesznek barátai
2018. jún. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
91%
Itt a jézuska amugy a legkisebb gondotok h megtudja h nem létezik. A családdal is vannak problémák..
2018. jún. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
#5 igen, én sem akarok pont ezek miatt már menni ilyenekre, de azért sokszor mégis rájövök hogy évente ezt a pár napot a család miatt kibírhatom, még ha nagyon rossz is, mert ha ezekre se megyek el, tuti kitagadnak, és ezt 18 évesen nem kéne megkockáztatni. Vannak barátai amúgy, közösségbe elvileg normálisabb, mondjuk ott is levágja a hisztiket és ki is röhögik szegényt érte azért. Sok járókelő messziről kerüli őket ha megismerik (ő mondta)
2018. jún. 6. 20:46
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
16 éves koráig húzza ki? Hubammeg
2018. jún. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Lenaradt: az már majdnem felnőtt (jó esetben). Most komolyan gondolják az apjáék ezt a faxságot?
2018. jún. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Elég hitelesen mondták, a húga miatt és a lány saját "egészsége és gyerekkora" miatt.
2018. jún. 6. 20:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!