Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják a gyerekeknek...

Miért mondják a gyerekeknek hogy létezik mikulás? Meg hogy létezik Jézuska?

Figyelt kérdés

Jó már nagy vagyok 10 éves vagyok de létezik (Joulupukki)

De nem hoz ajándékot hogy a csizmába rakj a csomagot...! Meg a fa alá....!


2015. dec. 5. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Neked nincs szived ehez.


Ha magadtol nem erted a szeret lenyeget akkor azt mas sem tudja elmagyarazni.

2015. dec. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez olyan kedved hagyomány, megtartja a gyereket gyereknek, közelebb hozza a felnőtteket az ő világához és mennyire tudnak már örülni amikor megtalálják a csizmában a csomagot meg találkoznak a mikulással olyan nagy öröm, csoda nekik :)
2015. dec. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De később magától is rájön hogy egyszer sem látja mikor várja.... És ez csak egy kérdés 10 éves vagyok
2015. dec. 5. 15:44
 4/11 anonim ***** válasza:
Mert meglepetést akarnak okozni. Szeretetből adják neked az ajándékot. Régen, amikor 7-8 éves voltam, akkor én is azt hittem, hogy a Jézuska hozza, de aztán rájöttem, hogy nyilvánvalóan anya rakja oda. De ettől függetlenül ugyanúgy örülök neki, meg én is veszek a szüleimnek ajándékot.
2015. dec. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Gyerekkorban ezek a mesék és ez az egész adventet belengő varázslatos hangulat adja az egész ünnep sava-borsát. Egy kisgyereknek szüksége van arra, hogy az életében folyamatosan jelen legyen a játék és a mese és az adventi ünnepkörnél is így lehet leginkább elérni, hogy érdeklődést tanúsítsanak iránta.

Ha a szülők és a többi felnőtt jól csinálja, nagyon szép emlékeket gyűjthet össze a gyerek ilyen korban, ha képes elhinni ezeket a meséket.

Ne mondd, hogy te ovisként vagy kisiskolásként nem ugrottál ki a bőrödből örömödben, amikor december hatodikán reggel ott volt a cipődben egy mikuláscsomag, amit maga a Télapó hozott neked személyesen!!!

Na ugye :)

Egyébként a szakdolgozatomban erre a témára is kitértem még tavaly, szóval ha érdekel egy részletesebb elemzés a dologról, megmutathatom mit hoztam össze róla.

22/F

2015. dec. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
10 évesen mi a szart csinálsz gép előtt?!!? Na, mindegy, inkább kérdezz, legalább tanulsz. Azért mondják, mert ezek úgymond a szeretet ünnepei. Ilyenkor jönnek ilyen képzeletbeli, kitalált lények és ők jelképezik a szeretetet. Erre nagyon jó mese "Az 5 legenda" című mese. Nézd meg, full aranyos. :)
2015. dec. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert jó hinni a csodákban! ^^ Egy kis gyerek szereti az ilyen történeteket.
2015. dec. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az öszes választ :)))) Most már értem és nem fogom elmondani a hugomnak h nem is létezik nem akarom elrontani a képzeletét... :)))
2015. dec. 5. 18:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes. :) Nem szabad lelőni a dolgot, had örüljön. :)
2015. dec. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szerintem ez egy aranyos hagyomány. Igaz, nálunk minden gyerek tudta valójában, hogy apa öltözött be Mikulásnak, de azért mindig kíváncsian vártuk :) Egyébként tényleg 10 éves vagy?... :)
2015. dec. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!