Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Meddig "normális" emiatt...

Meddig "normális" emiatt ilyen szinten haragudni?

Figyelt kérdés

A nővéremék kicsit több mint 1 évvel ezelőtt autóbalesetet szenvedtek, a két 5 év alatti gyerekükkel, és a sógorommal a volánnál.

Hatalmas szerencséjük volt,a 4 éves unokaöcsém kiesett a gyerekülésből (de az autóból nem zuhant ki) lett egy kisebb vágás a fején,rajta kívül egyedül a sógorom szenvedett súlyosabb sérüléseket, de ő is maradandó sérülések nélkül teljesen felépült 1-2 hónap alatt.

Vizes volt az út, és megcsúszott az autójuk, fának majd oszlopnak ütköztek.


A történet szempontjából fontos,hogy a sógorom notórius gyorshajtó, anyukám pedig sokat veszekedett már vele emiatt, sőt be sem ült mellé.Több alkalommal is figyelmeztette,hogyha baja esik a családból bárkinek is a gyorshajtás miatt akkor ne kerüljön a szeme elé a sógorom


A baleset után anyukám egyikükkel sem beszélt, nem engedte,hogy ide jöjjenek, ha a gyerekekre kellett vigyázni akkor apukám vagy én hoztuk ide, de ha a nővéremék jöttek anyukám akkor is vagy veszekedett velük, vagy bement a szobába olvasni, és nem szólt hozzájuk.

Aztán mikor a rendőrség megállapította,hogy a gyerek ugyan be volt kötve, de nem rendeltetésszerűen használták az ülést,akkor állt szóba anyukám újra a nővéremmel, de csak vele.(mert azt hitte,hogy annyira sem voltak képesek,hogy becsatolják a gyereket az ülésbe)


Viszont a sógorommal azóta sem beszél, nagyon maximum ha valamit be kell neki szólni, azt megteszi, de semmi "jópofizás" egy pillanatig sem, még önfeledt hangulatban is figyel rá,hogy a sógorommal nincs "bratyizás".


Mint a nővéremtől megtudtam nem pusztán megcsúszott a sógorom, hanem egy autót előzött, és akkor csúszott meg.Viszont az az autós nem állt meg segíteni, így a rendőrség sem tud a létezéséről.

A rendőrség álláspontja szerint 80-100-as tempóval haladtak a baleset pillanatában (és 60 volt a legnagyobb megengedett sebesség)

A sógorom bátyja megmutatta az autóban lévő nyomkövető adatait nekem, és nagyjából tényleg annyival mentek amit a rendőrség megállapított, de a baleset előtt volt még egy egyenes út, ott a nyomkövető szerint 177-el is mentek.Úgyhogy ez a 100 körüli tempó is szerencse volt (mármint hogy csak annyival mentek).


Anyukám ezeket még a mai napig sem tudja, csak amit a rendőrség mondott.

Az autó totálkárosnak lett minősítve úgy kell elképzelni a balesetet, és nem egy régi autó volt.


Viszont így 1 év távlatából kezd zavaró lenni,hogy anyukám és a sógorom között ilyen ellentét van, jó lenne már ha megenyhülne valamennyire, mert nehéz így bármilyen családi programot is szervezni, a sógorom is egyre kevesebbszer jön ide, anyukám miatt.

Normális ennyi ideig haragudni?Nem várom,hogy puszipajtások legyenek, de legalább színleljék a család érdekében,hogy elviselik egymást.


2018. júl. 24. 11:34
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
98%
Hát meg tudom érteni Anyukádat!
2018. júl. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem teljesen jogos anyukád viselkedése. És jobban tennéd, ha te se mentegetnéd a sógorodat (a leírásodból én úgy olvasom ki, hogy szerinted minden rendben van, hiszen senkinek nem lett semmi baja). Sógorod autókázzon egyedül, és lehetőleg ne öljön meg másokat. Mi van, ha nem fának, meg oszlopnak csapódnak, hanem egy másik autónak, amiben meghal mondjuk 2 gyerek?
2018. júl. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Csoda, hogy senkinek nem lett komoly baja. Megértem anyukádat, és se állnék szóba egy olyan emberrel, aki többszöri figyelmeztetés után is veszélyezteti a család , és más autósok életét!
2018. júl. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Megértem anyukádat, a gyerekét és unokáit veszélyezteti ez a barom.

Mi lett volna, ha az egész család egy életre megnyomorodik?

Ki ápolta volna őket?

Nyilván az anyukád! ... vagy te, ha ilyen toleráns vagy a sógorral?

Én rajtad csodálkozom, hogy te még szóba állsz a sógoroddal.

2018. júl. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
98%

Ne színleljék. Az sokkal rosszabb lenne.

Teljes mértékben meg tudom érteni édesanyádat. Legalább a sógorod tanult az esetből?

2018. júl. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%

Ezek után én sem akarnék egy ekkora felelőtlen barmot a házamban látni.


Bár a nővéred is ostoba, amiért TUDJA, hogy a férje egy állat az utakon mégis beül vele gyerekkel együtt.

2018. júl. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
95%

Mondjuk én a nővéreden is csodálkozom, hogy hagyja a sógorodnak ezt a tempót, különösen, hogy a gyerekek is bent ülnek az autóban.

Régebben az én férjem is szerette elereszteni magát, de én bizony rászóltam, hogyha nem fogja vissza magát, akkor én kiszállok és felfordulhat egyedül. Volt, hogy ilyen eset után hetekig eldugtam a kulcsot és pofáztam, amit rühell.

Egyszer amikor kijött a gyorshajtásra a bírság, nem fizettem ki, javasoltam, hogy ülje le, vagy csináljon amit akar, de a családtól nem fogja elvenni azt a pénzt.

Végül egy hónapig minden hétvégén szombat-vasárnap ment dolgozni, hogy megkeresse a büntetésre valót.

Úgy nézett ki a hónap végére a fáradságtól, mint a felmosórongy, de engem nem érdekelt. Azóta megtanulta, hogy nem száguldozik.

2018. júl. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve nem beszélek szüleimmel húgom drogos barátja miatt.(amiatt,hogy a drogos ro..dékot odaengedik,beszélnek vele,pedig többször volt már verekedés is köztük)


Ha rajtam múlik sokáig így lesz.

2018. júl. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
15%

Anyád helyében én nem tartanám a haragot.

Megmondanám vejemnek, hogy csak az én lakásomban állo szóba vele.

Viszont felhívnám figyelmét, hogy oda készítettem a fejszét, ha megprópálná átlépni küszöböm.

2018. júl. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
97%

Úgyhogy megértem anyukád.


8as voltam

2018. júl. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!