Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szoktatok a testvéretek...

Szoktatok a testvéretek házastársának boldog születésnapot kívánni? Tegyük fel, hogy messze laktok egymástól, tehát személyes találkozásra nincs mód. Sms-t küldötök, netán képeslapot? Felhívjátok telefonon? Netán semmit?

Figyelt kérdés
Én a testvéremnek mindig írok egy sms-t, netán felhívom a születésnapján, de a sógornőmnek (tesóm felesége) azt hiszem évek alatt csak egyszer-kétszer írtam neki sms-t ez alkalomból. Ezt vajon bunkóságnak gondolja? Tesómnak szoktam képeslapot is küldeni, nem minden évben, néhány évente. De sógornőmnek még sosem küldtem.
2018. júl. 30. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk úgy zajlik, hogy felköszöntjük, aztán beszélek a tesómmal.
2018. júl. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szoktam. Ha másképp nem megy akkor testvéremen keresztül. Csak egy sms vagy egy telefon.
2018. júl. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ti amúgy egyéb rokonok házastársának születésnapját mennyire tartjátok számon? Pl. nagybátyátok, nagynénétek házastársa, párja mennyire számít ebből a szempontból?


És ha netán házasok, és felköszöntitek őket, akkor is köszöntitek továbbra is őket, ha netán elválnak? Azon oknál fogva, hogy mégiscsak az unokatestvére(i)tek egyik szülője. Vagy onnantól kezdve elmarad a köszöntés?

2018. júl. 30. 20:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Fb-on van, akinek kijelzi, azokat felköszöntöm. Anyámnak, a bátyámak, meg a nagyinak tudom csak fejből.
2018. júl. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom. Családja válogatja.

Azzal, hogy házastárs kvázi családtag. Sógor/sógornő. Szerintem illene legalább egy üzenet.

2018. júl. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tágabb rokonságban pedig attól függ milyen a viszony. Unokatestvéremékkel pl. abszolút nem tartjuk a kapcsolatot. Így igazából nincs köszöntés sem.

De ha mondjuk nagyon jóban lennék az unokatesómmal és a párjával is, akkor felköszönteném. Akkor is, ha szét mennek.


Tágabb rokonságban kicsit olyan ez, mint a baráti társaság. Ha valaki jó barátod felköszöntöd, rokon nem rokon egyre megy. Ha valakit nem kedvelek mindegy hogy rokon vagy sem, nem köszöntöm.

2018. júl. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, szoktam! Nem csak őt, hanem mindenkit akinek meg van a száma és jóban vagyunk. Legalábbis névnapokon, mivel a szülinapokat pl. nem tudom mindenkiét. Nekem is jól szokott esni, ha valaki felköszönt! Ajándékot viszont csak a szüleinknek, nagyszüleinknek szoktunk venni konkrétan az ilyen alkalmakra. Nem látom sok értelmét a kölcsönös költekezésnek, főleg meg, hogy egy hónapban van mondjuk a sógornőmmel a névnapunk. Ha úgy gondolom meghívom őket egy fagyira, sütire vagy, ha tudom, hogy ők is a szüleinknél vannak viszek nekik valami finomságot.
2018. júl. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Úgy szoktuk, hogy amelyikünknek a testvéréről van szó, az ír neki SMS-t (ez a feleségemre jellemzőbb) ill. felhívja telefonon (ez inkább rám jellemző). Persze a köszöntés után megkérdezem, hogy van, kicsit beszélgetünk, ill. (ha még nem volt szó róla) megkérdezem, mikor köszönthetjük meg személyesen. Akkor pedig családi összejövetel, virágot vagy italt viszünk, netán valami más ajándékot is. Ők meg vendégül látnak minket ill. általában egyben az egész rokonságot. Fordított esetben (amikor a mi születés-, névnapunkról van szó, akkor is hasonlóan zajlik. Néha össze vannak vonva közeli alkalmak.

Nagybátyám, nagynéném ill. azok házastársát nem köszöntjük, nem ünnepeljük. Egyszerűen nem lehet a végtelenségig tágítani a rokonságot. Hasonló módon sógornőm ill. testvérem gyerekeitől sem várom, hogy felnőve majd megköszöntsenek.

Válás nemigen volt a rokonságban, de szerintem onnantól nem köszöntenénk.

2018. júl. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szoktam, mert a nevnapjat ugye tudom, a születesnapjat meg, ha el is felejtenem, a facebook értesít.
2018. júl. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!