Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vita a gyerek szeretete körül?

Vita a gyerek szeretete körül?

Figyelt kérdés

A lányom egészen kicsi kora óta valamiért a dédipapáját (apai ágon) szereti a legjobban a rokonságban. A másik dédimamáját (nem a dédipapa felesége) valamiért kerüli és a nagyszülők közül is távolságtartóbb az egyikkel, mint a másikkal.

A kevésbbé kedvelt nagymama emiatt számon kért minket. Nem szoktunk senkiről rosszat mondani. Tehát egyáltalán nincs befolyásolva.

Mégis mit kéne csinálnunk? 4 évesről van szó és babakora óta tényleg észrevehető a különbség.

Mindenkivel kedves, játszik és beszél. De egyszerűen csak van akivel jobb az összhang.

Hogy tudnám elejét venni ennek a felesleges féltékenykedésnek?


2018. júl. 31. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugy hogy minden gyerek ilyen erzik ok talan az energiakat es valakivel nem jonnek ki olyan jol ezt nem is kell eroltetni majd nagyobb lesz megvaltozik a dedimama amugy suthetne sutit kedveskedhetne neki picit tobbet. Lehet az segit a helyzeten.. a szamonkerest nem ertem de biztos nem esik jol a dedinek.
2018. júl. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szeretet nem kieeőszakolhato,a gyerekek meg még jol látják h kihet nem szabad huzni..
2018. aug. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A gyerek nem hülye, főleg 4 évesen, pontosan tudja, hogy ki szereti igazából. Egyik családtagommal pontosan ugyanezt csináltam kicsiként, mert rosszindulatú ember, mindig csak az érzelmi zsarolás és a csesztetés ment, utána meg tette a szépet.

Meg kell nekik mondani, hogy gyerek azt szeret, akit akar, nem lehet irányítani, ha annyira zavarja őket, talán nekik kéne elgondolkodni a viselkedésünkön (ne aggódj, nem fognak, az ilyen emberek úgysem látnák be, hogy mi a gond velük).

2018. aug. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy apró kérdés: sokszor össze van eresztve ez a sok nagyszülő és dédszülő? Mert egyébként honnan látják a különbséget?

Nálunk a dédszülők már nem élnek. 3 nagyszülő él: feleségem édesanyja és nekem (az apa vagyok) mindkét szülőm. A feleségem édesanyja és az én szüleim nagyon ritkán találkoznak. Tehát észre se vennék, ha 5 éves kisfiam mondjuk anyósomat jobban szeretné, mint az én szüleimet. Természetesen ilyenről szó sincs: mindegyik nagyszülővel imád lenni, és mindegyik nagyszülő rajong érte. De mivel mindegyik nagyszülőnek van már unokája (tehát tapasztalata a kisgyerekekkel), szerintem tudnák kezelni, ha netán lenne efféle különbség és észre is vennék.


Kérdező, szerintem elég, ha megmondjátok, hogy ti egyikükről sem mondtok rosszat. Aztán gondoljon, amit akar.

Egyébként szerintetek ez a nagyszülő másképp viszonyul a lányotokhoz? Láttok a nagy- és dédszülők viselkedésében olyan különbséget, ami indokolja, hogy a lányotok nem mindegyiküket szereti egyformán?

2018. aug. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nincsennek sokat együtt. Családi összejöveteleken, de akkor is az én rokonaim és a Férjem rokonai külön külön. Tehát nem találkoznak a nagyszülők.

Sokat beszél a 4 éves, szerintem mondhatott valamit. Amúgy mindenki a saját stílusában közelít a gyerekhez.

2018. aug. 1. 09:34
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek szemszögéből vannak emlékeim, ami segíthet megérteni. Legkorábbi emlékeim óta ugyanaz a helyzet: mindenki igyekezett a legjobbat, legszebbet megadni nekem és a testvéremnek is, de az anyai nagyszülők stílusa és kifejezésmódja annyira nem talált nálam utat (mindig fordított stílusban beszél, pl. tőlük induláskor "nagyon örülök, hogy mentek végre, úgyis elegem volt már belőletek" =azt jelenti, jó volt, gyertek amint tudtok), hogy a mai napig sem értem a legtöbbször és nem tudok megtanulni nevetni az erőltetett vicceken (dicséret helyett hangosan kifejezi, mennyire kételkedik abban, hogy az adott teljesítményt biztos te érted-e el). Elmondtam, kifejeztem tisztelettel, aztán nyersebben, hogy velem ez nem megy és nem szeretnék részt venni az ilyen alkalmakon. Anyám még mindig erőlteti, hogy próbáljam meg elfogadni és látni mögötte a szeretetet és az odaadást, mert hát az öreg ilyen, de szeret, ez van... Testvérem az apai nagyszülőkkel volt így, az ő kifejezésüket nem tudta érteni. Ők személyesen mosolygós, babusgatós mama, papa, de nem telefonon trécselő fajták és ritkán jelentkeztek maguktól, így akkor kedveskedtek, ha odamentünk. Ezt a testvérem hazug képmutatásként élte meg. Engem a nyers szúrkálás, őt a csendet követő becézgetés távolította el az adott emberektől. Ez nem hiba, nem nevelhető, és semmiképp sem lehet ráerőszakolni a gyerekre, hogy hozzá mi áll közel. Nincs ráhatásod az ő érzéseire, ezt magyarázd el a nagymamának.
2018. aug. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!