Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért ilyen erőszakosak...

Miért ilyen erőszakosak babalátogatás kérdésben, ha utána úgysem jönnek szinte sosem?

Figyelt kérdés

Nem kértünk sok időt, de két hetet sem vártak a rokonaink. Nem tudom, másnál hogy van, nálunk ment az érzelmi zsarolás, hogy xy egész nap sírt, idős, ki tudja, meddig él stb. Na, meg a telefonálás, hogy mi milyenek vagyunk, nem látunk szívesen senkit stb.

Oké, beleegyeztünk, jöjjön, aki akar. De azután az egy látogatás után a többség felénk sem nézett. Folyton mi megyünk, mi érdeklődünk, vagy hívjuk át őket, de az utóbbi időben már nem, mert kezdtük belátni, hogy egyoldalúan kapálózni nincs értelme.

Mivel várjuk a másodikat, ezúttal nem szeretnénk, ha megint így lenne.

Érthető így, vagy bunkó dolog tőlünk?



2018. júl. 14. 22:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Érthető. Legyetek határozottak. Az érzelmi zsarolásnak nem szabad engedni.
2018. júl. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Én nem engedtem az érzelmi zsarolásnak. Én annyival pontot tettem a végére hogy aki akar jöjjön, vagy ha azt akarja hogy mi menjünk akkor hívjon át, keressen meg, van telefon, internet stb... simán megoldható. Én kerek perec megmondtam hogy nem fogok senkinél sem könyörögni azért hogy hagy látogathassam meg, meg nem fogok azért órákat utazni hogy fél napig egy rokonnál legyek és hazajöjjek. Ha akar látni, jöjjön át, előtte pár nappal szóljon ide hogy itthon-e leszünk vagy valami, és ennyi. Akinek ez nem tetszett az nyugodtan megsértődhetett engem nem érdekelt.

Persze voltak érzelmi zsarolások, meg ment a vita apám is folyton mondta hogy miért vagyok ilyen stb... de kerekperec megmondtam hogy én nem fogom úgy csinálni ahogyan ők csinálták, egyoldalúan én semmit nem fogok csinálni mert annak értelme nincs.

Amikor megszületett a kislányunk annyi kérésünk volt még a szüleinket is megkértük arra hogy a kórházba ne jöjjenek be, mert a feleségem még lábadozik, mert sajnos voltak gondok szülésnél, hirtelen műteni is kellett, stb... és nagyon nem volt azon hogy ott mindenki körülötte legyen egész nap. Amikor hazahoztam őket akkor első nap még nyugit akartunk, és utána jöhetett bárki aki akart. Volt aki megértette volt aki nem. Persze volt olyan idős rokonom aki kérte hogy vigyük le hogy ne kelljen annyit utaznia, de megmondtam hogy én pár hetes babát nem fogok 3 órán át autóba utaztatni amit lehet el sem tudna viselni olyan hosszú távon.

2018. júl. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

Persze, hogy érthető. Őszintén szólva nekem megdöbbentő, amiket írtál, bár tudom, hogy elég hervasztóak tudnak lenni az emberek.


Aki velem erőszakoskodna, az nem jöhetne később sem sokáig, erre érzékeny vagyok. S ugye, ha hagyod, hogy átgyalogoljanak rajtad, mert nekik a saját kis elképzelésük a fontos s titeket nem tisztelnek, abból csak gond lesz.

2018. júl. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%

Nekem az anyósom az alig 2 kg-s gyerekhez jött volna influenzásan. Mert nem akarja ő látni utolsónak.

Itt is ment a zsarolás, de mi megvártuk a 6 hetet.

2018. júl. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Èn babat varok. A ferjemen kivul nem akarok senkit a korhaz elso ket napjan es otthon sem ket hetig. Probaltam erre finoman CELOZNI, de mar a finom celzastol is mindenki megsertodott. El nem tudom kepzelni mi lesz ha kerek perec megmondom. De en akkor sem szeretnem ha egy szules utan, es akkor amikor mi epp egy csaladda valunk (első gyerek) valakivel ott kene jopofizni. Szeretem oket de nem tudom szules utan milyen allapotban leszek.
2018. júl. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondtam lassan 2 éve, hogy pár hétig hagyjanak. Nekünk első baba, de nekik első unoka és igyekeztek megérteni, de nem sikerült. Csak odajöttek a kórházba, hogy a parkolóban adjanak főtt kaját a férjemnek. Ilyenkor ugye illik beengedni őket, ha már 2 lépésre vannak. Csak fél órát csodálták az 1 napos babát, de császáros voltam és a sebem bevérzett az erőlködéstől (nem tudtam ülni, de muszáj volt, amíg ott voltak). Ezután 4,5 hónap keserves gyógyulás következett és őket legközelebb 2 hónap múlva engendtem be az ajtón. Sértődés, érzelmi ráhatás, szánakozás, minden volt. Ígéretek is, hogy csak egy picit... aki 2 órát vezet ide, az nem fog 15 perc után hazamenni. Szóval engem nem érdekelt. Aki kérdezgetett, annak részletesen elmeséltem, hogy épp mennyire vérzik, mennyire nyitott a hasi sebem, ha akarja, küldök képet... De ők csak a babát néznék meg, én fektehek a hálóban, amíg ők kint elvannak. Na persze ez így működik. Nemet mondtunk. Felfogták. Azóta viszont azzal támadnak rendszeresen, hogy ha második babát vállalunk, arról biztos nem szólok, mert múltkor is kizártam mindenkit... Nem izgat, amikor komfortosan érzem magam, akkor fogadok vendégeket.
2018. júl. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert hagyjátok.


Nekem a nem az NEM, és tartom magam hozzá, és lszarom, ki sírdogál meg próbál zsarolgatni, sőt, aki ezzel jön, azt ignorálom x időre.

2018. júl. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Na, a kórházi látogatás a másik.

Császáros voltam, nem tudtam első nap kibattyogni addig, azaz de, mert unokahúgom jött a vadidegen barátjával, vadidegen barátnővel, és meg is jegyezte, milyen rosszul nézek ki.

Másnap idegen fuvarossal jöttek.

De utólag nem bánom, hogy így alakult, mert tudom, hogy ezúttal se a kórházba, se hozzánk nem várok senkit egy ideig.

2018. júl. 15. 11:30
 9/21 anonim ***** válasza:
75%
5ös vagyok. Nekem is ez a bajom. Programozott csaszar lesz. A ferjemen kivul nem akarok senki elott kiszolgaltatott helyzetben fekudni, se ha fajdalmaim lesznek vagni a jopofat h koszi h jottetek. Az meg h szuletese elso masodik napjan a gyerekem ide oda ki legyen NELKULEM hurcibalva kizart. Nalunk a csaszar is ugy lesz elso pillanattol az apuka veszi kezbe es megy vele mindenhova majd hozza utanam az őrzőbe. Persze ha mar otthon vagyunk,jobban vagyunk, kicsit összeszoktunk nagy szeretettel varok mindenkit. De nalunk is mindenki messze van es aki jon 100-200km-ert azt ahogy irtak is nem fog 15 perc utan elmenni. Nalunk meg ajanlotta mindkettonk anyukaja is, sőt evidesnek vette h szules utan jonnek segiteni es BEKÖLTÖZNEK... megmonda nem kell. 2,5 hetig non-stop itthon lesz a ferjem, es ez MI gyerekunk. Eleg debilek lennenk ha KETTEN nem birnak ellatni. Na ebbol lett olyan sertodes. Mikor majd kozlom a korhazat is, akkor fog am igazan kitorni a botrany....:(
2018. júl. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
5ös vagyok, mèg valami. Ferjem is ahogy en is be van zsongva a baba miatt. Alig varja, abrandozik miket fognak csinalni egyutt ha mar kibujt majd ő fürdeti stb... Nem akarom ugy inditani a kozos eletunket, h valamelyikunk anyja kikapkodja a gyereket a kezebol(mert olyanok sajnos megha jo is a szandek) h ezt nem csinalod jol azt nem ugy kell. Ez az ő gyereke is. Nem az anyosom es az en, vagy az anyam es az en gyerekem. Hanem a ferjeme es az enyem... szoval nehez.... :(
2018. júl. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!