Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak, ha féltem a...

Mit csináljak, ha féltem a gyerekemet a sógornőmtől?

Figyelt kérdés
Nem szívesen megyek az anyósomékhoz a kisfiammal,mert a férjem húga teljesen kiszámíthatatlan,skizofréniás beteg. Sokszor akarnak vigyázni is a gyerekre,de én gondolni sem merek arra,hogy otthagyjam a gyereket. Nem tudom hogy momdjam ezt úgy,hogy ne sértődjön meg senki,de egyszerűen nem vagyok nyugodt ha ottvan a fiam.

2018. júl. 20. 10:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves a fiad?
2018. júl. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
4 lesz szeptemberben.
2018. júl. 20. 11:01
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Nincs olyan szó, hogy "skizofréniás".


Egyszerű a megoldás. Ne hagyd a gyereket rájuk ès ennyi.

Mièrt kell ebből ügyet csinálni?

Sokan nem hagyják a gyereket másokra.

Ès egyèbkènt meglehet èrteni, ha fèlted a gyerekedet.


Bár a betegek közt is nagyon sok fèle van...Te ismered a sogornődet, hogy milyen.

2018. júl. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Én megértem,a családban apai ágon van ilyen betegség. Ha nem is veszélyes egy kisgyermek számára ijesztő lehet. Amíg ilyen kicsi nem hagynám ott én sem.
2018. júl. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én úgysem szívesen viszem oda,hogy mi is ott vagyunk. Nem tudom,hogyan kéne ezt felhoznom a férjemnek,és mit szólnának anyósomék ha ezentúl mindig a kicsi nélkül mennénk. Egyedül nem szoktam otthagyni soha.
2018. júl. 20. 11:09
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ott én sem hagynám, de úgy hogy te is ott vagy, nyugodtan viheted, hacsak a sógornőd nem jelent közvetlen életveszélyt rátok.

A gyerek megszokja, hogy a nagynénje beteg, emiatt másképp viselkedik esetleg, mint az megszokott. A gyerekek ehhez könnyen alkalmazkodnak.

Emiatt tehát lelki sérülés nem éri, csak a testi épségetek a kérdés.

2018. júl. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

Az, hogy nem hagyod rájuk, érthető.

Azt kevésbé értem, miért nem szeretsz úgy sem menni hozzájuk, ha ti (szülők) ott vagytok. Milyen jelei vannak a betegségének? Miben nyilvánul meg az, hogy kiszámíthatatlan?

2018. júl. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Milyen tünetek jelentkeznek a sógórnődnél?Mert ha nagyon durvák, azért meg fogja érteni.
2018. júl. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Van amikor semmi baj nincs vele, van amikor a legkülönfélébb tünetei vannak. Legutóbb minden porcelánt összetört a konyhában, mert azt hitte , hogy egy majom van a házban és elkezdte "hozzá"vágni a dolgokat...Mostanában ez volt a legsúlyosabb eset, de ekkor mi nem voltunk ott. De nemrég volt az is, hogy hallottuk,hogy a szobájában beszélget valakivel, a fiam kérdezte is,hogy kivel, azt mondtam, hogy biztosan telefonál. Aztán visszajött a fiam és mondta,hogy nem telefonál, a redőnyhöz beszél. Tudom nem tehet róla,nem is ítélem el, de nem szívesen teszem ki ilyesminek kisfiam.
2018. júl. 20. 14:34
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
A porcelános eset miatt megérteném. Netán még a fiadat nézi valami ellenségnek, aztán hozzá vagdosna törékeny tárgyakat. Szerintem ezt a férjednek is meg kell értenie.
2018. júl. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!