Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ekkora probléma lenne, hogy...

Ekkora probléma lenne, hogy nincs kedvem elmenni a rokonokkal?

Figyelt kérdés

Két kis unokatesóm van, 8 és 10 évesek. Az én tesóim 13 és 15 évesek, én 17 vagyok. Ezen a nyáron már voltak együtt egyszer kirándulni, akkor munka miatt nem tudtam velük menni. Most megint mennének strandra, szombaton. Engem nem hívtak, nem is volt róla szó, hogy mennék, viszont az előbb kérdezte egyik unokatesóm facebookon, hogy fogok-e csúszdázni. Vagyis, ők azt gondolják, hogy én fogok menni.

Őszintén semmi kedvem nincs menni, nem is szeretem az ilyen kisebb gyerekeket, a keresztapummal sem felhőtlen a viszonyom (vagyis én nem igazán kedvelem őt, nem veszekszünk vagy baszogatjuk egymást, hosszú lenne kifejteni). Keresztanyummal igazából nincs bajom, kis egyszerű lélek. Miután írtam az unokatesómnak, hogy nem hiszem, hogy fogok menni, rámírt keresztanyum, hogy igazán mehetnék stbstb. Írtam neki, hogy nem szeretnék, teljesen nyugodtan elvagyok itthon, mivel Anyumék meg azt szervezték, hogy akkor ők meg elmennek szaunázni, szóval ők sem lennének itthon. Őszintén örülnék egy kis magánynak, plusz amit írtam, nem annyira vagyok ods értük. Viszont azóta is írogat keresztanyum, hogy menjek már velük, jó buli lesz, leírtam neki, hogy itthon maradok, kell egy kis nyugalom. Erre gyakorlatilag rámförmedt, hogy hogy lehetek ilyen, meg családi eseményeken is olyan szótlan vagyok, nem igaz, hogy olyan megerőltető lenne elmennem egy ilyenre.

Én úgy vagyok ezzel, hogy ezért már csak azért sem fogok menni.


2018. aug. 12. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igazad van.

Lehet, hogy jófej dolog lenne elmenni, de ne erőltessék már rád. Valakit kötelezni sokkal rondább dolog, mint nem megjelenni.

Nem vagytok összenőve, meg nem is esküvőről maradsz le, hogy bunkóság lenne.

2018. aug. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Kapcsold le mára a fb-ot, holnapra lenyugszik. Lehet azt hitte, hogy majd segítesz vigyázni a kisebbeket.
2018. aug. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
*kissebbekre (bocs, autocorrect)
2018. aug. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a francba, csak babysittert keresett.
2018. aug. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
7%
Jah igazad van!. Mennyivel jobb otthon b@$zni a netet strand helyett a nyáron!
2018. aug. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A kisebb a helyes forma, nem véletlen javította ki a program.
2018. aug. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én sem mennék a helyedben! Vagy leírod határozottan az igazat, hogy fárasztana a kicsik nyüzsgése és nincs kedved felelősséget vállalni értük a strandon. Vagy ha nem akarod megbántani őket (pl. a szüleid miatt), akkor hozzál fel valamilyen egészségügyi indokot (ha lány vagy, akkor a piros betűs napokat pl.), vagy hogy már elígérkeztél egy barátnődhöz.
2018. aug. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!