Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit szólnátok ahhoz, ha egy...

Mit szólnátok ahhoz, ha egy rokonotok rátok szállna az egyetemi választás miatt? Az ilyen rokonok mit érezhetnek?

Figyelt kérdés
Úgy jutott az eszembe, hogy olvastam egy kérdést, hogy valakit a szülei kikészítenek ezzel kapcsolatban. És kíváncsi vagyok, hogy nálatok a rokonok miket csináltak olyankor. Annó nekem próbáltak volna beleszólni a döntésembe, azóta azokat a személyeket ignoráltam az életemből.

2018. aug. 15. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Fgyelj, a kérdező, egy mentális sérült csaj, aki mnden nap itt panaszkodik a szüleire, az apjára, az egyetemre.


20! éves, elmehet dolgozni és költözzön el, de míg csak nyávog nem lesz váltzás - ha ugyan nem egy troll a kérdező.

2018. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Van a családban, aki soha életében nem tudta, hogy informatika szakra mentem. Be lett neki adva az, amit hallani akart, utánajárni úgysem tud, ha ő ilyen, akkor legyen ezzel boldog. Ennyi. Nem kell túlgondolni a problémát. :)
2018. aug. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Mentális betegek az ilyenek,a nők is akik hagyják h őket meg a gyereket ütik.. Nem tudsz rakjtuk segiteni,én megprobáltam több ilyenen.. Nem lehet ezt élvezik és utána eloadják magukat..
2018. aug. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Semmit sem szólnék, megmondanám nekik, hogy 18 múltam, és segítség nélkül is el tudom dönteni, milyen egyetemre szeretnék menni, úgyhogy ne is szóljanak bele, amíg én magam nem kérem, és foglalkozzanak a saját életükkel. Ennyi.
2018. aug. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Egyik nagyim ragaszkodott ahhoz, hogy tanár, vagy orvos legyek. Másik az orvosit erőltette. Egyszerűen közöltem velük, hogy egyrészt, rühellem a gyerekeket, másrészt kevés ember van, akinek az élete érdekel, így lehet orvosnak sem lennék túl jó. Beletörődtek, mást nem tudtak tenni.
2018. aug. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim direkt mondták, hogy ők ebbe egyáltalán nem akarnak beleszólni, mert évekkel ezelőtt tanultak és halvány lila gőzük sincsen a jelenlegi rendszerről és a lehetőségekről. Valamint a különböző szakmákba sem látnak bele annyira (nyilván a sajátjukon kívül), hogy bármilyen véleményt alkossanak vagy tanácsot adjanak ezzel kapcsolatban. Azt mondták, hogy ez az én döntésem és ők mindenben támogatnak. A tesóm segített egy-két dologban, mert ő még azért nem olyan régen végzett, de beleszólásról vagy manipulációról szó sem volt. Az egyik nagymamám viszont mindenre azt mondta, hogy ahhoz hülye vagyok és úgysem menne, inkább ne is menjek egyetemre, mert nem ér sz*rt se stb., ő mindenképpen azt akarta volna, hogy menjek szakmát tanulni. Az egyetem alatt is állandóan szid emiatt. Én elengedem a fülem mellett, mintha meg sem hallanám.


Amúgy szerintem ennek sok oka lehet. Szimplán nagyon okosnak hiszik magukat és azt hiszik, hogy mindent jobban tudnak és emiatt okoskodnak. A saját nyomorukat vetítik ki a gyerekre. A saját be nem teljesült álmaikat próbálják a gyereken keresztül megvalósítani. Büszkélkedni akarnak vele, mert ők nem értek el semmit az életben és a gyerektől várják. Én ilyesmiket tudok elképzelni.

2018. aug. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen kötekedő rokonaimat kizártam az életemből, persze megtudták hogy milyen szakra mentem anno, de tetszett nekik kivételesen, pedig amikor tesóm tartott ott hogy egyetem akkor halálra cikizték hogy miért olyan szakra megy amiről ők nem hallottak, és amiről ők nem hallottak az számukra nem létezik.

Kb ilyen a felfogásuk alapból.

A közeli családtagjaim, nagyszülők, szüleim, pedig mondták hogy ők ebbe nem szólnak bele, felnőtt ember vagyok, eltudom dönteni magam is hogy mit szeretnék. Annyit mondtak hogy jól gondoljam át mit választok, de ha mégsem jön be még mindig válthatok, nem tartanak vissza semmibe, csak annyit kértek hogy anyagi károm ne legyen benne, mert segíteni nem fognak tudni és úgy gondoljam meg a dolgokat.

2018. aug. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!