Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért szól bele az életembe?

Miért szól bele az életembe?

Figyelt kérdés

A sztorihoz hozzá tartozik, hogy apukám kiskoromban meghalt, így anya egyedül nevelt.

18 éves vagyok és kiskorom óta tart, hogy a keresztanyám folyamatosan beleüti az életünkbe az orrát, és nevelni akar engem. Legfőbb mániája a tanulás, és képtelen elfogadni hogy én soha nem leszek olyan aki 3 diplomával a kezében lép ki a nagybetűs életbe. Az érettségim megvan, és terveim is vannak a jövőmmel kapcsolatban, amik megvalósításához nem kell diploma. Egyszerűen ilyen beállítottságú vagyok. Mindig is gyűlöltem leülni tanulni, és úgy voltam vele hogy nekem jó a 2-es, 3-as. Az meg 0 erőfeszítéssel megvolt, akkor minek stresszeljem magamat? Hiszem, hogy a boldog élethez nem kell feltétlenül diploma, nem azon múlik. Ráadásul a keresztanyámnak is van 2 mégis szenved, mert gyűlöli a munkáját. Akkor meg? Megéri? Valahogy mégis rám akarja erőltetni, anyukámat hibáztatja, hogy erőszakolja rám, mert 18 vagyok (szerinte még gyerek) és ha anya azt mondja megyek fősikolára, akkor megyek. Anya persze nem ilyen, soha nem erőltetett rám semmit, ezt sem szeretné, de mégis úgy érzem tart a keresztanyukámtól akitől nem egyszer megkapta már hogy rossz anya. Próbáltam vele beszélni, sajnos nem segített, meg sem hallgat, itt is szintén azon az elven van hogy gyerek vagyok nincs létjogosultsága a szavamnak. Anyának kellene a sarkára állnia, de ő nem fog. Úgy, ahogy kiskoromban sem tette soha, és hagyta hogy a keresztanyám reggeltől estig cseszegessen valamivel.

Ilyen esetben mit lehet tenni?



2018. aug. 15. 14:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Ezek szerint a saját unokatesód a keresztanyád? Ilyet nem igazán hallottam még. Még lenne egy kérdésem: anyukád hogy jön/jött ki a tesójával? Vannak olyan emberek, akik valamit kompenzálni akarnak a túlzott kedvesseggél és az irányítás-mániával. Valami történhetett a múltban, amiről még nem tudsz, de az is lehet, hogy egyszerűen csak ilyen típus a keresztanyád, félre van nevelve. Kevés önbizalma volt, de valami miatt lett újra önbizalma, amit ennyire bután kezel.
2018. aug. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Jól kijöttek anyáék nagyon, de a keresztanyám anyukája sem él már. Így a keresztanyukám úgymond pótanyaként tekint anyára, ezért segít neki nagyon sokat. Csak szerintem rosszul csinálja, mert ezzel tönkre teszi a köztünk lévő viszonyt. Nem tudok hozzá bizalommal fordulni, mert bírál, kioktat. És nem értem miért érzi jogának hogy neveljen
2018. aug. 26. 11:34
 13/13 anonim ***** válasza:
Általában meddő v otthon boldogtalan unatkozó feleségek másznak igy rá más gyerekére családi életére,anyád helyébe már az elsőnél kirugtam volna,én nem szoktam cicozni,az életembe senki ne szoljon mert az enyém,a gyerekem meg pláne,és attol nem lesz vki jo anya h a gyereke hátan akar érvenyesülni 3 diplomával,itt kereszt anyunak van baja a fejébvel....
2018. szept. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!