Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy győzzem meg az keresztszü...

Hogy győzzem meg az keresztszüleimet, hogy NE vegyenek az unokatesóimnak kaméleont?

Figyelt kérdés

Unokatesómékról tudni kell, hogy nem kifejezetten "pénzesek", de az egyik unokatesóm (8 és 11 évesek) kitalálta, hogy nekik kaméleon kell. Hadd ne mondjam, hogy a kutyák is csak ki vannak cseszve az udvarra, a macskán is kopasz foltok vannak, az utolsó rossz mminőségű kajákat etetnek velük, vagy maradékot. Arról nem is beszélve, hogy amikor nálunk voltak, akkor folyamatosan az én hörcsögömet akarták cseszegetni, pedig kb.3x el lett nekik mondva hogy éjszakai állat, nappal nem zavarjuk. Amikor nem figyeltem akkor pedig azzal szórakoztak, hogy a gurigából "kiöntötték" a hörcsögöt, és a kisebb megpróbálta kivenni, amikor el lett mondva neki, hogy olyan fajta, hogy nem kezes, nem lehet kézben fogni, kaját is csak ritkán fogad el a kezünkből.

Szóval a kérdésre visszatérve "természetesen" az első szaporitótól a legkisebb terráriuma tennék szerencsétlen állatot, arról nem is beszélve, hogy milyen kényes állat. A szülők pedig biztosan nem fognak utánaolvasni, meg foglalkozni vele, tudom,hogy milyenek...



2018. aug. 19. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
2%

Te meg inkább kivesézed és leszólod a rokonaidat, minthogy rávezetnéd őket a helyes állattartásra.

Nem minden fajta kutya való lakásba házi kedvencként, de attól még nem biztos, hogy rossz sora van.

A hörcsög meg "cuki és szőrös", ők meg gyerekek.

Semmi közöd ahhoz, hogy milyen állatuk lesz, nem rajtad fog múlni, hogy megveszik-e, mint ahogy ők sem szóltak be a hörcsögtartásod miatt.

Inkább olvass utána és magyarázd el a gyerekeknek, hogy ahhoz, hogy jól érezze magát a kaméleon, ez és ez kell. Hidd el, értékelni fogják, hogy segítessz.

2018. aug. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elmagyaráztam nekik. A szüleiknek 4 weboldalt küldtem a helyes tartásról. Nem érdekli őket.
2018. aug. 19. 18:21
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
A gyerekekkel próbálkozz. Mondjuk ha átmész hozzájuk (vagy fordítva) rákérdezel, hogy milyen kaméleont akarnak, tudják-e mit eszik, mekkora hely kell neki stb. Te meg felkészülten (utána olvasva) közlöd, hogy az a terrárium kicsi lesz neki. A gyerekeket könnyebb rávezetni, hogy mi a jobb az állatnak és talán kitudják könyörögni a szülőktől amire a kaméleonnak szüksége van.
2018. aug. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%

Ami ebből a sztoriból a te dolgod, az a hörcsögöd.

Ha nagyon i vagy rájuk bukva, akkor hagyod menni a dolgokat a maguk útján, majd rájuk küldesz egy állatvédő szervezetet.

2018. aug. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Tapasztalat, hogy nem tudod őket meggyőzni. Sajnos sok ilyen ember van, aki csak megveszi az állatot, de képtelen utánaolvasni a helyes tartásnak, dokihoz ha viszi, ha baja van, vackokkal eteti, stb... Höris körökben mozgok, ugyanezt látom. Egyszerűen a legtöbb ember megveszi a kis sz*r ketrecet ahelyett, hogy felfogná, nem elég neki, mert jól van az úgy... Mondjuk a kaméleon nem egy olcsó állat, azt gondolná az ember, hogy ennyi pénzért legalább rendesen felkészül a fogadására. :/
2018. aug. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
*dokihoz nem viszi, ha baja van
2018. aug. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
87%
A kérdező arra akar rámutatni, hogy nem bánnak jól az állatokkal alapvetően, és nem szeretné, hogy a kaméleon szenvedjen (szerintem teljesen érthető okokból). Véleményem szerint inkább próbáld meg lebeszélni őket, hogy várjanak még egy kicsit. Lehet hirtelen "fellángolás", a kaméleont nem lehet kicseszni az udvarra. Ha komolyan gondolják, várjanak a vásárlással,közben próbáld meg őket felkészíteni a felelős állattartásra.
2018. aug. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Mivel semmi közöd nincs hozzá, sehogy.
2018. aug. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
28%
Én nem vagyok egy "ultra állatvédő", habár felelős állattartó vagyok, nem vagyok "a kutyám a gyerekem" meg hasonló dolgok híve. Tapasztalatom szerint aki így viszonyul az állatokhoz, azt nem fogod tudni meggyőzni. Az unokatestvéreidet nem hibáztathatod, még csak kisgyerekek, nem volt kitől megtanulniuk, hogy hogyan kell megfelelő körülmények között állatot tartani. Esetleg megkérheted a keresztszüleidet, hogy várjanak egy pár évet, mert egy kaméleon nem kisgyerekeknek való állat, nem lehet folyamatosan fogdosni, simogatni, nem csinál semmi "izgalmasat", csak áll a faágon. Nem egy olcsó háziállat és különösen kényes, így csak pénzkidobás lenne megvenni, ha max pár hónap alatt halálra szekálnák a gyerekek (pláne nagy hülyeség, ha már eleve nem állnak jól anyagilag). Próbáld őket "bevezetni" a felelős állattartásba, kezdetnek javasolj nekik egy olcsóbb és kevésbé kényes állatot, ami érdekesebb egy gyereknek (és nehezebb kicsinálni, mondjuk tengerimalac, törpenyúl), magyarázd el nekik, hogy mit miért szabad vagy nem szabad csinálni vele. Egy ilyesmi hosszabb életű állat remélhetőleg lefoglalja őket egy pár évre, utána valószínűleg elég nagyok és felelősségteljesek lesznek kényesebb állatokhoz is.
2018. aug. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Fizz!1000 válasza:
Mondd meg nekik hogy havi eltartása kb. 15000 Ft
2018. aug. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!