Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tennél, ha a nálad vendége...

Mit tennél, ha a nálad vendégeskedő rokonok ordítva veszekednének a lakásodban?

Figyelt kérdés
Pár napig nálam vendégeskedik a bátyám és a sógornőm a nyolcéves kislányukkal és az ötéves kisfiukkal. Tegnap valami apróságon összekaptak, nem is értettem pontosan az okot, de lényeg, hogy a sógornőm iszonyú üvöltözős hisztit vágott le. A gyerekek bejöttek hozzám a másik szobába és megszeppenve vártak, amíg lefutott a műsor. Eléggé meglepett a dolog, ezért nem szóltam semmit, de valahol megalázónak éreztem, hogy az én otthonomban így üvöltözik és csapkod (a saját holmijait, nem az enyémeket). Nekem ilyen helyzetben evidens, hogy ha ki akarom engedni a gőzt, inkább kimegyek, teszek egy kört és lenyugszom, nem a vendéglátó lakásában állok neki ordítozni. Nem az a célom, hogy a sógornőmet szidó kommenteket provokáljak ki, az eset lecsengett, viszont érdekelne, hogy ti hogyan reagálnátok ilyen helyzetben. Megpróbálnátok azonnal leállítani a hisztiző rokont, még ha csak olaj is lenne a tűzre, megbeszélnétek vele utólag, hogy ilyet nálatok máskor ne, vagy rájuk hagynátok, mivel az ő dolguk?
2018. aug. 24. 10:26
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
20-as, ezzel egyetértek, pontosan így lennék vele én is.
2018. aug. 24. 13:33
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

A tanácsokat már megkaptad. Annyi hozzáfűznivalóm van, hogy a gyerekek nem véletlenül ijedtek meg. Vagy azért, mert náluk ez mindennapos, a sógornőd ordibálása, csapkodása, várták a folytatást, vagy azért, mert mondjuk tényleg nálatok robbant a bomba. Ezt így kívülállóként nem tudom megítélni. Viszont tényleg beszélgess el a sógornőddel, mert ez a viselkedés nonszensz. Főleg vendégségben. Ha nem tud uralkodni magán, akkor kívül tágasabb. Nem is kért bocsánatot utána sem? Ha nem, akkor ez nem először fordult elő nála. A két gyerek meg retteg. Ha másért nem is, ezért érdemes lenne beszélned a fejével, ha más nem teszi meg..

Írtad, hogy ne szidjuk. Nem szidom, csak megvan róla a véleményem.

2018. aug. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Rászólnék, hogy csituljom, és ha a szép szó nem használ, kiraknám a szűrét a hisztis pitsának, balhézzon máshol.
2018. aug. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
22-es, a bátyámmal messze lakunk egymástól, nem nagyon van rálátásom arra, hogy hogyan rendezik a konfliktusaikat és nem is gondolom, hogy különösebb közöm lenne hozzá. Kizárólag akkor akarnék ebbe belemászni, ha valamelyikük az én tanácsomat vagy segítségemet kérné, vagy ha azt látnám, hogy a gyerekeket nagyon megviseli a feszültség és ők nem törődnének ezzel. A gyerekek nem rettegnek, most sem ijedtek meg különösebben, csak megszeppentek és ahogy az anyjuk lehiggadt, szaladtak is vissza játszani. Ebből én nem tudom megítélni, hogy mindennapos-e náluk otthon az ordítozás vagy csak ritkán fordul elő. Abban egyetértek, hogy jó lenne elbeszélgetni a sógornővel, hogy vendégségben, de legalábbis nálam ilyen jelenetet többé ne rendezzen. Nem kért bocsánatot, legalábbis eddig nem.
2018. aug. 24. 19:16
 25/28 Metionin ***** válasza:
100%
Szóltam volna hogy vagy lehűti magát vagy mehet máshová aludni. Az én otthonomban senki sem üvöltözik, mi sem, pláne nem vendégek. A saját otthonában azt csinál amit akar, de nálam ez a szabály, pont.
2018. aug. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne habozz meg keress kifogásokat, hanem mondd meg neki kerek-perec akár most utólag is, hogy reméled, hogy most már minden rendben, de ilyet többet nem szeretnél. Ha valami probléma van, természetesen meg lehet vitatni normális hangon, de az üvöltözés, csapkodás nálad semmilyen körülmények közt nem divat. A következő ilyen ordítozós alkalommal (ha megtörténik) pedig igenis tessékeld ki a nőt, hogy legyen szíves a házon kívül lenyugodni vagy haza is lehet menni.
2018. aug. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Kinyitnám előttük az ajtót.

Volt nálunk már vita, bár nem ekkora, akkor elmondtam, hogy nálunk ez nem divat, itt nem fognak cirkuszolni. De ekkora patália esetén nem finomkodnék.

2018. aug. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Hiszti esetén a legjobb eszköz a víz. Hidegen. A nyakába. Aztán jöhet a törcsi és elmagyarázni neki, normáliséknál, azaz nálatok hogyan kell viselkedni. Egyszerűen ez nálatok nem szokás, és ha ő ezt nem tudja betartani, nem fogjátok szívesen látni. Persze ha jön, nincs semmi gond, de az ilyen stílusú vita nálatok nem megengedett, vagy újból vizet kap a nyakába. Én már kipróbáltam, működik.

Ami a ti lakásotokban történik, az nem az ő dolguk, hanem a tietek! Jól érzed, ez a te lakásod, miért te menj ki. Menjen ő.

2018. aug. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!