Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egy rokon miért lesz olyan,...

Egy rokon miért lesz olyan, mint egy rossz anyós?

Figyelt kérdés

Mindenbe belepofázik, semmi nem jó, csak ahogyan ő csinálja, sokszor megbánt bárkit, a gyereknevelésbe is beleszól, bár szerintem csak az unokáinak a felnevelésébe nem szólt bele. Sajnos anyunak is beszólt, hogy hogyan is nevel engem, vigyáz és figyel rám, satöbbi. Az én életemet is szétzúzták mindig, hogy ez nem jó álom, az nem jó hobbi, sokat ijesztgettek mindenfélével, ami nem egy mondjuk 4-5 évesnek való, hanem inkább 14-15-nek, ezt és azt kell csinálnom, csak ezekbe a középiskolákba és felsőfokú intézményekbe ilyen és olyan szakokra KELL jelentkeznem, satöbbi. Az én életemet is ő akarta irányítani a felnőtt lányával együtt, de kitöröltem őket az életemből és csodálkoznak, hogy nem tudnak engem elérni sehogyan sem. Valaki miért lesz ennyire irányítás mániás? Mitől lesz valaki ekkora bunkó, hogy a saját akaratát erőlteti másra? Ha még közeli rokonok lennének, akkor egy kisebb fajta beleszólásuk lehetne egy-egy dologba, mint egy lehetőségként azt tenni. Ráadásul szeretik az önbizalmakat is lerombolni a kicsi gyerekeknél. Nekem emiatt kell évek óta pszichológushoz járnom, hogy ne mindig magamat érezzem hibásnak, visszatérjen mindenféle pozitív gondolatom és énképem saját magamról. Sajnos egy ideig annyira utáltam magamat, hogy csak a szüleim miatt nem vetettem véget az életemnek.

Bocsánat, ha hosszú és kissé keszekusza lett, de még mindig nem tudtam ezt annyira feldolgozni, hogy érzelmek nélkül tudjak beszélni erről, mert most is kerülget a sírás, annyira rossz volt nekem az az időszakom és pár éve vagyok normálisabb állapotban. Előre is köszönöm a válaszaitokat, sziasztok, szép napot kívánok! 23F



2018. aug. 28. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
43%
Régebben nem láttam át, mennyi ilyen erőszakos ember van. Most, a legutóbbi szavazás óta vettem észre, hogy az emberek szinte csahos kutya módjára acsarkodtak, hogy márpedig a FIDESZ-re kell szavazni. Annyira meg voltak ijedve a migránsinváziótól, hogy észre sem vettek más dolgokat. A nagyszüleim mindig szidták a FIDESZ-t, még azt is mondták, hogy Rájuk, ha a FIDESZ-re szavazunk. Én nem szavazok a FIDESZ-re és nem azért, mert a nagyszüleim mit mondtak, hanem azért, mert ez a kormány valóban rosszabbnak bizonyult a számomra mint az előzőek, meg úgy veszem észre sok más ember számára is, csak a pánikkeltés miatt jobban féltek a migránsoktól, mint a megfagyástól vagy az éhenhalástól.
2018. aug. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
43%
* Rájuk ne számítsunk, ha a FIDESZ-re szavazunk.
2018. aug. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen rokonnal nem kell kapcsolatot tartani, mert mérgező a számodra. Nem kell magyarázkodni senkinek, ne menj el hozzá, ha ő jönne, ne legyél otthon. Előbb-utóbb anyukád is rájön, hogy milyen ártalmas egy ilyen hozzátartozó.

Éveid számát tekintve felnőtt vagy, legyél is az valóban!

2018. aug. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!