Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az unokatestvérem teljesen...

Az unokatestvérem teljesen lemásolja a külsőmet. Mit kezdhetnék vele?

Figyelt kérdés

Adott az unokatestvérem, akivel szomszédok vagyunk, így körülbelül minden nap látjuk egymást, még ha nem is beszélünk, szimplán egymásra köszönünk, de ennyi, semleges a kapcsolatunk. Mindketten 18 évesek vagyunk és lányok. Már fél évvel ezelőtt feltűnt a dolog, hogy szó szerint elkezdett a lány lemásolni. Az, hogy ugyanolyan stílusú ruhákban jártunk, nem is volt annyira feltűnő. De aztán kiszőkítettem a hajam (nagyon, szinte már fehérre). Két héttel később látom, hogy uncsitesóm, a sötétbarna haját szintén ugyanolyanra csináltatta mint az enyém. Ezzel még nem is foglalkoztam annyira, de aztán levágattam a hajam (vállig érőre), és befestettem rókavörösre... a csaj ugyanígy nézett ki 1 hónapon belül! Ugyanígy! Ha együtt megyünk valahova, mindenki tesóknak/ikreknek hisz minket. Nem tudom miért csinálja. Kérdeztem, nem egyszer, már leordítottam a fejét, hogy iszonyat kellemetlenül érzem magam, amiért a megszólalásig úgy néz ki mint én, és nagyon idegesítő, hogy akármilyen drasztikus változtatást teszek magamon, ő lefogja utánozni. Tudom, ezzel nem lehet mit kezdeni, mert azt csinál magával amit akar, és másnak nincs beleszólása. De néha sírni lenne kedvem, amikor összetévesztenek minket az emberek.


Tudom gyerekesnek hangzik ez az egész nagyon, és olyan vagyok, mint egy hisztis 10 éves, de már nagyon bánt a dolog, soha nem tapasztaltam ilyet, hogy valaki ennyire a "megszállottam" legyen, és rossz érzés hogy elkerülni sem tudom, mert a szomszédom konkrétan.


2018. aug. 30. 13:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Vedd elismerésnek, te vagy a példaképe, vagy ne foglalkozz vele. Ha túlreagálod, akkor éppen az ellenkező hatást váltod ki nála, hiszen ezzel bebizonyosodott számára, hogy elérte célját, tényleg hasonlít rád. Legyél türelmes, amíg megtalálja a saját stílusát. Tényleg nem érdemes túlreagálni, hiszen a személyiségetek úgyis különbözik. (Na, ha azt is lemásolja, az valóban probléma.)
2018. aug. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne idegeld magad miatta. Fogd fel úgy, hogy szegénynek nincs saját stílusa, ezért másolja a Tiedet. Rád nézve ha úgy vesszük, ez bók.
2018. aug. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
90%

anno általános 1. osztályban nekem is volt egy hasonló "majmolóm" ha vettünk anyával egy minney egeres tolltartót, rá 1 hétre az egyik csajszi is ugyanolyan tolltartóval jelent meg... és így volt ez minden másban is, táska, kulacs, ceruza/rotring, minden... iszonyúan bosszantó volt. de hát mit tudtam csinálni?! semmit... egy idő után megunta ezt.


csak annyit tudok tanácsolni, hogy ne foglalkozz vele, ne figyelj rá. érezd jól magad, élvezd a frizurádat, csináld ami jól esik, hordj olyan ruhát ami tetszik, stb. majdcsak megtalálja a saját stílusát. és vedd bóknak amit csinál, elvégre ezek szerint jól áll mind a szőke, mind a vörös haj neked, különben nem vállalta volna be. :) semmivel sem lesz jobb, ha bosszantod magad vele, még ha amúgy ez egy bosszantó dolog is... így se úgy se tudsz semmit csinálni vele.

max. bepróbálkozhatsz, ha tudsz valamit, hogy azt ő nem csinálná/csináltatná meg, akkor te bevállalod ha nem áll messze tőled. pl. hátul felnyíratott haj, elöl kb. fülig érő haj. ez ha valakinek jól áll, az nagyon dögös. :) fülbevaló/piercing a fülben, stb. ezt nem is feltétlenül veszi észre messziről.

2018. aug. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Végy fel olyan ruhákat, ami rajta egész biztos nem jog jól állni és majd akárhova megy abban a szerkóban, mindenki körbe röhögi. Ugyanezt tedd meg a frizurával, sminkkel, stb. stb. Egyszer majd csak rádöbben, hogy totál hülyét csinál magából, ha téged utánoz.
2018. aug. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugodtan.


10-es, neked meg mi bajod van?

Nem akarok "jobb csaj" lenni, mint ő, én magasról tennék rá, hogy ő hogyan néz ki, ha nem engem másolna le, ilyen rohadt pontosan

2018. aug. 30. 16:24
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nagyon idegesítő, de valóban nem tudsz mit tenni. Ne menjetek együtt sehova, és ne ordítsd le a fejét, mert annak nem lesz semmi hatása.

A kamutetoválás szerintem is remek ötlet :D :D De feltűnő helyre kell. Elég, ha egy henna tetoválás, ami pár hónap, max egy év alatt eltűnik, nem kell tudniuk, de ő és mindenki más higgye csak azt, hogy valódi.

2018. aug. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Én megszivattam volna màr rég, ha ennyire zavarna,pl. szereznék egy rövid parókàt, megvàrnàm míg levàgatja aztàn hordanàm tovàbb a szép hosszú hajam ;)

A tetkó is jó ötlet :D

És mit mondott, mikor ràkérdeztél, meg leordítottad?

2018. aug. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
A paróka marha jó ötlet :D :D Hasonlóan a tetkóhoz.
2018. aug. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Kár, hogy a parókába nem gondoltam bele előbb... :D


Mikor leordítottam, elég nyugodt volt, csak rávágta hogy "túlreagálom" és hogy "nem tehet róla, hogy neki is ez tetszik".


Érdekes hogy mindig, mindig ugyanaz tetszik neki ami nekem:)))

2018. aug. 30. 19:55
 20/22 anonim ***** válasza:
91%

Én teljesen megértelek, ugyanis az én unokatestvérem is ezt csinálta régen. A hajamat, a ruháimat, a szokásaimat másolta, a kedvenceimet kezdte el ő is kedvelni, zenében, könyvben, filmben, sorozatban. Rohadtul idegesítő volt, és nagyon jól tudom, hogy azért csinálta, mert egyszerűen nem volt egyénisége, nem tudta, hogy nézzen ki. Csak hogy lásd miről beszélek, 19 éves koráig úgy hordta a haját, ahogyan óvodás korában, aztán elkezdett engem utánozni.

Nem fog leállni, még ha ordítasz vele, akkor sem. Az én "ügyem" is akkor oldódott meg, amikor elmentem egyetemre egy másik városba, majd a szüleim és az öcsém is ide költöztek, mert igazából őket sem tartotta ott semmi a régi lakhelyünkön. Így kikerültem a képből, és már nem tudott majmolni.

A paróka volt az én ötletem is. Szerezz be egy rövid, parókát, és minden egyes alkalommal vedd fel, amíg le nem utánoz. Vagy ha rövidet nem akarsz, akkor egy hosszú feketét, ha göndör, annál jobb. Aztán fesd be platinaszőkére a hajad. Ő a büdös életben nem fog feketéből szőkét csinálni. :)

2018. aug. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!