Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Gazdag rokonok, elvárások....

Gazdag rokonok, elvárások. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sajnos nem egyszerű a helyzetem.. a problémát az okozza,hogy amikor összegyűlik a család ( karácsony, húsvét,mikulás, születésnapok 5-6 alkalommal, gyereknap + ha látogatóba megy az ember akkor vmi apróság) állandóan elvárás az,hogy mindenki vegyen a gyerekeknek ajándékokat. Oké ez nem is lenne baj, de a családból egyedül mi nem állunk úgy anyagilag. A rokonok megtehetik hogy több ezer ft-ért összevásárolnak minden kacatot,minden alkalomra, de mi nem tehetjük meg. Emiatt már gyomorgörccsel megyek el minden családi eseményre, mert egyszerűen magamra sem tudok költeni, nem hogy más gyerekére :( imádom szeretem őket, de lakáshitel+alacsony kereset mellett nem megy.

Van más is ilyen helyzetben? Mit tegyek?


2018. szept. 10. 07:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%
Kihúzod magad az összes rokoni összejövetelről amíg nehéz helyzetben vagytok.Aztán majd ha felálltok, majd utána rendezed a dolgokat. Senkinek semmi köze, miért nem mentek.
2018. szept. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%

Vigyétek ti az egyik fajta süteményt a cukrászdából és ennyi. Meg kell beszélni a vendéglátóval. Vagy műsorral készülni, programot szervezni a gyerekeknek a vendégségben, pl. éneket tanítani, együtt énekelni.

Nem csak tárgyi ajándék létezik.

Vagy elmenni velük korcsolyázni vagy bármi.

2018. szept. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Elvárás az ajándék.. mert a gyereket az teszi boldoggá,ha kicsomagolja az ajándékot.. sajnos ebben a családban más nem opció... :(
2018. szept. 10. 08:27
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Akkor mégis milyen válaszra vársz? A semmiből nem lehet adni. Vállalj másodállast, hogy finanszírozd más gyerekének az ajandékát. Vagy ha tudtad, hogy ilyen a család, olyan munkát kellett volna vállalni, amivel jól keresel. (Remélem érzed az iróniát, de most komolyan mit vársz?)
2018. szept. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%
És mit szeretsz bennük ha ekkora problémát jelent ez?
2018. szept. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó a kapcsolat, akkor nem jelenthet problémát, ha az összejövetelekre, szülinapokra, egy-egy tábla csokit visztek a gyerekeknek, és kész. Nektek ez fér bele, nyilván családon belül ismert azért az anyagi helyzete mindenkinek. Ha meg olyan jellegű a kapcsolat, hogy nem lehet nyilvánosságra hozni az ilyen nehézségeket, akkor meg járjon a halál rendszeresen ilyen közegbe. Minek?
2018. szept. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Igazatok van, talán csak jól esett kiírni magamból.. tudom ,hogy a problémámat nem ti tudjátok megoldalni. Maximum kézzel készítek ajándékot, végülis sok ilyen ajándék ötlet van fent a neten.
2018. szept. 10. 08:41
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ne haragudj, de nekem nem fér bele, hogy minden alkalommal drága ajándékot vegyek a gyerekeidnek, sajnos nincs olyan magas jövedelmem, megélni is meg kell valamiből. Természetesen nem a karácsonyra/születésnapra gondolok, akkor mindenki ajándékozik, de minden látogatásnál nekem nem fér bele. Megértem, ha nektek ez bántó, ha ezen múlik, akkor hagyjuk ki a spontán látogatásokat, bár örülnék, ha nem az anyagi helyzeten múlna a jó kapcsolatunk."


Kb ennyi.


Egyébként abból, amit felsoroltál, csak a látogatásoknál gáz, hogy mindig ajándék kell. Születésnapra, karácsonyra melyik gyerek nem várja az ajándékot, most komolyan? Mikulás/húsvét meg egyszerűbb. Ha ezek is zavarnak, akkor tényleg azt kell mondani, hogy ti nem mentek, csak karácsonykor mondjuk, és akkor a másik négy alkalmat megspóroljátok.

2018. szept. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha jóban vagytok, akkor biztosan megértik.

Ha meg nem, akkor tök mindegy mit gondolnak, és akkor én nem is erőltetném annyira az összejárást.

Mi már rég beszüntettük ezt a mindenki mindenkinek mindenre vesz valamit. Nem lehet bírni, akkor sem, ha nincsenek különösebb anyagi gondok. Mindig van valakinek valamije. Nálunk mindenki csak a közvetlen közeli hozzátartozóinak vesz ajándékot. Tök jól működik, és mindenki örül neki, hogy nincs a kényszerajándékozás. Nem is csak a pénz miatt, de állandóan kitalálni valamit sem egyszerű. Hülyeséget meg felesleges venni.

2018. szept. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
4en vagyunk testvérek, 7 gyerek van a családban, szóval nem egyszerű.. de majd csak megoldódik a helyzet,maximum marad az olcsóbb ajándékok.
2018. szept. 10. 09:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!