Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi Váltja ki azt az érzést...

Mi Váltja ki azt az érzést hogy vonzódjunk unokatesvérhez vagy családtaghoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok . Van itt pár kérdés és volt hozzá válasz is de ami engem érdekelni az nincs megválaszolva. Miért vonzódunk unoktestvér, unokahug , családtaghoz ? mi váltja ki ezt és ez mennyire bűn és rossz dolog?


A másik kérdésem az lenne aki már jött össze rokonságból valakivel mesélne róla hogy fogadták el ez a kapcsolatot és hogyan kezdeményeztétek és hogy jöttetek össze?


Tudom sok ember undorítónak tartja és majd jönnek a bunkó kommentek ami nem érdekel. sok ember van gondolom én aki ugyan így kíváncsi lenne ezekre. köszönöm


2018. szept. 10. 10:41
1 2
 1/11 anonymousreview60 ***** válasza:

1. A magyar jog megengedi az unokatestvérek házasságát.

2. Czeizel szerint a genetikai kockázat kicsi: [link]

3. Szubjektív véleményem: A gyermeknemzés során nem elhanyagolhatóan kicsi - a testvér-testvér kapcsolaténál mégis sokkal kisebb - kockázatot jelent, ezért kerülendő. Barátnőm családjában történt ilyen együttélés. A gyerekek nem sérültek szellemileg.

2018. szept. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Mi váltja ki? A kényelem, a megszokás hogy ismered az illetőt. Nem kell ismerkedni, nem kell alakoskodni, nem érzed úgy hogy jobbnak kellne mutatnod magad mint ami vagy. Ettől függetlenül rossz, taszító dolognak tartom családon belül kavarni. Mondjon ki mit akar, ez nem egészséges.
2018. szept. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Mert sokszor unokatestvérek, távolabbi unokatestvérek úgy nőnek fel, hogy szinte nem is ismerik egymást. Nem alakul ki az az érzés, hogy ő rokon.

Közeli családtagok esete szerintem ritka. És ott valami gond lehet a háttérben.

2018. szept. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1-es válaszolónak nagyon szépen köszönöm a választ. Én fiú vagyok és nincs lány testvérem szóval nem lesz testvér közötti kapcsolatból gyerek stb.


2-es válaszolónak is köszönöm a hozzászólását. Igaz ezt nem hiszem hogy teljesen így lenne , valaminek biztos kell lenni ami valakinél ezt kiváltja .

Itt sok ember írt hogy volt része rokoni kapcsolatba lehet beteges és undorítónak találják sokan , de nem tudhatjuk kibe fogunk beleszeretni .


Nekem se volt ilyen kapcsolatom szóval kíváncsi vagyok és érdekel .

2018. szept. 10. 12:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Mi másodunokatesómmal szinte nem is ismertük egymást, így nem is tudtam családtagként tekinteni rá. Ráadásul sokáig nem is tudtuk h honnan vagyunk egyáltalán rokonok, mert senki nem tartotta annyira a kapcsolatot a másik családdal. 17 évesek voltunk, amikor a véletlen folytán elkezdtünk egyre többet találkozni. Gondolhatod, pont mikor tombolnak a hormonok. Tényleg nem tekintettünk egymásra rokonként és egyik dolog követte a másikat.
2018. szept. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3-as hozzászólónak is köszönöm .

Nekem is volt egy olyan találkozásom egy harmad unokahugommal akit életembe egyszer se láttam nem tudtam róla semmit. mert nem volt a két család annyira nagy beszélő viszonyba . Ez is magyarázhatja hogy nem tudhatod kibe zúgsz bele vagy kit szólítasz le az csak később derül ki.

2018. szept. 10. 12:50
 7/11 anonim ***** válasza:
régen a falvakban szinte csak falubelivel házasodtak az emberek a föld és birtok megtartása céljából. akkor senki se volt ellene a családon belüli házasságnak. nem csoda , hogy pl. vannak olyan faluk, ahol minden 3. embernek ugyanaz a vezetékneve.
2018. szept. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzászólásokat . :)
2018. szept. 11. 00:02
 9/11 A kérdező kommentje:

Egy kedves lánnyal privátba levelezek , Sokatsegített de még is nem egyszerű.

Mint ahogy olvastátok a kérdésemet , na szóval megtetszett az unokatesóm és nem kezdeményezhetek felé mert félek hogy család és a rokonság nem örülne neki meg a fő ok hogy van barátja is . hogy lehet ezen túl lépni és mivel lehetne elterelni a gondolataimat róla.


nem rég ismertem meg de sokat beszéltünk és jól el is vagyunk tetszik hogy ilyen kis bolondos és szeleburdi , alakra is tetszik .


Segítsetek hogy lehetne elfelejteni ? jó rokoni kapcsolat megmaradjon .

2018. szept. 14. 12:26
 10/11 anonim ***** válasza:
hány évesek vagytok?
2018. szept. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!