Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem akarnak találkozni a...

Nem akarnak találkozni a barátommal, mert "idegen", de nem is akarják megismerni?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, akivel durván négy hónapja vagyunk együtt. Igen, ez egy friss kapcsolat még számunkra is, de mindketten úgy érezzük, hogy ebből még lehet valami. Eddig nagyon jó a kapcsolatunk, mindent meg tudunk beszélni egymással és végre azt érzem, hogy valakinek fontos vagyok, törődik velem, szeret és támogat (nem, nem anyagilag). Valamint végre én is tudok tenni és dolgozni valakiért, meg tudom lepni néhány kedvességgel, tudok neki segíteni, szerethetem őt stb., és ez mind nagyon jó dolog, mert végre van valaki, aki ezt "elfogadja" és értékeli is. Na, mindegy, nem akarok túl szentimentális dolgokat hangoztatni és azért bennem is van annyi realitás, hogy tudjam, hogy azért valószínűleg nem együtt fogunk megöregedni és nem csak rózsaszín szívecskék vannak egy párkapcsolatban stb., de a lényeg az, hogy jelenleg számomra nagyon fontos a barátom és a kapcsolatunk.


A szüleim jól kezelik a helyzetet. Ő az első párom, szóval számukra is furcsa a helyzet és még nekik is bőven szükségük van időre, amíg ténylegesen megismerik őt stb. A párom külföldi származású, szóval kisebb nyelvi akadályok is vannak (tanul magyarul is és már csomó mindent megért, sok kifejezést ismer). Eddig tényleg jól működik minden, a párom és a szüleim is partnerek ebben, kedvelik egymást. Ugyanakkor a nagymamám és a nagynénéim, nagybácsikáim, unokatestvéreim már egyáltalán nem nézik jó szemmel... konkrétan kijelentették, hogy ők nem kíváncsiak rá, nem akarják látni, nem akarnak vele találkozni és eszembe se jusson hazahozni, mert ő egy idegen és nincsen helye a házban.


Talán ők már távolabbi rokonoknak számítanak, de a mi családunkban velük is tartjuk a kapcsolatot, többekkel hetente találkozunk, együtt ebédelünk/vacsorázunk. Nem ők határozzák meg a véleményemet és az érzéseimet, de nekem igenis számít, mert rosszul esik az, hogy ők ennyire barátságtalanok és elutasítóak a párommal szemben. Nem azt várom tőlük, hogy rögtön ugorjanak a nyakába és fogadják családtagnak, illetve azt is tudom, hogy ez egy speciálisabb helyzet, de annak viszont örülnék, ha picit nyitottabbak lennének, főleg azok után, hogy a tesóm és az unokatestvéreim párjai már rögtön az első perctől kezdve itthon érezhették magukat. A párom eddig nem tette szóvá, de szerintem neki is rosszul esik és nem érti, hogy miért ennyire ellenségesek vele szemben (jó, mondjuk szerencsétlen már kezdi megszokni, mert sajnos manapság nem annyira kedvelik a külföldieket Magyarországon) és én is rosszul érzem magam a családom viselkedése miatt, főleg, hogy az ő családja nagyon kedves és barátságos velem.


Mit tehetek egy ilyen helyzetben?


2018. szept. 10. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Valahol a házastárs közös gyerek is idegen csodálkoznak is h évi 3 szor megy haza a vérrokon is,de azért sirnak az unokákért. Van ahol nem is viheti a férjét feleségét a gyerek haza.. Ok os okozat,nem kell oda vinni és kész.
2018. szept. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen világos a helyzet, ha a szüleidnek nincs kifogása az ellen, hogy nálatok legyen, akkor a többi rokonnak hogy van beleszólása?

Ettöl függetlenül ilyen rövid kapcsolat esetéb böven elég, ha a szüleid ismerik, az egyéb rokonoknak nem feltétlen kell találkozni vele, amennyiben ez nem azt jelenzi részükröl, hogy a szüleidhez sem mehet szerintük.

Egyszerüen várd ki, hogy hogy alakul a kapcsolatotok, és ha már tényleg stabilnak számít, akkor vagy a rokonok is megszokják, vagy öket hagyjátok ki témából.

2018. szept. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Nem együtt fogtok megöregedni? Akkor nem értem a kérdés lényegét,ebbe a kapcsolatba nem érdemes időt és energiát fektetni,ha te már 4 honap után tudod hogy mi lesz a jövöben. Járjatok össze kuffantani,de ne akard a rokonoknak bemutatni.
2018. szept. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok, a párom pedig 22. Fiatalok vagyunk, az első kapcsolatom (a páromnak a második). Nem, valószínűleg nem együtt fogunk megöregedni, mert még rengeteg minden előttünk áll pl. tanulás, munka stb. Ha azt írtam volna, hogy ő életem szerelme és egymás karjaiban fogunk meghalni, akkor pedig az lett volna a baj és abba kötöttél volna bele, hogy ennyi idősen milyen naív vagyok, úgyis lesz majd másik bla bla bla.... 4 hónap alatt semmit sem lehet megállapítani ( bár szerintem egyáltalán nem lehet előre megjósolni, hogy egy kapcsolat mennyire lesz sikeres...), ezért tudok csak annyit írni, hogy jelenleg jól megvagyunk és szeretjük egymást.


A szüleim normálisan viselednek vele, sőt még kedvelik is, ezzel nincsen baj. Viszont az nagyon kellemetlen tud lenni, amikor átjönnek a rokonok és kb. eltessékelik a páromat (nyilván én is megyek vele és nem küldöm el egyedül) vagy folyton le kell mondanom a találkozókat, ha mi találkozunk valamelyik rokonnal, mert nem szívlelik a páromat. Ha meglátnak minket az utcán, akkor úgy csinálnak, mintha ott sem lennénk. Borzasztó kellemetlen mindkettőnknek és rosszul is esik.

2018. szept. 11. 00:39
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Az ilyen önző kicsinyes családtagokkal nem kötelező a kapcsolattartás. Én 15 éve elfelejtettem haza menni olyan szeretre méltó gyerek és kamasz korom volt..
2018. szept. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont az nagyon kellemetlen tud lenni, amikor átjönnek a rokonok és kb. eltessékelik a páromat (nyilván én is megyek vele és nem küldöm el egyedül) vagy folyton le kell mondanom a találkozókat, ha mi találkozunk valamelyik rokonnal, mert nem szívlelik a páromat."


Ezt nem értem, ha NÁLATOK vagytok, akkor a rokonok hogy TESSÉKELNEK EL onnan bárkit is?

Az meg végképp érthetetlen, hogy NEKED miért kell LEMONDANI bármilyen találkozót azért, mert a rokonoknak nem tetszik?


Itt legalább annyi hiba van benned is (meg a szüleidben is), ha ugyanis MÁS, mégha rokon is, az én lakásomban elkezdené megmondani, ki lehet ott, illetve egy kivülálló NEM ENGED EL egy találkozóra, akkor te/ti vagytok azok, akik képtelenek kiállni saját magukért!

Én biztos nem engeedném, hogy a barátomat elküldjék, ha NEKIK nem tetszik, menjdenk ök, és ha megbeszéltünk egy találkozót, akkor MIATTUNK biztos nem mondanám le!

2018. szept. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%
A "külföldi" alatt mit értesz? Arab, afrikai, kínai, brazil? Gondolom nem magyarul társalogtok ez lehet fusztrálja őket hogy nem tudnak megszólalni mondjuk angolul. Gondolom a többi családtag párja mind magyar akit elfogadtak. De erre választ igazán csak ők tudnak adni.
2018. szept. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!