Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Te mit mondanál nekem anyám...

Te mit mondanál nekem anyám temetésén vagy azután, ha tudod aggódott értem és ebből kifolyólag elvitte egy agyi infarktus?

Figyelt kérdés
És úgy ismernél engem rokonként vagy ismerőseként, hogy utált engem, mert nem tudok magamért kiállni, ügyintézésekben mindig segítségre szorultam, ha segíteni kellett a házimunkába, kint a kertben, mindent rosszul csináltam, mindig üvöltöznie kellett velem és megpofoznia... (szóval minden amivel csak egy mérgező szülő "eláztathatja" a gyerekét a rokonai előtt)

2018. nov. 19. 18:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Üvöltöznie KELLETT.... Ez vicces
2018. nov. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%

Ennyit mondanék:

Őszinte részvétem.

2018. nov. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Ebből kifolyólag...

Nem élhetsz úgy, hogy halálodig magadat hibáztasd a haláláért. Nem te voltál az oka.Kérj segítséget.

2018. nov. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%

"ha tudod aggódott értem és ebből kifolyólag elvitte egy agyi infarktus?" - Kérdező, ezt hívják hülyeségnek... az agyi infarktus abból kifolyólag visz el valakit, hogy rossz állapotban vannak az erei, tehát évek óta beteg. A halála oka meg önmaga, mert mártírt játszik, ahelyett, hogy kezeltetné a vérnyomását a koleszterinszintjét a belgyógyásszal, a szorongását, dührohamait a pszichológussal... az a vakvéletlen, hogy épp veled veszekedve lesz rosszul, és nem azért, mert a villamoson a lábára lépnek, vagy levelet kap az adóhivataltól...

Úgyhogy én is annyit mondanék, hogy részvétem, és ne vádold magad.

2018. nov. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
'Részvétem.'
2018. nov. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Nyilván attól is függne, hogy milyen lenne kettőnk között a viszony. Ha valaki olyan mondott bántót, akivel lehet (és kivel ne lehetne...), akkor lazítsd vele a viszonyt és ne edd magad amiatt, amit mondott.
2018. nov. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

A halál borzasztó, visszafordíthatatlan.

Önkéntelenül is jön az önvád, ami nem biztos, hogy jogos.

Rendszerint nem az.

Nem mondunk, nem vádolunk mást, mert ezzel olyan elviselhetetlen súlyt rakunk a másikra, amihez nincs jogunk.

Javaslom, fordulj szakemberhez.

Tb-re is működik.

2018. nov. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
98%

Nem olvastam el a válaszokat, lehet, hogy már írták ezeket.

1. Minden anya aggódik a gyerekéért, tehát nem ezért kapott agyi infarktust.

2. "mindig üvöltöznie kellett velem és megpofoznia" - Ez az anyukát minősíti. Inkább sajnálnám a gyerekét.


Igen, sajnáltam volna, hogy ilyen undorító anyja van. Valószínűleg már életében megmondtam volna az anyjának, mit gondolok az efféle "nevelésről".


A gyerekét illetően a temetéskor magamban azt mondanám: "Végre megszabadultál ettől a boszorkánytól."


Hangosan meg ezt: "Ha szükséged van lelki támaszra, vagy segítségre a praktikus dolgokban, vagy egyszerűen csak valamit nem tudsz, hogy kell csinálni a háztartásban, amit idősebb ember valószínűleg már tud, akkor keress meg, hívj fel bizalommal. Semmilyen kérdésed vagy mondandód esetén nem foglak kinevetni és nem fogom senkinek sem elmondani, amit velem megosztasz vagy tőlem megkérdezel."

Ezután pedig rendszeresen keresném, hogy hogy van, lelkileg is, meg a praktikus intéznivalókkal is hogyan bír. Mindig hangsúlyoznám, hogy szívesen segítek neki, de ha önállóan akarja csinálni, nem akarom ráerőltetni magamat.

2018. nov. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Aggodastol csak ugy nem kap valaki agyi infarktust, ehhez kell, mint valaki irta fizikalisan rossz allapot. Genetikai is.


Stroke-ot kapnak olyanok is, akik senkivel se uvoltoznek, es nem.is aggodnak.


De ha ezt is gondolnam te voltal az oka, vagy lehet osszefugges a kettotok viszonya es a halala kozott, azt mondanam a temetesen " oszinte reszvetem". Mifelenk ugyanis azt tartjak halottrol vagy jot vagy semmit es ha meghal valaki, akkor mindegy kivel volt rosszban, ha hibaztatnank is azt sose a temetesen es szomoru de sose szembe. Ha mar ugyis megjalt az illeto minek ezt feszegetni. A multat nem lehet megvaltoztatni es helyette a szep emlekeket kell megorzini (a rosszakbol meg tanulni es nem.tovabbvinni az eletunkben, mint rossz peldat).

2018. nov. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a mérgező családdal való tapasztalataim alapján a szülőt tartanám egy undorító, érzelmi zsaroló mártírnak egy ilyen bemutatás után.
2018. nov. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!