Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem hajlandó rendesen...

Apám nem hajlandó rendesen enni. Mit tanácsolsz?

Figyelt kérdés

Apám 58 éves buszsofőr. Az orvosi alkalmassági vizsgálaton kiderült, hogy magas a cukorja, a koleszterinje, meg persze elhízott - de ezt eddig is tudtuk.

Próbáltam beszélni vele, ne egyen annyi zsíros, nehéz ételt, de hallani sem akar róla. Hús, szalonna, kolbász, hurka, tojás, hagyma krumpli, kenyéren kívül semmi mást nem hajlandó megenni, ja meg esténként 2-3 doboz sör, Múltkor csináltam neki zöldséges rizottót, teljesen kiakadt, mit képzelek. Tyúkok jobbat kapnak, egy férfinak hús kell, a magokat egyék a galambok, csak ilyeneket hallok, ha próbálom jobb irányba terelni.

Reggelire nem eszik semmit, csak egy jól cukrozott kávét iszik.

Nagyon aggódok miatta, mert esténként folyton zihál, annyira erősen horkol, hogy áthallatszik a szomszédba. Nyaranta meg van bolondulva a hőségtől. Csak úgy alszik el, ha direktben ráfújja a levegőt a ventilátor.

Nincs túl jó állapotban. Tanácstalan vagyok, miben tudnék neki segíteni.



2016. jún. 7. 08:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak azon lehet segiteni aki elfogadja.

Apam is sulyos cukros, de o is okosabb az orvosoknal, a zsiros barany es a hazi palinka fontosabb az inzulinnal is neha. Legalabb 10 eve tudja hogy beteg, de nem hajlando valtozni.

2016. jún. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Ha ennyire ragaszkodik a "férfias" ételekhez, nem nagyon tudsz rajta változtatni. :(

Mondjuk megmondhatnád neki, hogy egy FÉRFI nem tömi tele a kávéját cukorral. Talán ez hat az egójára.. :D

Ha más nem, én még olyannal is győzködném, hogy akkor hamarosan azok a tyúkok az ő sírdombján fognak kapirgálni. És neked igenis nem mindegy, hogy éle vagy nem, mert fontos neked és legyen szíves ezt tiszteletben tartani, ha már önmagát nem tiszteli annyira, hogy egészségesebben bánna a testével.

2016. jún. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
20%
Mindenki AZT csinal amit akar Te nem parancsolgathatsz neki, engem se erdekel kulonosebben AZ egeszseg meg sportolni sem szoktam
2016. jún. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
az ilyen kemény családfőket lehetetlen meggyőzni, olyan dolognak kell történnie az életében amitől észhez tér :\
2016. jún. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom de nem tudsz mit tenni ha ennyire ragaszkodik hozzá

Csak tanácsot tudsz neki adni de azt látom nem jött össze

Tehetetle vagy csak annak lehet segíteni aki haggya hogy segítsenek aki nem akarja azon nem lehet

2016. jún. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
21%

Azzal nem lenne olyan nagy baj hogy ilyeneket eszik.

Nem rosszabb ez mint a tartósítószerrel tele tömött kaja. Inkább a kevés mozgás , meg a sör az a legnagyobb probléma.

2016. jún. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Cukorra van gyogyszer, apamnak pl felirtak az eros, 4mg-os Glimepiridet, aztan azt eszik amit akar.


Abban meg igaza van hogy fuvet egyen a nyul.

2016. jún. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

Asszony cukros. Rendszeresen játszmázik azzal, hogy hagyja leesni a cukrát és a legrosszabb pillanatokban van rosszul. Nem lehet vele mit csinálni ez van. Az ő döntésük. Ha belehalnak meg lehet őket siratni, de dönteni nem tudsz helyettük.

A diabéteszes diétának nézz utána mondjuk Fövényi doktor könyveiből. "Férfias" ételekkel is karbantartható a vércukorszint. A sör nagy gáz, de az igazi gond, ha nem tudsz rá hatni. Ilyenkor az egyetlen, amit tehetsz, hogy annyit megteszel, amit tudsz a lelkiismereted megnyugtatásáért.

Az én apám tödőrákos volt. Amikor kiderült emelte a cigaretta adagot... Annyit tudtam csinálni, hogy nem vettem neki cigit, viszont vittem neki csokit

2016. jún. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos apukád régi, buta érveket hajtogat. És sajnos ha valaki nem akarja, hogy megmentsék, azon nem lehet segíteni....
2016. jún. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos semmit, majd nem látja az unokáit felnőni. Nálunk sem lehetett sajnos az alkoholista nagypapának megmondani, hogy mit egyen (alkohol helyett). Egyik óráról a másikra agyvérzésben meghalt. Elsirattuk, eltemettük, de a kora miatt még mindig itt lehetne köztünk. Van akit nem lehet megmenteni saját magától. Mondhat bármit az orvos vagy a család.
2016. jún. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!