Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elvált szülők ez nálatok is...

Elvált szülők ez nálatok is ilyen nehezen működik? Magántitok már a karácsonyi program is?

Figyelt kérdés

Minden evben faggatom az exemet, hogy hogyan utemezzuk a karacsonyt. Nagyok már a gyerekek, de kisebb korukban is nehezen ment az egyeztetes. Most jo elore akartam jelezni (november közepe), hogy nekem nem jó az egyik nap délelőttje, de érdekelne mik az ő elképzelései, tervei, mert bizonyára ő is és én is szeretnénk közös karácsonyt a gyerekekkel.

Erre visszaír, hogy neki meg a másik két napra van program a gyerekekkel, már előre kifizetett mindent. Mivel egyszerűbb volt a leírt programtervet tovabbkuldenem, mint ujra begépelnem, meg is tettem az élettársam felé, hogy akkor ő is ez alapján mérje föl, hogy ő az exével hogy egyeztet akkor, és mik maradtak a szabad időpontok. Csak béna voltam és az exnek ķüldtem el. Ő visszaír, hogy ez magántitok sértés ne küldözgessem tovább, amit írt. Nem is tudtam mit reagáljak. Őneki eszébe se jut előre szólni, hogy már ekkorra-akkorra vacsoraasztalt, welnesshétvégét akármit foglalt az ünnepnapokra, de ha én küzdök, hogy mindenkinek jó legyen és "csak" a megváltoztathatatlan dőpontjait, amhez ugye nekem kötelességem alkalmazkodni továbbküldöm, akkor a magántitkait sértem.

Másnál is ennyire gáz ez? Jövőre mit csináljak? Előzzem be, aztán titkolózzak? :-)



2018. nov. 24. 17:45
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
61%
Programterv?.... Szép karácsonyotok lesz, kicsit sem erőltetett.
2018. nov. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
73%
Már felnőttek a gyerekeitek?
2018. nov. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%

Mi normálisan meg tudjuk beszélni egymással a témát (ezt is, meg bármi mást is)


De ha a gyerekek már nagyok, akkor elsösorban velük kellene megbeszélni, hogy mikor hol van program.


Mellesleg ha csak a program leírást küldöd tovább, az nem gond, ha az egész emailt, akkor az elvileg tényleg levéltitok megsértése

2018. nov. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Programterv? Képzeld mindenki elvált, mindenkinek van új családja, nagyik/tatik is élnek és van összesen a Szenteste, 25 es 26-a. És mindenhol elvárják az egyéb rokonok is, hogy legyen együtt a család. Tehát nem arról van szó, hogy van két elvált felnőtt és egyik nap ide jöjjenek a gyerekek, másiknap amoda, hanem van új házassága mindenkinek, új közös gyerekek. Nekem fontos, hogy legalább egy ebéd vagy vacsora itt is ott is közös legyen (csak ahhoz muszáj egyeztetni), különben a gyerekeim nem fognak eljönni.


Gyerekek kora: van felnőtt különélő, felnőtt együttélő (hotelező), kiskorúak. Birosagi hatarozatot sose sikerult betartani. (Exem miatt).

2018. nov. 24. 18:07
 5/30 A kérdező kommentje:

3-as jo nektek. Azért kezdtem az ex-szel, mert figyelmes akartam lenni. Ráadásul, ha en meghivtam volna talalomra az egyik napra oket, akkor mint kiderult az pont utkozott volna az exem (ezek szerint mar reg) eltervezett programjaival. Es ha o mar lefoglalt pl. vacsoraasztalt, akkor en hiaba irom a gyerekeknek varom oket vacsorara nyilvan az exemmel mennek, vagy ugyanezz a helyzet kifizetett szallassal, welnessel is. Csak en akkorra mar nem tudnek mas idopontra tervezni :-/.

Csak a datumokrol es programrol volt szo.

2018. nov. 24. 18:12
 6/30 anonim ***** válasza:
89%

Az én szüleim is elváltak. 24-én szenteste mindig anyával voltam, megbeszèltük KÖZÖSEN, hogy 25 vagy 26-án megyek apáékhoz.. nekem is volt beleszólásom mert nem az áru vagyok aminfelett vitatkoznak. Ha apukám családjánál 25-en volt az ebéd, akkor aznap mentem. Eszükbe sem jutott a szüleimnek azon versengeni, ki szervez hamarabb keresztbe a másiknak.. az volt a fő, hogy a gyerekük boldog legyen, szép ünnepe legyen. Bár nálunk ritka normális a helyzet szerencsére.örülök, hogy sosem kellett szétszakadnom az én megkérdezésem nélkül a “hiper szuper” programok között..(úgy, mint a wellness karácsonykor)


Hány éves a gyerek? Ő mit szeretne? Vele sem közöltétek, hogy mik a terveitek vele karácsonykor?

2018. nov. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
91%
Felnőtt dolgozó “gyerekek”??? Hàt akkor miért nem velük beszélitek meg előre?? Jézusom.. anyukámnak sosem jutna eszébe apukámnak írni ÜZENETBEN, hogy mi a terve VELEM, úgy hogy már külön élek😂
2018. nov. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk a húgom és az öcsém is elvált, és soha nem volt gond, mondjuk nem is változtattuk évente, ki, mikor hova megy, megszokott menetrend van, mikor vagyunk nálunk, mikor a szüleinknél...


Nem hiszem, hogy jogod van háborogni, ha eddig az volt a szokás, hogy akkor mennek, amikor, és ő idén is arra szervezett programot.

2018. nov. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
91%
15 éves korom fölött apám velem beszélte meg, hogy mikor tud vinni, én meg anyuval. Így nekik nem kellett kommunikálni, én meg úgyis tudtam mindig, hogy hova mikor. Szerintem amúgy ez járható - bár nem tudom, a kiskorúak mennyire kiskorúak. Meg lehet dumálni velük is, hogy szóljanak, ha van valami fix már.
2018. nov. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk minden évben fix volt, mikor ki hova megy, nem kellett előre ráfeszülni.
2018. nov. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!