Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Másoknál is kiszolgáltatják...

Másoknál is kiszolgáltatják magukat az idős férfiak?

Figyelt kérdés

Apám 73 éves, anyám 69, évek óta nyugdíjasok és egyre inkább leépülnek mind szellemileg mind fizikailag. Apám egész nap az ég világon semmit nem csinál otthon. Reggel anyám készít reggelit, elé teszi az ennivalót, főz neki teát, kávét. Aztán elkezd ebédet főzni amit szintén kitesz apám elé. Utána apám elmosogat - és ebben ki is merül a tennivalója. Nem porszívózik, nem indítja el a mosógépet, nem pucol krumplit....semmi. A mosogatáson kívül semmit nem csinál.

Ha pedig anyám nem hajlandó főzni mert összevesztek valamin vagy épp ott van az étel a hűtőben de nem teszi ki elé az asztalra, akkor apám nem eszik egy falatot sem csak félhangosan szitkozódik aztán befekszik az ágyába majdnem egy egész napra.

Szerintem ez nem normális dolog.

Másnál is így kiszolgáltatják magukat az ilyen korú férfiak vagy csak náluk ilyen szélsőséges a helyzet?


2018. dec. 2. 11:43
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
82%

Nálunk is, apám 68 éves, nyugdíjas már 5 éve. Nagyon leépült ő is és nagyon nehéz vele, anyámat meghúzza magával...


Üvöltözik, türelmetlen, semmit nem csinál, káromkodik, iszik. Nagyon-nagyon leépült. Van, hogy 3 hétig nem fürdik meg. Tiszta bolondságokat talál ki, múltkor drogosnak kiabált, hasonlók... Magában beszél, mutogat. Nagyon-nagyon leépült, rengeteget hízott is.


Kb. egy levest nem melegít meg, múltkor azért nem evett palacsintát, mert nem volt, aki feltekerje. Meg hazaértem hullafáradtan 5-kor, visszazavart boltba (3 km), utánam szólhatott volna, meg egész nap, volt kocsi is, lemehetett volna. Majd mindezek után még nekiállított főzni. Már azon gondolkozom, hogy mivel etetem...


"Nem porszívózik, nem indítja el a mosógépet, nem pucol krumplit....semmi." ó nálunk sem, nem is mosogat... Szitkozódik, ha nincs meg.


Viszont az agyilag leépült az nagyon durva és aggaszt, most a macskáira van rákattanva.


Ha tehettem volna, nem maradok itthon egyetemre, mert ez egy fiatalnak nagyon nem egészséges.

2018. dec. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy megosztottad. Nagyon durva dolgok ezek, igen.

Én apám is idegbajos, állandóan azt képzeli, hogy mindenki hazudik neki. Veszekszik a szomszédokkal, van aki már meg is akarta verni. A tévével is folyton veszekszik. Gondolom ez lehet a demencia eleje, a következő lépés meg valami olyasmi, hogy fekszik és maga alá csinál.

A macska meg...na igen. Anyám többet beszél a macskával már mint velem, kedvesebb is a macskával. Nyávog is neki....szóval borzasztó, na. Végignézni, hogy akik egykor felneveltek azoknak most szinte nincs egy épkézláb gondolatuk. És mindenki ellenség, mindenki rosszat akar....és nem tudod meggyőzni, nem jutsz el az agyáig.

2018. dec. 2. 11:58
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
Régen ez volt a szokás. Mamám és a papám között is így ment. De a mai napig sokan ezt tartják helyén valónak, főleg a gyerekvállalással fordul át, mert olyankor a nő otthon van és szegény férje dolgozik csak. Aztán úgy is marad. Nagyon nem normális dolog.
2018. dec. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Igen igen, ez ilyen vidékről rájuk ragadt régi beidegződés. Ők is faluról származnak, a nagyszüleim is így töltötték az idős korukat, igaz ott azért nem volt ekkora feszültség, ők valahogy nyugodtabbak voltak, bár érezhetően nagyon unták már a másikat. Aztán amikor a mama meghalt akkor a papa teljesen összeroskadt, csak ült és sírt. Ha odamentünk látogatóba akkor sem lehetett már vele semmiről beszélgetni mert csak sírt. Előtte meg szidta a mamát amíg élt.

Szóval ezek nem egészséges dolgok. Biztos sokat ront az is, hogy az idősek többségének abból áll a nyugdíj, hogy ülnek a panelban és nézik a tévét. Néha lemennek boltba vagy zöldségeshez. Nincs mozgás, nincs szellemi inger és ez lesz belőle.

2018. dec. 2. 12:05
 5/21 anonim ***** válasza:
50%
Nem csak az idős férfiak. Az összes férfi ilyen.
2018. dec. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

:D na, ezzel most lavinát indítasz el, mindjárt lesz itt jó kis vita.

Nekem a volt párom épp az ellenkezője volt, pedig 40 feletti. Ő mosott, főzött (nagyon jókat), én vasaltam, takarítottam - igaz én ezeket szerettem is csinálni. Főzni annyira nem, de sokat tanultam tőle. Most egyedül él és nem elhanyagolt egyáltalán, pedig már 50 feletti. Tisztán tartja magát és a lakhelyét, normálisan öltözik, nem szakadt, nem büdös.

2018. dec. 2. 12:08
 7/21 anonim ***** válasza:
85%
Nem, ez nem minden időskorúnál van így, pl nálunk a 74 éves apám sokkal több házimunkát csinál (állatok ellátása, kerti munka, főzés, takarítás és még egy vállalkozásba is besegít), mint anyu, mert egyrészt pár évvel fiatalabb, valamivel egészségesebb, mint anyu, de azért is, mert örökmozgó, de anyu is főz, süt, kertészkedik, pedig már 79 éves.
2018. dec. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
88%

Első vagyok: igen, biztos, hogy a demencia.


Nálunk még az van, hogy minden nap hajnali 3-4 között megkezdi a mászkálast, zörög stb., aludni nem lehet tőle. Nem délig akarok, de a négy óra vagy még korábban, nagyon durva.


Olvastam, hogy te idősebb vagy, de én ezen 16-20 éves korom között estem át, van különbség.


Tényleg olyan eszement szövegei vannak, hogy engem bolondok házába kell viteteni, be vagyok szívva, mit csinálok abban a "bűnbarlangban" (iskola), az a slágere, hogy "megbolondultam", takarjon ez bármit is... Meg nyugtatókat kellene szednem... Állandóan az m1-et lesi.


Ezért (is) hülyeség szerintem közel 50-hez gyereket vállalni, mert ez nagyon-nagyon durva, tönkre tudja tenni egy ember életét, hiába nem tehet róla részben.

2018. dec. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk fordítva van, asszony facézik én meg robotolok. Nem minden ffi ilyen töketlen. De szívesen csinálom, mert szeretem. És néha ő feláll és besegít.
2018. dec. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
79%
Itt még mosogatás sincs.
2018. dec. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!