Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért vagyok ennyire különböző...

Miért vagyok ennyire különböző tőlük?

Figyelt kérdés

Én magas (175 cm), vékony, barna haju, barna szemű vagyok.

4 testvérem van, mindegyik szőke, kék szemű. A 2 lány alacsony, dundi, a 2 fiú közül az idősebb olyan magas kb mint én, a másik alacsonyabb. Mindegyikük közvetlen, beszédes, én pont az ellentéte. Teljesen máshogy látok mindent.

Anyukám jó 20 centivel alacsonyabb nálam, és elég husi. Apukámat nem ismerem, mert meghalt, azt mondják rá hasonlítok kinézetre, meg gyerekkoromban viselkedésre. De én soha még csak egy képet sem láttam róla. Anyu azt mondja ennyire ő sem volt magas, mint én. A Nagyszüleim is mindketten alacsonyak voltak, annyi, hogy a Nagypapám barna szemű volt, mint én.

Sokszor kívülállónak éreztem magam velük,mintha nem tartoznék hozzájuk, mindig az az érzés volt bennem, hogy haza kell innen mennem. És nemcsak a kinézet miatt, hanem például egy családi ebéden annyira nem tudtam azonosulni azzal, ahogy egymás szavába vágva, olaszosan egyik témáról a másikra ugrálnak. Szeretem őket, csak rájuk nézek és olyan, mintha nem verkotelek lenne köztünk, hanem, mintha melléjük lettem volna osztva. Nem tudom máshogy megfogalmazni.

Egyedül talán az idősebbik bátyám olyan, mint én, de vele nem igazán szoktam sajnos találkozni.

Biztos vagyunk még egy páran így, kíváncsi lennék a ti tapasztalataitokra, véleményetekre ezzel kapcsolatosan.

25/N



2018. dec. 28. 09:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagy családban a gének véletlen kombinációja jobban megfigyelhető, mint máshol.
2018. dec. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

A kinezetedet total indokolja az, hogy a nagyszuleidnel van hasonlo szinkombinacio (sotet tonusu genek dominansan oroklodnek, azaz eleg a felmenoidnel egy vonalon meglennie, ha oroklod, mindenkeppen megjelenik fenotipusosan- te orokolted, tesoid nem)


A viselkedesnek pefig inkabb szocio-kulturalis vonatkozasai vannak.

Gondolom, te valamelyik kozepso gyerek lehetsz. Van az un. kozepso gyerek szindroma, ott jellemzo a kivulallosag/lathatatlansag erzese. A tortetobb idosebb es a lazabban fogott eroszakosabb kisebb tesoid valszeg gyerekkorod ota "uralkodtak" rajtad kisse. Nezz utana (a szindroma szo ne tevesszen meg, nem betegseg vagy ilyesmi, tok normalis dolog :) )

2018. dec. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Yoda m. ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


A gyakorlatban két eset lehetséges:

1. Valóban valamely távolabbi Ősöd génjeit örökölhetted be. Mondják: Heted-iziglen lehet beörökölni alapvető tulajdonságokat. De ebbe nem csak a bőr-, hajszín, tehát külsőleges (testi) jellegzetességet, hanem belsőleges, mentális jellegzetességet is. Ezért ne is csodálkozz ezen. Inkább merítsél ebből, s használd fel jól életedben.

2. Valóban kívülálló vagy, pl. elcserélt gyermek, vagy hasonló. De, ha így is lenne ez se szomorítson el. Egyáltalán ne zavarjon téged. A Te életed mindig a "most" pillanatától kezdődik és abban is zajlik.


Ne is törődj azzal, kire hasonlítasz, s kire nem. De. ha már méricskélsz...csakis önmagadhoz mérd magad. Mindig csak a múltbeli önmagadhoz. Akkor nem érhet túl nagy csalódás bármerre is jársz utadon.

Én is éreztem már hasonlóképpen két nővérem mellett. Hárman vagyunk testvérek, de mindhármunk közt ég és föld a különbség. Ahányan vagyunk, annyifélék.


AZ ERŐ legyen Veled!

2019. jan. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!