Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Meghívásnál mi a helyes?

Meghívásnál mi a helyes?

Figyelt kérdés

Valaki meghív egy rokont (nem igazán kedvelik egymást, nem választották be egymást az életükbe, de akihez tartozik a másik fél, azt viszont mindig meghívják. Karácsony, gyerekek születésnapja, stb.)

Na mármost: Mert valószínűleg érzi a "nemszeretem" családtag, ezért megköszöni, de nem megy el az adott családi eseményre. (Ez már többször így történt, két szülinap és egy karácsonyi ebéd volt így már, hogy megköszönte, és nem ment).

Mi az illemszabály: Ezek után is azért minden ilyen alkalomkor illik meghívni őt is? Vagy egy idő után a meghívás már csak a házastársának szóljon?



2018. dec. 30. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hívd meg őt is, úgye megy el és legalább azt sem mondhatja, hogy te / ti nem hívtátok meg ezért nem ment.
2018. dec. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*úgyse
2018. dec. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Ha akarod, hogy ott legyen, hívd meg. Ha nem akkor ne. NE azt nézd mi "illik".
2018. dec. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Tehát egy párról van szó? Ott nem illendő, ha csak az egyiküket hívod meg. A varunk benneteket a jó megoldás, aztán ha a nem kedvelt rokon nem jelenik meg, azh már ázó dolga
2018. dec. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tehát akkor az nem megoldás, hogy "nem hívom meg, mert úgyse jön el soha"? Jól gondolom, hogy ez bunkóság így?

(Nem én vagyok a meghívott fél, és nem is a meghívó fél vagyok.)

2018. dec. 30. 11:56
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Igen, bunkóság lenne, ha a párnak csak egyik tagját hívnák meg.
2018. dec. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2018. dec. 30. 13:36
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a többiekkel: egy pár esetében illik meghívni mindkét felet. Ha a rokon párja sosem megy, akkor is. Amúgy ebben az esetben még jó is, hogy nem megy, hiszen nem kedvelitek egymást, ergo mindenki nyer (te hívtad, ő nem megy). Nem is értem, ha sosem megy (meghívás ellenére sem), akkor mi a probléma? Örüljetek neki.
2018. dec. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Most sosem megy vagy egy-kettot kihagyott?

Vegulis mindegy, mert illem szerint a part kell egyszerre meghivni. Mindenki jol jar, ha a nemkedvelt szemely nem megy, o is. Viszont erdekes, hogy a parja megy nelkule. De lehet, hogyha a nem kedvelt szemely nem lenne meghivva, akkor a kedvelt parja sem menne.

2018. dec. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#10, te Jol vagy, vagy ismerkedni akarsz? Akkor probald meg megegyszer, de magyarul. Nem kell az egesz szoveg nyomtatott betukkel, a kis betuk is olvashatok, meg szemuveg nelkul is.
2019. márc. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!