Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ilyenkor mi a helyes, hogyan...

Ilyenkor mi a helyes, hogyan oldjuk meg ezt a kérdést?

Figyelt kérdés
Férjem és én babát várunk, és a férjem szeretne, ha a testvére lenne a keresztapa, amivel én is maximálisan egyetértek, nagyon jó keresztülo lenne, lesz, viszont ami a bukkano, hogy a testvérének van egy barátnője, akivel 2,5 éve van együtt, első kapcsolata, jól megvannak, viszont nem mondanám egyelőre annyira komolynak, nem élnek együtt, nem házasok, és én a jövőt nézve félek, hogy mi van, ha nem maradnak együtt? O legyen a Keresztanya? Ilyenkor mit illik? Nem akarom megbantani, de látva őket, nem győztek meg róla, hogy a lány legyen a Keresztanya. Mindketten közelebb vannak a 30hoz. Nekem ez azért is kérdés, mert nekem nagyon jó a kapcsolatom a keresztanyammal, nagyon szeretem.
2018. jan. 23. 13:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Az lesz a keresztanya, akit mindketten jónak láttok és egy 2,5 éves kapcsolat... nem tudom, exemmel ilyenkor szakítottunk, kb., de a párommal megm inden tök remek és tervezzük az eljegyzést.
2018. jan. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Ő is lehet a keresztanya, vagy bárki más is, akit megkértek. Az, hogy nem élnek együtt, még nem jelenti azt, hogy nem komoly a kapcsolatuk és hogy nem együtt tervezik a jövőt.
2018. jan. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A keresztanya nem feltétlenül kell hogy a keresztapa partnere legyen. A te oldaladról nincs testvér vagy jó barátnő?
2018. jan. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell feltétlenül keresztanya és keresztapa is. Lehet csak keresztapa is. Ha együtt maradnak és összeházasodnak, akkor kvázi úgyis ő lesz a keresztanya, akkor is, ha nincs beleírva a keresztlevélbe.

Mivel nem házasok, nem is kell felkérni mindenképpen a kiválasztott keresztszülő párját is.

2018. jan. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Mifelénk úgy szokás, hogy az egyik fél ismeretségéből jön az egyik, a másik féléből a másik szülő. Tehát ha párod testvére lesz a keresztapa, a te rokoni/baráti körödből választhatsz keresztanyát.

Szerintem ebben az esetben ez lenne a legjobb, így biztosan nem lesz sértődés.

Természetesen választható a lány is keresztanyának, vannak helyek, ahol így szokás, hogy egy pár a keresztszülők, de egyáltalán nem törvényszerű.

2018. jan. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
8%
Mi 3eve voltunk egyutt a mostmar ferjemmel. Kérdezték hogy írjanak e külön papírt vagy ha úgyis meghazasodunk automat keresztanya minosegem lesz. Mondtam hogy folosleges. Kivarom mig meghazasodunk. Mert nalunk pl 3illetve 4par keresztszulo is van.
2018. jan. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szintén az a szokás, mint már írta feljebb valaki, hogy az egyik keresztszülő az apa családjából/baráti köréből, a másik az anya családjából/baráti köréből jön. A ti esetetekben a férjed testvére mellé a saját ismeretségi/családi körödből választanék keresztmamát.
2018. jan. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
17%
Nagyon érdekes kérdés! Keresztszülöket kerestek, vagyis olyanokat akik elösegitik gyermeketek keresztényi erkölcsre nevelését. Akkor hogyan is lehet egyáltalán gondolni olyanokra akik a "bün mocsarában dagonyáznak"? Szerintem ezt a lelkiatyátokkal kellene megbeszélni (gondolom ö fog keresztelni?)! Mindenesetre nagyon furcsa ez a kint is vagyok, bent is vagyok gondolkodás!
2018. jan. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
33%
A keresztanya nem feltétlenül kell hogy a keresztapa barátnoje legyen,csak biztos h sértődéds lesz,de mezei rokon is lehet,vagy barátok,nálunk Hugom keresztanyja a gyerekeimnek, pedig akkor még férjnél se volt,igaz ő meddő igy kicsit könnyebb neki h gyerekezhet. Nem kell lenézni ám azt se aki nem rohan a templomba engedélyt kérve parádézni pénzért,utána meg a válásra költi,sokan a hazásságbol is két perc alatt kilépnek,sőt fejben elobb kilépnék mint h tettekkel lépnének,az a papir se számit ha menni akar vki kifelé..
2018. jan. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
29%

Akkor hogyan is lehet egyáltalán gondolni olyanokra akik a "bün mocsarában dagonyáznak" Na megint egy csak házasság után nyúlhatunk egymáshoz elavult szarságot hirdető...

Képzeld én elváltam,szerencsére gyerek nem volt védekeztem volt férjem melett erősen :P Évekig nem voltunk osszeházasodva uj férjemmel igy szulettek a zabigyerkeink a fertőbe. Nemrég volt esküvőn az öcsém volt a tanum aki meleg és boldog hét éve a párjával, és kizárólag polgári esküvőnk volt,a temloptol a vállastol és minden elavult marhaságátol irtózunk mindketten,az egész családom ,szüleim is szerencsére nem vallás pártiak. Istenben hiszunk nem a vállasban és elavult életellenes könyvben : D

2018. jan. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!